Udostępnij
Skomentuj

Lampka nocna dla niemowlaka - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Nie da się ukryć, że lampka nocna jest niezbędnym elementem wyposażenie pokoju, który przygotowujemy dla niemowlaka. To taki przedmiot, który ma za zadanie nie tylko ułatwić spokojne zasypiania i dać dziecku komfort nocą, ale także w sposób szczególny zadbać o widoczność podczas nocnego karmienia czy przewijania. Musi być więc z jednej strony łagodna i delikatna, ale z drugiej strony jak najbardziej funkcjonalna. Na co więc zwracać uwagę podczas wyboru?

Zalety posiadania lampki nocnej

Lampki nocne dla dzieci nie służą do czytania, a są w szczególny sposób wykorzystywane do delikatnego oświetlania pomieszczenia. Niewątpliwie czy to niemowlaki czy dzieci nieco starsze, z reguły boją się one ciemności, a jak dowiedziono naukowo ich zasypianie przy delikatnym świetle właściwej barwy może sprawić, że sen będzie dużo przyjemniejszy. Zatem lampka nocna to przedmiot, który w szczególny sposób przyda się mamie w pierwszych miesiącach po narodzinach, jak i w późniejszym czasie – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dla kogo lampka nocna?

Dziecięca lampka nocna, wbrew pozorom, nie jest tylko i wyłącznie pomocą dla dzieci. Przede wszystkim ma służyć domownikom. Podczas wstawania do niemowlaka czy starszego dziecka w nocy słabe światło lampki idealnie przyda się, by nie zbudzić pozostałych osób śpiących w domu czy nie wzbudzić czujności zwierząt domowych, które to z kolei mogłyby obudzić dziecko. Dodatkowym atutem jest to, że światło z lampki nocnej dla niemowlaka czy dziecka jest mniej ostre i nie sprawi problemu ani naszym oczom przyzwyczajonym do ciemności nocy, ani oczom malucha. To idealny kompromis między widocznością, a nierozbudzeniem całkowitym dziecka. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo – rodziców i dziecka. Można z łatwością zerknąć do pokoju i sprawdzić jak nasz milusiński śpi oraz czy czegoś mu nie brakuje.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lampki dla niemowlaka?

Chcąc wybrać dobrą lampkę nocną Led dla dziecka należałoby zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Przede wszystkim chodzi o jakość lampki. Jej światło nie może być zbyt ostre, by nie porazić oczu malucha. Niemowlak jest niezwykle czuły na wszystkie bodźce, dlatego stonowane światło nie sprawi mu problemów. Należy także zwrócić uwagę na barwę, która powinna być łagodna i przyjemna dla dziecka. Istotną rolę mogą odgrywać także rodzaje lampek. Wśród najpopularniejszych należałoby wymienić lampki nocne dla dzieci na ścianę, dotykowe czy do kontaktu. Mogą one przyjmować różnego rodzaju ciekawe kształty np. dinozaura czy chmurki. Jest to więc nie tylko sposób na funkcjonalność, ale także na interesującą aranżację pokoju.

Rodzaje lamp nocnych

Wśród różnego rodzaju lampek nocnych dla niemowlaka możemy wymienić różne typy. Oto najpopularniejsze rodzaje lampek:

  • Lampka do kontaktu – jest to fajny, kompaktowy rodzaj lampki, która zmieści się w każdej torbie i będzie doskonała w każdej podróży. To przyjemne, delikatne światło, które skryje pokój w przyjemnym dla niemowlaka czy dziecka mroku.
  • Lampka na ścianę – doskonały rodzaj lampki, która może wpasować się w otoczenie i w dzień być ciekawą ozdobą. Nocą daje przyjemne światło w różnej gamie kolorystycznej. Często lampki nocne na ścianę dla dzieci przyjmują kształty różnokolorowych zwierzątek.
  • Lampka stojąca – w różnych kształtach i kolorach. To lampka nocna dla dzieci, którą mogą się bawić. Jest wytrzymała, pozbawiona małych elementów i skutecznie oświetlająca wybraną przez nas przestrzeń. To znów zabawa z kolorami i kształtami – zawsze w przyjemnej barwie.

Wybierając lampkę nocną dla niemowlaka musimy mieć na uwadze jego dobro. Zbyt ostre światło mogłoby porazić go i zbytnio obudzić, dlatego zwłaszcza w pierwszych miesiącach musimy zadbać o to, by delikatna poświata umożliwiała mu szybkie nakarmienie i pójście spać. Rodzicom z kolei powinna ona służyć, by w delikatnym półmroku odnajdywali wszelkie potrzebne przedmioty i mogli łatwo kontrolować zdrowy sen maluszka.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)