Udostępnij
Skomentuj

Krajalnica do pomidorów-jaką wybrać? Która będzie najlepsza?

Pomidory to codzienny składnik diety wielu z nas. Ich krojenie może okazać się jednak uciążliwe, zwłaszcza jeśli potrzebujemy większej ilości plasterków. Wyręczy nas w tym krajalnica do pomidorów. Jak ją wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krajalnicy do pomidorów?

Krajalnica do pomidorów, jak sama nazwa wskazuje służy do krojenia pomidorów w plasterki. Na rynku dostępne są również modele, które umożliwiają pokrojenie pomidorów w kostkę lub na ćwiartki, jednak są one rzadziej wykorzystywane. Mogą się jednak okazać przydatne, jeżeli przygotowujemy sałatkę ze świeżych pomidorów.

Krajalnica do pomidorów to sprzęt uniwersalny, który może posłużyć do krojenia różnych warzyw i owoców, w tym między innymi cebuli, ziemniaków czy też jabłek. Za jej pomocą możemy również pokroić miękkie sery. Obecnie dużą popularnością na rynku cieszy się krajalnica do pomidorów i mozzarelli. Za jej pomocą z łatwością przygotujemy zdrową i lekką włoską sałatkę caprese, której bazą są właśnie te dwa składniki oraz świeża bazylia. Pyszna kolacja gwarantowana.

Wśród zalet stosowania tego przyboru kuchennego wymienia się:

  • precyzję krojenia – otrzymujemy równe plasterki, które pięknie się prezentują. Z powodzeniem mogą zatem posłużyć także jako ozdoba potraw,
  • bezpieczeństwo krojenia – ryzyko skaleczenia podczas krojenia jest minimalne.

Wybierając krajalnicę do pomidorów. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została wykonana. Najczęściej na rynku dostępne są dwa modele:

  • krajalnica do pomidorów ze stali nierdzewnej – w tym przypadku zarówno jej ostrza, jak i cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej. Materiał ten odznacza się bardzo dobrymi walorami użytkowymi. Jest trwały, wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz wahania temperatur.

    Wśród zalet tej krajalnicy wymienia się również to, iż nie przemyca do potraw posmaku, z czym możemy mieć do czynienia, jeżeli zdecydujemy się na krajalnicę metalową. Co więcej, jest prosta w użytkowaniu i poręczna,

  • krajalnica do pomidorów z plastiku – występuje w dwóch wariantach: w całości plastikowym lub z ostrzami ze stali nierdzewnej. Jej atutem jest przede wszystkim niska cena. To model wytrzymały, chociaż łatwiej go zarysować i uszkodzić. Podobnie jak model ze stali nierdzewnej, jest odporna na korozję i nie przemyca do potraw żadnych smaków.

    To niezwykle popularne rozwiązanie, które dobrze leży w dłoni i gwarantuje precyzję krojenia bez miażdżenia pomidorów. Zwykle również ma niewielkie rozmiary, przez co jej przechowywanie nie nastręcza problemów.

    Na rynku znajdziemy również krajalnice ceramiczne. Są one jednak mniej popularne, chociaż pięknie się prezentują i mogą być prawdziwą ozdobą kuchni.

Wybierając przyrząd do krojenia pomidorów upewnijmy się również, że można go myć w zmywarce, co znacząco usprawni proces czyszczenia. Co więcej, niektórzy producenci oferują nawet trzy letnią gwarancję na swoje przyrządy kuchenne. Warto to sprawdzić, zanim kupimy krajalnicę do pomidorów.

 

Decydując się na ten gadżet, warto zwrócić uwagę także na markę. Dużą popularnością i uznaniem wśród klientów cieszy się krajalnica do pomidorów Fackelmann. To trwały i wygodny w użytkowaniu sprzęt kuchenny, który pozwala na sprawne krojenie pomidorów, innych warzyw, owoców oraz miękkich serów. Powinien on znaleźć się w każdej kuchni.

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele krajalnic do pomidorów, które spełniają swe zadanie, oferując równe i precyzyjnie pocięte plastry, które mogą być podstawą wielu potraw lub ich dodatkiem. Przy wyborze gadżetu zwróćmy jednak uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został wyprodukowany. Liczy się również jakość wykonania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)