Udostępnij
Skomentuj

Łóżko do minimalistycznej sypialni - jakie wybrać?

Szukasz łóżka do minimalistycznej sypialni? Jakie modele będą najbardziej odpowiednie? Na co zwrócić uwagę?

Minimalizm we wnętrzach – jak wygląda?

Minimalistyczny dom nie musi wcale kojarzyć się z chłodem i biało-czarnymi meblami. Wszystko zależy od tego, jakich materiałów użyjesz do jego urządzenia.

Polecane łóżka do sypialni

Możesz się w nim czuć jak w starej fabryce lub w przytulnym mieszkaniu. Główną cechą pomieszczeń w tym stylu jest to, że wszelkie dodatki i dekoracje są w nim ograniczone do minimum. Wszystkie występujące we wnętrzu meble muszą być praktyczne i spełniać swoją konkretną funkcję. Dzięki temu pomieszczenia w stylu minimalistycznym są bardzo eleganckie i przestronne. Kolejną cechą minimalizmu jest to, że minimalistyczny dom jest otwarty. Jedno pomieszczenie przechodzi płynnie w drugie, na przykład salon jest połączony z kuchnią. Żadnych zbędnych ścian, które tylko ograniczają przestrzeń. Minimalistyczne wnętrze będzie bardzo dobrym tłem dla odpowiednio wybranego łóżka, na przykład białego lub drewnianego, typowego dla stylu skandynawskiego.

Łóżko w stylu skandynawskim

Jak dopasować łóżko do sypialni?

Wybierając mebel należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Jaki powinien być materiał łóżka? Musi on być trwały i łatwy w konserwacji. Jeżeli zdecydujesz się na kupno łóżka tapicerowanego, to pamiętaj o tym, że materiał powinien być odporny na przetarcia i zabrudzenia. Natomiast, gdy masz w domu zwierzęta albo małe dzieci, to wybierz tkaninę, której niestraszne są kocie pazury i różnego rodzaju plamy.
  • Jaką ramę łóżka wybrać? Możesz wybrać łóżko drewniane. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszystkie rodzaje drewna są w jednakowym stopniu wytrzymałe. Najlepsze są łóżka z drewna mahoniowego i dębowego. Polecamy również ramę tapicerowaną, która zapewni Ci komfort, a miękkie zagłówki pozwolą Ci opierać się o ścianę, bez dodatkowych poduszek. Takie łóżka są wprost idealne dla wielbicieli książek.
  • Jaki stelaż łóżka będzie najbardziej solidny? Stelaże najczęściej są produkowane z takich materiałów jak: drewno sosnowe, drewno brzozowe, drewno bukowe. Najmniej trwałe są stelaże sosnowe i warto poszukać czegoś lepszego.

Warto wiedzieć!

Najlepszą inwestycją są stelaże bukowe, ponieważ są bardzo sprężyste, reagują na pracę materaca i przesuwanie się po łóżku. Jeżeli chcesz kupić materac z pianki wysokoplastycznej lub lateksu, to koniecznie rozejrzyj się za stelażem do łóżka wykonanym z drewna bukowego. To najlepsze rozwiązanie dla łóżek podwójnych.

Łóżka tapicerowane do minimalistycznej sypialni

Minimalistyczne wnętrza bardzo dobrze łączą się ze stylem skandynawskim. Pierwszym wyznacznikiem tego stylu jest oczywiście kolor biały. Daje wrażenie przestronności, czystości i prostoty. Skandynawskie pomieszczenie jest pełne naturalnych materiałów, takich jak grube tkaniny, czy drewno. Jeżeli chcesz mieć w swojej sypialni łóżko w stylu skandynawskim, to pamiętaj, żeby wybrać mebel, który jest duży, miękki i po prostu bardzo komfortowy. Doskonałym wyborem będą łóżka posiadające drewniane elementy albo takie w kolorze bieli.

Pewnie teraz zastanawiasz się nad tym: ,, Jakie łóżko z pojemnikiem wybrać?” Oczywiście najlepszym zakupem będą łóżka tapicerowane, bo stworzą one z pojemnikiem spójną kolorystycznie całość, która w dodatku będzie niezwykle praktyczna. Możesz w nim trzymać nie tylko pościel, ale również inne przedmioty, których nie masz już gdzie schować. Najlepszym wyborem będzie podwójne łóżko, ponieważ wiąże się ono z większą przestrzenią do przechowywania.

Jak wybrać łóżko tapicerowane?

Wybierając łóżko w stylu skandynawskim, musisz zapomnieć o skórze lub ekoskórze. Tylko tkaniny naturalne. W dodatku trzeba przyznać, że w każdej sypialni prezentują się one o wiele lepiej. Jeżeli kupujesz łóżko tapicerowane dla dwóch osób, to jego szerokość powinna wynosić co najmniej 140 cm, a długość 200 cm. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne i zapewniać dużo miejsca.

Jaki kolor łóżka wybrać?

Styl skandynawski kojarzy się nie tylko z bielą, ale również z beżami i szarościami. Dobrze tutaj harmonizują też pastele, na przykład mięta, błękit czy żółć. Bardzo dobrze będą one pasowały zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i nowoczesnych. Pamiętaj jednak, że wybór łóżka jest Twoją indywidualną sprawą i musi się ono przede wszystkim Tobie podobać!

Polecane artykuły
 
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)