Udostępnij
Skomentuj

Lampa pierścieniowa - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Lampy pierścieniowe bardzo często wykorzystywane są przez wizażystki podczas fotografowania makijażu. Jest to oświetlenie, które dobrze wykorzystane znajdzie zastosowanie także w fotografii portretowej. Coraz częściej lampy pierścieniowe znajdują swoje zastosowanie jako podstawowe wyposażenie salonów kosmetycznych. Wielu influencerów wykorzystuje tego typu oświetlenie do nagrywania filmów lub fotografii do social mediów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp pierścieniowych. W związku z tym pojawia się pytanie, która lampa pierścieniowa jest najlepsza, jaką lampę pierścieniową wybrać?

Jaka lampa pierścieniowa? Rodzaje dostępne na rynku

Wszystkie lampy pierścieniowe mają podobne zastosowanie, jedyne co je wyróżnia to rodzaj zastosowanego światła. W większości modeli stosuje się żarówki fluorescencyjne, chociaż coraz większą popularnością cieszą się też lampy pierścieniowe LED. W przypadku osób, które często podróżują lub wykorzystują oświetlenie do nagrywania filmów, lampa pierścieniowa LED dużo lepszym rozwiązaniem z uwagi na wytrzymałość żarówek. Przy wyborze lampy warto też zwrócić uwagę na jej mocowanie. Nowoczesne modele mocowane są na giętkich pałąkach, co jest bardzo przydatne podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Na rynku dostępne są lampy pierścieniowe LED 35w, 40w, 65w – jaka moc będzie najlepsza? Im większa moc tym tak naprawdę lepsze zdjęcia. Odpowiednie doświetlenie – zwłaszcza w przypadku makijażu czy fryzury jest często kluczowe. Lampy o większej mocy – 40w i 65w przynoszą podobne efekty w fotografii. Która lampa pierścieniowa 40w czy 65w będzie więc lepsza? Jeżeli dany model posiada funkcję regulacji mocy to zdecydowanie lepiej wybrać mocniejszą lampę. Jest to rozwiązanie, które można zastosować niemal do każdych warunków – wystarczy tylko odpowiednio wyregulować natężenie. Oczywiście w przypadku produktu, jakim jest lampa pierścieniowa, istotna jest także cena. Profesjonalne lampy pierścieniowe w zależności od modelu to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Lampa pierścieniowa dla amatorów

Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe jest lampa pierścieniowa mała, na baterie – za kilkadziesiąt złotych można kupić ją w wielu sklepach internetowych. Jest to gadżet, który można podpiąć do telefonu komórkowego. Dzięki zastosowaniu tego modelu zdjęcia typu selfie będą wyglądały znacznie lepiej, możliwe jest także zastosowanie lampy w nocy. Maksymalna moc tego typu lampy to zaledwie 3w – zwykle możliwa jest regulacja oświetlenia na trzech poziomach. Jest to produkt idealny dla amatorów lub osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią i nie są pewne, czy chcą właśnie tym zajmować się w życiu.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)