Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/kuchnia-w-stylu-angielskim-jak-wyglada-jak-ja-zaaranzowac/10327/ 2018-07-30 09:23:53.000000

Kuchnia w stylu angielskim – jak wygląda? Jak ją zaaranżować?

Aranżacja kuchni w stylu angielskim to spore wyzwanie. Jakie meble wybrać? Czy warto zdecydować się na ten trend?

Jak może wyglądać kuchnia w stylu angielskim?

Angielskie wnętrza kuchenne bywa różne, ale pod pojęciem kuchni angielskiej rozumie się najczęściej następujące rodzaje wnętrz:

  • Wiejska kuchnia w stylu angielskim – bywa biała lub w kolorach drewna. W jej centrum znajduje się wyspa kuchenna. Szafki do wiejskiej kuchni angielskiej powinny mieć ozdobne fronty (z ramką lub przeszkleniami i szprosami) oraz wyraziste uchwyty. W takiej kuchni w oczy rzuca się również zaakcentowana kuchenka oraz półki ścienne z dekoracyjnymi dzbankami, talerzami i tym podobnymi bibelotami.
  • Biała kuchnia w stylu angielskim – najczęściej wybierany wariant. Przypomina odrobinę kuchnię skandynawską (pod względem kolorystyki), ale szafki są w tym wypadku bardziej ozdobne. Dolne szafki często mają zabudowane fronty z ozdobnymi ramkami, a szafki wiszące mogą mieć fronty z efektownymi przeszkleniami i szprosami. Blat może być drewniany, ale często bywa wykonany z kamienia. W kuchniach angielskich często spotyka się efektowne gzymsy nad szafkami wiszącymi i wysoką zabudową. Pojawia się w nich również motyw kratki angielskiej (drewniane szprosy, które krzyżują się ze sobą ukośnie tworząc kratkę).
  • Nowoczesna kuchnia angielska – bazuje w dużej mierze na meblach o tradycyjnym charakterze, ale łączy je z nowoczesnym minimalizmem. Blaty bywają w niej laminowane lub kamienne. Powszechna jest również wyspa kuchenna.

Czy kuchnia angielska musi być duża?

Większość aranżacji kuchennych w stylu angielskim to naprawdę okazałe wnętrza, w których mieszczą się dziesiątki szafek oraz duża wyspa kuchenna. Trudno przenieść taką aranżację do realiów większości mieszkań, gdzie kuchnie miewają maksymalnie kilkanaście metrów kwadratowych.

Mała kuchnia angielska również ma rację bytu, choć najczęściej trzeba w niej zrezygnować z elementu głównego – wyspy kuchennej. Wyjątkiem są kuchnie otwarte na salon, w których wyspa kuchenna może pełnić od razu funkcję wysokiego blatu jadalnego.

Mała kuchnia w stylu angielskim

Jeśli sięgniemy po elementy charakterystyczne dla stylu angielskiego, to bez problemu zaszczepimy go nawet w najmniejszej kuchni. Oto one:

  • Szafki kuchenne z białymi, ozdobnymi frontami. Zapomnijmy o gładkich frontach na wysoki połysk. Fronty w kuchni angielskiej są półmatowe, satynowe lub matowe. Mogą mieć efektowną ramkę oraz wypukłości, szprosy lub kratkę angielską. Górne szafki powinny być przeszklone, ale koniecznie z efektownymi szprosami.
  • Kamienny blat – bardzo często widać go w aranżacjach angielskich kuchni. Pasuje zarówno do małych, jak i do dużych przestrzeni.
  • Otwarte półki ozdobne – nawet w najmniejszej kuchni można powiesić małą półeczkę na talerze lub wąską półkę na butelki wina. To meble, które często występują w angielskich aranżacjach kuchennych.

Czy warto urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia w stylu angielskim to wnętrze niezwykle charakterystyczne i wyraziste. Nie jest to trend uniwersalny i dla każdego, z czasem może się znudzić i nie tak łatwo będzie wprowadzić szybkie zmiany. Mimo to zdecydowanie warto zaaranżować kuchnię w stylu angielskim, gdyż jest to wnętrze z klasą i o niezwykłym uroku. Kuchnia angielska wydaje się bardzo przytulna i wprost zachęca do korzystania z niej.

Czego nie robić, gdy urządza się kuchnię w stylu angielskim?

Estetyka angielska w kuchni jest na tyle wyrazista, że nie można pozwolić sobie na przesyt ozdobnych dodatków. Raczej niewskazane jest również sięganie po tanie imitacje. Jeśli zamiast szafek z estetycznymi frontami i kamiennego blatu wybierzemy szafki z najtańszej płyty wiórowej i blat z kiepskiego laminatu, nie uzyskamy odpowiedniego efektu.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni