Udostępnij
Skomentuj

Krajarka do jajek – jaką kupić? Która będzie najlepsza?

Jajka są źródłem pełnowartościowego białka i wielu witamin, toteż nie może ich zabraknąć w naszym jadłospisie. Ich krojenie może okazać się jednak niezwykle żmudne. W tej czynności wyręczy nas krajalnica. Jak ją wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krajarki do jajek?

Chociaż nie brakuje osób, które twierdzą, iż krajalnica do jajek to fanaberia, zwykle zmieniają oni swoje zdanie po pierwszym użyciu gadżetu. Pozwala on bowiem w błyskawiczny sposób pokroić jajka ugotowane na twardo, dzięki czemu nie tracimy zbyt wiele czasu na tę czynność. Dodatkowo krajalnica nie miażdży jajek. Nie bez znaczenia jest również prosta obsługa tego sprzętu.

Wybierając krajalnicę do jajek, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej konstrukcję, która przesądza o tym, w jaki sposób będą krojone jajka. Na rynku dostępne są następujące modele:

  • krajalnica do jajek w kostkę – pozwala w szybki sposób pokroić jajka w drobną kostkę, dzięki czemu stanowić będą one znakomity dodatek do wielu sałatek. Niezwykła precyzja narzędzia sprawia, że kostka prezentuje się niezwykle estetycznie,
  • krajalnica do jajek w plasterki – pozwala pokroić jajko w równe plasterki, które również mogą być dodatkiem do sałatek, jak i ładnie wyglądają na kanapce.

Na rynku dostępne są również krajalnice, które pozwalają na krojenie jajek zarówno w kostkę, jak i w plasterki. Jedyne, co musimy zrobić, to zmienić nasadkę. Są to niezwykle użyteczne przybory kuchenne.

Krajarka do jajek może być wykonana z różnych materiałów, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt przy jej wyborze. Najczęściej spotykane na rynku rozwiązania to:

  • krajalnica do jajek metalowa – jest niezwykle trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo się ją czyści. Niestety może pozostawiać metaliczny posmak na jajkach. Co więcej, jeżeli nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, będzie podatna na korozję,
  • krajalnica do jajek ze stali nierdzewnej – odznacza się tymi samymi zaletami co krajalnica metalowo, a dodatkowo nie wpływa na smak jajek i jest odporna na szkodliwe działanie korozji. Co więcej, stalowe ostrza nie tępią się, a sama krajalnica prezentuje się niezwykle stylowo i nowocześnie,
  • krajalnica do jajek aluminiowa – jest trwała i estetycznie wykonana. Dzięki srebrzystemu blaskowi może być ozdobą nowoczesnej kuchni. Ostrza aluminiowej krajalnicy zwykle wykonane są ze stali nierdzewnej,
  • krajalnica do jajek plastikowa – jej atutami są przede wszystkim niska cena, szeroka dostępność i zróżnicowanie pod względem kształtu i koloru. Wybierając ją, zwróćmy uwagę na rodzaj ostrzy. Te wykonane z plastiku gorzej tną niż ostrza ze stali nierdzewnej.

Dobrej jakości krajalnica do jajek to tak naprawdę urządzenie wielofunkcyjne. Poradzi sobie bowiem z krojeniem nie tylko jajek, ale również innych produktów żywnościowych, takich jak:

  • pieczarki,
  • ugotowane ziemniaki,
  • kawałki marchewki i pietruszki,
  • miękkie sery.

Dzięki krajalnicy potrawy będą prezentować się estetycznie i apetycznie, co zachęci do ich kosztowania. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, iż liczy się nie tylko smak, ale również wygląd serwowanych dań.

Krajalnica powinna być również poręczna. Ponadto nie może zajmować zbyt wiele miejsca, gdyż utrudni to jej przechowywanie, chyba że chcemy ją wyeksponować – wówczas warto zdecydować się na większy, atrakcyjny wizualnie model. Przed zakupem sprawdźmy także, czy producent przewidział możliwość mycia krajalnicy w zmywarce, co znacząco ułatwi jej czyszczenie.

Wybierając krajalnicę do jajek, warto zwrócić uwagę także na producenta. Dużym uznaniem cieszy się krajalnica do jajek Tupperware. To produkt o prostej konstrukcji, który doskonale radzi sobie z krojeniem także innych produktów. Dobrym wyborem będzie również krajalnica do jajek Tefal. Dzięki wymiennym nasadkom możemy pokroić jajka na różne sposoby.

Podsumowując, oferta rynkowa krajalnic do jajek jest niezwykle bogata. Różnią się one między sobą nie tylko materiałem użytym do produkcji, ale również kształtem, wielkością, a nawet kolorem. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)