Udostępnij
Skomentuj

Meblościanka młodzieżowa – jaką kupić? Jakie meble wybrać do pokoju nastolatka?

Meblościanki młodzieżowe łączą w sobie funkcjonalność, nowoczesny i świeży wygląd, a także innowacyjne rozwiązania. Jaką meblościankę młodzieżową kupić?

Pokój nastolatka to jego osobista przestrzeń i powinna zostać urządzona zgodnie z jego gustem. Wybierając meble do pokoju dla dziecka, warto kierować się również ich funkcjonalnością. Zazwyczaj pokoje młodzieżowe to nieduże pomieszczenia, w których trzeba zmieścić szafę, biurko, regały na książki, komodę oraz łóżko. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się meblościankom młodzieżowym, które pozwalają optymalnie zagospodarować miejsce w pokoju nastolatka. Jaką meblościankę młodzieżową wybrać?

Jak urządzić pokój nastolatka?

Pierwszym i najważniejszym wyznacznikiem podczas meblowania pokoju nastolatka jest jego zdanie. To on będzie spędzał w nim najwięcej czasu, a więc musi czuć się komfortowo zarówno podczas odrabiania lekcji, jak i w czasie grania na komputerze. Kupując meble do pokoju dziecka, można wesprzeć go radą, ale nie warto narzucać mu swojego zdania. Najlepiej usiąść wraz z nim i wspólnie przedyskutować jego pomysły na wystrój wnętrza. Nastolatek powinien określić, jak wyobraża sobie swój pokój i co powinno się w nim znaleźć. Rolą rodziców będzie natomiast zaplanowanie pomieszczenia w taki sposób, aby dzieliło się ono na strefę do wypoczynku, rozrywki, przechowywania oraz nauki. Ta ostatnia musi być odpowiednio oświetlona. Kolor pokoju, jego styl oraz rodzaj mebli, jakie mają się w nim znaleźć, powinny być dostosowane do preferencji dziecka.

Jaka meblościanka młodzieżowa?

Meblościanki to niewątpliwie jedne z ciekawszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Można zmieścić je nawet w niewielkim pomieszczeniu – nie zajmują wiele miejsca, a do tego są pojemne. W pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć miejsca na biurko, łóżko oraz szafę. Przydadzą się również dodatkowe szafki na akcesoria szkolne oraz regał na podręczniki i książki. Nowoczesne i uniwersalne meblościanki młodzieżowe łączą w sobie wszystkie te elementy. Wśród najbardziej popularnych tego typu rozwiązań znajdują się:

  • meblościanka młodzieżowa z biurkiem – najpopularniejsza wersja meblościanki młodzieżowej. W skład segmentu wchodzi duże biurko, na którym można postawić komputer, szafa na ubrania, regał na książki oraz dodatkowe szafki i szuflady. Bogactwo wzorów wśród tego typu mebli młodzieżowych pozwala wybrać odpowiedni model zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca
  • meblościanka młodzieżowa z biurkiem i łóżkiem – można ją kupić w kilku wersjach. W tego typu rozwiązaniach łóżko może być usytuowane na piętrze – nad biurkiem i pojemną szafą lub znajdować się obok biurka – w tym przypadku chowane jest ono do szafy. Pierwsze rozwiązanie jest praktyczniejsze, bo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Meblościanki z łóżkiem piętrowym nie zajmują dużo przestrzeni, więc bez problemu zmieszczą się do pokoju nastolatka. W przypadku łóżka chowanego do szafy trzeba wziąć pod uwagę również miejsce na rozłożenie tapczanu. Tego typu meblościanki są dłuższe, ponieważ oprócz szafy z łóżkiem, w ich skład wchodzi również biurko, regały oraz dodatkowa szafa na ubrania
  • meblościanka młodzieżowa biała – uniwersalne rozwiązanie, które może zostać wykorzystane również w salonie. Meblościanki białe sprawdzą się idealnie w niewielkich pomieszczeniach, w których będą się nie tylko efektownie prezentować, ale również optycznie je powiększą
  • meblościanka młodzieżowa niebieska – pasuje zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Wyróżnia się oryginalnym designem – fronty mebli są niebieskie, a boki i półki białe lub pokryte okleiną drewnopodobną. Całość idealnie ze sobą współgra, tworząc ciekawy efekt finalny
  • meblościanka młodzieżowa narożna – bardzo ciekawe i niezwykle praktyczne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w niewielkich pokojach młodzieżowych. Bok pojemnej szafy jest równocześnie zagłówkiem łóżka oraz tylną ścianą regału, umieszczonego nad tapczanem.

Czym kierować się podczas zakupu meblościanki młodzieżowej?

Wybierając meblościankę młodzieżową – poza preferencjami dziecka, należy również wziąć pod uwagę takie elementy jak:

  • Wymiary segmentu. Wielkość meblościanki należy dopasować do rozmiaru pokoju młodzieżowego, w którym segment ma stanąć. Po wstawieniu mebli powinno zostać tyle wolnego miejsca, aby można było się swobodnie poruszać po pomieszczeniu, rozłożyć łóżko, a także otworzyć drzwi wejściowe do pokoju oraz drzwi do szafy i szafek.
  • Meble wchodzące w skład segmentu. Meblościanki dostępne są w różnych konfiguracjach. W skład niektórych wchodzi zarówno szafa, szafki, regały, łóżko, jak i biurko. Inne będą składały się z biurka, szafy, regału i kilku szafek. Kupując meblościankę młodzieżową, należy zwrócić uwagę na jej wyposażenie i wybrać taką, która będzie zawierała wszystkie potrzebne elementy.
  • Pojemność meblościanki. Meble w pokoju młodzieżowym powinny pomieścić ubrania dziecka, książki, podręczniki, a także akcesoria do nauki i zabawy. Przed zakupem meblościanki, warto przyjrzeć się bliżej ilości i wielkości szafek, regałów oraz szafy.
  • Wygląd segmentu. W tym aspekcie najwięcej do powiedzenia powinno mieć dziecko. Warto, aby ono zadecydowało o designie meblościanki, która znajdzie się w jego pokoju.
  • Jakość wykonania. Ma zasadnicze znaczenie dla żywotności meblościanki. Segmenty wyprodukowane z dobrej jakości materiałów i zrobione z dbałością o każdy szczegół, będą użyteczne przez wiele lat. Odpowiednia jakość wykonania meblościanki jest ważna, szczególnie gdy chodzi o segmenty z piętrowym łóżkiem – muszą być one całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Kupując meble do pokoju nastolatka, należy kierować się jego gustem. Odpowiednio dobrana do pomieszczenia meblościanka młodzieżowa będzie praktyczna, pozwoli na przechowywanie wszystkich ubrań i akcesoriów, a dzięki funkcjonalnemu biurku umożliwi efektywną naukę. Szeroka gama dostępnych rozwiązań pozwoli wybrać odpowiedni segment meblowy zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)