Udostępnij
Skomentuj

Lampa do przedpokoju – jak wybrać? Jaka najlepsza?

Odpowiednio dobrane oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza domu czy mieszkania. Dzięki właściwym zabiegom aranżacyjnym wykorzystującym światło - zarówno naturalne, jak i sztuczne - można całkowicie odmienić wnętrze. Jeżeli przedpokój jest wąski, ciasny, bez okien – dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu można go bardzo zaskakująco odmienić. Jakie triki zastosować, aby nasz korytarz zyskał drugie życie? Jaką lampę do przedpokoju wybrać?

Jaka lampa do ciemnego przedpokoju?

Bardzo często przedpokoje w mieszkaniach nie mają dostępu do naturalnego światła – dlatego właśnie warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jaka lampa do takiego przedpokoju będzie najlepsze? Należy pamiętać, że lampa w przedpokoju nie musi być wyłącznie funkcjonalna. Odpowiednio dobrane lampy do kuchni czy przedpokoju mogą również dekorować korytarz i zmienić jego proporcje. Co więcej, jeżeli w korytarzu znajduje się ciekawy wieszak lub elegancka półka na buty, odpowiednio dobrane punkty oświetlenia mogą podkreślić te elementy wystroju. Pomimo upływu lat wciąż bardzo mocne są lampy do przedpokoju wiszące. Są to idealne lampy do przedpokoju w stylu skandynawskim. W tym stylu doskonale będą prezentowały się także lampy do przedpokoju drewniane i retro. Do nowoczesnych wnętrz typu loft, które również często bywają ciemne, odpowiednie będą lampy - plafony. W przypadku większych przestrzeni dobrym wyborem będzie natomiast lampa do przedpokoju z czujnikiem ruchu.

Jaka lampa sufitowa do przedpokoju?

Wybierając lampę sufitową, musimy zwrócić uwagę nie tylko na kształt pomieszczenia, ale również na jego wymiary. Zbyt długa lampa może przeszkadzać, natomiast zbyt krótka nie oświetli odpowiednio wnętrza. Bardzo modne w ostatnich latach jest oświetlenie sufitowe do przedpokoju w postaci kilku umieszczonych blisko siebie lamp lub halogenów, które zapewnią odpowiednią moc i siłę oświetlenia – tak, aby całe pomieszczenie było jasne. Jeżeli chodzi o lampy do przedpokoju - inspiracje i przykładowe aranżacje można znaleźć w sieci. Na forach internetowych znajduje się także wiele porad dotyczących ciekawych rozwiązań aranżacyjnych z lampami do przedpokoju w roli głównej.

Na rynku dostępnych jest wiele lamp do przedpokoju - nowoczesne, retro, klasyczne. Wybór powinien być przemyślany, ale przede wszystkim dopasowany do indywidualnych wymagań.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)