Udostępnij
Skomentuj

Łóżko tapicerowane dla nastolatka – jakie wybrać?

Czemu warto zadbać o przechowywanie w sypialni i wybrać łóżko do sypialni tapicerowane z praktycznym schowkiem?

Jak wybrać łóżko dla nastolatka?

Wygodne łóżko to bardzo ważny element mieszkania, ponieważ to od niego zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia. Zwłaszcza ma to bardzo duże znaczenie w okresie dojrzewania, kiedy dobry sen jest kluczowy dla wszelkich zmian zachodzących w organizmie młodego człowieka. Dla nastolatka, łóżko to również miejsce, w którym spędza większość wolnego czasu czytając książki, oglądając filmy czy korzystając z telefonu, dlatego warto zadbać o dodatkowe elementy, dzięki którym łóżko będzie jak najbardziej funkcjonalnym miejscem.

Polecane łóżka dla nastolatków

  • Łóżka w nowoczesnym stylu najczęściej są połączone z jakimiś skrytkami. Przykładem może być łóżko z szafkami Halmar Maxima, które zostało stworzone z myślą o małych przestrzeniach w pokoju nastolatka. Jest wyższe niż standardowe łóżka, ale dzięki temu zyskujemy cztery małe i jedną dużą szufladę, a także jedną półkę. Przestrzeń można wykorzystać na pościel, ubrania, książki lub elektronikę.
  • Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie również łóżko z zagłówkiem, które przyda się w trakcie nauki czy czytania książek. Niestety, wizja nastolatka uczącego się tylko przy biurku jest często tylko idealnym wyobrażeniem, dlatego warto przewidzieć inne miejsca, w których będzie można wygodnie spędzać czas. Coraz więcej projektantów zagłówków urozmaica je o dodatkowe miejsca do przechowywania, dzięki czemu zyskujemy łóżko z półkami, na których będzie można położyć książkę czy telefon.
  • Zamiast szafek, rama łóżka może chować w sobie drugie łóżko, które jest świetną opcją przenocowania przyjaciela nastolatka. Przykładem takiego drewnianego łóżka jest Halmar Laura, które umożliwia wysunięcie spod spodu drugiego materaca.

Łóżko tapicerowane z miejscem do przechowywania

Coraz częściej projektanci mebli odpowiadają na potrzeby klientów i tworzą łóżka z pojemnikiem, które można wykorzystać jako miejsce na pościel, ręczniki czy ubrania. Przechowywanie w sypialni nigdy nie było prostsze! Łóżko z szufladami jest jedną z popularniejszych i najbardziej praktycznych możliwości, zdecydowanie bardziej polecaną niż wersje z półkami czy szafkami. Opcja z zamykanymi szufladami dobrze się sprawdzi również w pokoju nastolatka, gdzie będzie można pochować wiele rzeczy do środka i ograniczyć bałagan w pokoju. Bardzo często zamiast szuflad, projektanci decydują się na stworzenie łóżka z podnoszonym stelażem. Jeśli zależy ci na miejscu do przechowywania dodatkowej pościeli taka opcja sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż wersja z szufladami.

Jaki rozmiar łóżka tapicerowanego dla nastolatka?

Odpowiednie wymiary łóżka do sypialni są kluczowe. Standardowe łóżko powinno mieć szerokość minimum 80 centymetrów, jednak zdecydowanie większy komfort zapewniają takie, które mają 90 lub nawet 100 centymetrów. Długość łóżka powinna być o 25 centymetrów większa niż wzrost nastolatka, choć w trakcie okresu dojrzewania, najlepiej kupić takie, które będzie służyć latami – 200 centymetrów powinno całkowicie wystarczyć.

Warto wiedzieć!

Jakie łóżko młodzieżowe wybrać? Dla młodych ludzi ważny jest nowoczesny design i ciekawe rozwiązania. Wiek nastoletni to także czas, kiedy w pokoju mieszają się dwa etapy – dziecięcy i dorosły – przez co ciężko zachować porządek, dlatego warto zadbać o dużo miejsca do przechowywania w sypialni.

Łóżko z szafkami, szufladami czy półkami okaże się bardziej praktyczne niż wersje z wysuwanym materacem, które przydadzą się raz na jakiś czas w trakcie wizyty znajomych. W urządzaniu pokoju nastolatka wyjątkowo ważne jest patrzenie w przyszłość i analizowanie, która opcja będzie długoterminowo najkorzystniejsza. Nie dość, że należy wziąć pod uwagę, że podczas okresu dojrzewania młody człowiek zdecydowanie szybciej roście, to jeszcze trzeba przewidzieć miejsce na chowanie różnych rzeczy, których z jakiś powodów nie będzie chciał się pozbyć. Podsumowując, idealnie łóżko dla nastolatka to takie, które jest długie i można w nim trzymać wiele rzeczy.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)