Udostępnij
Skomentuj

Lampa do łazienki – jak wybrać? Jaka najlepsza?

Decydując się na lampę do łazienki, bardzo często kierujemy się wyłącznie jej funkcjonalnością. Warto zaznaczyć, że odpowiednio dobrane oświetlenie daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych – odrobina pomysłowości sprawi, że łazienka będzie niepowtarzalna. Jaka lampa do łazienki będzie najlepsza?

Lampa do łazienki - inspiracje

Planując oświetlenie łazienki, wiele osób decyduje się wyłącznie na jedno górne oświetlenie lub kinkiety montowane przy lustrze. Jednak posiadając nawet małą łazienkę, możliwe jest stworzenie ciekawych aranżacji, a dzięki odpowiednio rozlokowanym punktom światła nadamy pomieszczeniu ciekawego charakteru. Pamiętajmy też, że oświetlenie montowane w łazience musi być praktyczne. Nawet najciekawsze pomysły, jeżeli związane będą ze zmniejszeniem wygody użytkowania pomieszczenia przez domowników, będą nietrafione. Warto zastanowić się także nad nowoczesnymi rozwiązaniami - do takich należy z pewnością lampa do łazienki z czujnikiem ruchu, lampa do łazienki na baterie lub lampa led. Oprócz zastosowania samej lampy do łazienki wiszącej na sufit należy też pomyśleć o dodatkowych rozwiązaniach. Jeden z głównych elementów, o który trzeba zadbać, to podświetlenie lustra. Jeżeli chodzi o lampy do łazienki nad lustro, to zastanowić się nad kinkietami, które montowane są symetrycznie po bokach lustra. Umieszczone powinny być mniej więcej na wysokości wzroku – czyli około 170 centymetrów od podłogi. Warto również zwrócić uwagę na żarówki, jakie zostaną użyte. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na żarówki, które barwą są zbliżone do światła dziennego. Dzięki temu unikniemy przekłamania kolorów – jest to niezwykle istotne np. podczas wykonywania makijażu.

Aktualne trendy - dobre lampy do łazienki

Co jakiś czas na rynku pojawiają się pewne trendy, które zostają zapamiętane przez klientów. Wśród takich modeli znajdują się lampa z kryształkami do łazienki lub lampa do łazienki ip44. W nowoczesnych łazienkach idealnie sprawdzą się lampy do łazienki z elementami drewnianymi  oraz lampy w stylu glamour i retro. Dosyć ryzykownym, aczkolwiek bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lampa do łazienki sufitowa czarna.

Jaka lampa do małej łazienki?

W przypadku naprawdę małej łazienki często wystarczy wybrać jedynie jedno główne światło – które skierowane ku górze dodatkowo powiększy optycznie wnętrze. Czy lampa zwisająca do łazienki będzie w tym przypadku odpowiednia? Wiele zależy od samego modelu, należy pamiętać o odpowiedniej mocy, aby łazienka była odpowiednio doświetlona.

Możliwości oświetlenia łazienek jest bardzo dużo. Również producenci oferują coraz to nowsze modele lamp. Coraz częściej jednak w sieci pojawiają się pytania: jak zrobić lampę do łazienki. W sieci znajduje się wiele zdjęć lamp do łazienki wykonanych przez ludzi osobiście. Osobom, które nie mają jednak żadnego doświadczenia, zdecydowanie odradzamy wykonanie lampy do łazienki - głównie ze względu na instalacje elektryczne w niewielkiej odległości od dostępu do wody.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)