Udostępnij
Skomentuj

Łóżka dziecięce - jakie łóżko dla przedszkolaka wybrać?

Wybór łóżek dziecięcych jest bardzo duży: łóżko dziecięce z antresolą, biurkiem, z funkcją bujania, piętrowe.

Jak urządzić pokój dziecka, aby była to przestrzeń funkcjonalna, służąca zabawie oraz rozwojowi przedszkolaka? W pokoju powinno znaleźć się biurko lub stolik, krzesełko, szafki na ubrania, skrzynia na zabawki, dywanik jako miejsce do zabawy oraz łóżko.

Polecane łóżka dziecięce

Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim elemencie wyposażenia dziecięcego pokoju. Łóżko dziecięce z antresolą, łóżko z funkcją bujania, a może łóżko w kształcie samochodu? Jaki rozmiar łóżka dla dziecka wybrać? Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym propozycjom producentów.  

Kiedy kupić łóżko dla dziecka?

Gdy dziecko przychodzi na świat, sypia w specjalnym łóżeczku dla niemowląt. Łóżko dziecięce z barierką jest wyposażone w szczebelki, które uniemożliwiają wypadnięcie dziecka podczas snu lub zabawy. Lata jednak mijają, a maluch wyrasta nie tylko z ubranek, ale również i mebli. Kiedy jest odpowiedni czas na zmianę łóżeczka na łóżko?  Zazwyczaj rodzice decydują się na przeniesienie swojej pociechy na łóżko, gdy ta zacznie chodzić, czyli ok. 1 roku życia. Nie ma jednak żadnej reguły co do tej kwestii. Jest ona indywidualna. Niektóre maluchy szybciej niż inne zaczynają buntować się przeciwko ograniczeniom w postaci szczebelków. Wówczas konieczna jest wymiana łóżeczka na, np. łóżko dziecięce z wysuwanym materacem.

Warto wiedzieć!

Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku.

Łóżko dziecięce z szufladą

Jaki zestaw mebli dla dzieci wybrać? Czy każde z nich ma być osobnym elementem, czy może pełnić funkcję 2 w 1, jak np. łóżko dziecięce z biurkiem? Jest to uzależnione od kilku czynników, w tym:

  • wieku dziecka,
  • wielkości pokoju dziecięcego,
  • preferencji dziecka oraz rodziców.

Popularnym rozwiązaniem jest łóżko dziecięce z szufladą do spania. Innymi słowy, jest to łóżko dziecięce z wysuwanym materacem. Plusem tego modelu jest to, że na jednym łóżku są dwa miejsca do spania. To praktyczny model w niewielkiej sypialni dwójki dzieci. W ciągu dnia szuflada jest wsunięta, na wieczór zaś zamienia się w pełnowymiarowy materac do spania. Szuflada w niektórych modelach może także pełnić funkcję przechowywania pościeli.

Łóżko piętrowe dla dzieci

Już od kilku lat popularnością cieszy się łóżko dziecięce z antresolą, czyli piętrowe. Jest to mebel wykorzystywany zazwyczaj w pokojach dzielonych przez dwójkę rodzeństwa. Niektóre modele zamiast materaca na niższym piętrze wyposażone zostały w biurko. Inne zaś to łóżko - domek dziecięce. Wybór jest duży, warto więc dokładnie przemyśleć decyzję, ponieważ raz kupione łóżko, o ile będzie odpowiednio dobrane, posłuży dziecku nawet przez kilka lat.

Łóżka piętrowe dla dzieci znajdziemy m.in. w ofercie producenta Halmar:

  • model Neo Plus wyposażony został w materac i zjeżdżalnię,
  • model Neo to łóżko - domek dziecięce,
  • model Sam to typowe piętrowe łóżko dziecięce z barierką.

Kolorowe łóżko dla chłopca i dziewczynki

Łóżka dziecięce często są dużo bardziej kolorowe niż modele dla dorosłych. Dzięki temu doskonale wkomponowują się w przestrzeń pokoju malucha. Ponadto przedszkolaki szybciej uczą się spać samodzielnie na łóżkach nawiązujących do ich ulubionych motywów z bajek (np. zamku księżniczki czy statku pirata). Rodzice często dla swoich pociech wybierają łóżko z funkcją bujania, zwłaszcza gdy maluch do tej pory kołysany był do snu w łóżeczku z kołyską.

Jak więc można się spodziewać, wielu producentów wprowadziło do swojej oferty kolorowe łóżka dla chłopca i dziewczynki. Poniżej znajduje się lista kilku niebanalnych propozycji do dziecięcego pokoju.

  • Halmar Fire Truck to łóżko dziecięce w kształcie samochodu, a właściwie wozu strażackiego. Marzeniem z dzieciństwa wielu chłopców jest praca w roli dzielnego strażaka.
  • Halmar Cinderella to piękna, różowa karoca. Model ten przypadnie do gustu dziewczynkom, chcącym poczuć się niczym Kopciuszek jadący na bal.
  • Halmar Emi to łóżko dziecięce z biurkiem. Na górnym poziomie znajduje się materac do spania, na dolnym zaś domek oraz stolik do zabaw.

Halmar Laguna to łóżko dziecięce z szufladą do spania. Jeden mebel skrywa w sobie dwa materace, w tym jeden wysuwany wraz z szufladą.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)