Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/mieszarka-do-betonu-jak-wybrac-jaka-najlepsza/11273/ 2018-09-17 14:23:43.000000

Mieszarka do betonu - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Przygotowując się do prac remontowo-budowlanych należy wziąć pod uwagę fakt, że większość opóźnień bierze się przede wszystkim z braku materiałów i niedostosowania narzędzi pracy do wykonywanego zadania. Dlatego warto zastanowić się szczególnie nad tym jakie maszyny czy narzędzia będą nam potrzebne w trakcie pracy.

Jeśli więc potrzebujemy betonu i chcemy wykorzystać do jego przygotowania specjalne mieszadła, musimy zdać sobie sprawę z jakich narzędzi należałoby skorzystać. Oto 4 aspekty, na które musimy zwrócić uwagę wybierając dobry sprzęt.

Czy na pewno potrzebuję mieszarki?

Ale zanim przejdziemy do konkretów, warto zastanowić się nad tym czy do przygotowania betonu nie moglibyśmy wykorzystać naszej wiertarki. Wiele osób uważa, że jak najbardziej i o ile w przypadku zapraw czy klejów mogłoby to być myślnie dość dobrze ukierunkowane, o tyle w tym przypadku jest niczym trafienie kulą w płot. Czemu? Beton jest dość specyficzny i jeśli mamy zamiar rozrabiać go w małym wiaderku na domowe potrzeby, nie musimy przejmować się wielkimi betoniarkami. Jeśli jednak mamy zamiar zrobić go zbyt mało, śmiało możemy używać wiertarki. Ma ona bowiem nieadekwatną moc do szybkości obrotów, co sprawia, że w domowych warunkach wyrabia się go wyjątkowo ciężko. Dlatego właśnie warto zwrócić swoje oczy ku mieszarkom.

1. Odpowiednia moc

Wszystko rzecz jasna zależy od tego do czego potrzebujemy konkretnej mieszarki, jednak warto zdać sobie sprawę, że każdy model ma inną moc. W zależności od tego czy mamy do czynienia z mieszarką ręczną, na mniejsze objętości, czy mieszarką planetarną na zdecydowanie większe, to i tak musimy wziąć pod uwagę moc danego urządzenia. Nie warto zatem kupować mieszarki do betonu po najniższej cenie, gdyż sprawi to, że i tak nie będziemy mogli korzystać z tego, co przygotowaliśmy, a jedynie stracimy czas i nerwy. Warto zatem od razu zaplanować dość dobrze zakup, by mieć narzędzia, które pomogą nam w codziennej pracy.

2.  Na duże i małe ilości

Drugą kwestią jest dobranie mieszarki do betonu pod to, z jakimi ilościami materiału będziemy się zmagać. Jeśli bowiem potrzebujemy tylko niewielkiej ilości betonu, możemy skorzystać z mieszarki ręcznej. Jest ona poręczna, mobilna i z łatwością będziemy mogli się nią posługiwać w trakcie domowych prac. Jest też stosunkowo lekka i nie zagraca nam pomieszczenia. Z kolei mieszarka planetarna do betonu jest produktem o zupełnie innej charakterystyce. Jest to produkt dla profesjonalistów, którzy potrzebują bardzo dużej ilości betonu oraz którzy muszą mieć beton o nieskazitelnej jakości. W trakcie prac remontowo-budowlanych wystarczy, że zaopatrzysz się w mieszarkę do betonu celma lub innego producenta, by cieszyć się takim materiałem, jakiego potrzebujesz.

3. Cena

Nie ma co ukrywać, że zbyt wysoka cena będzie przeszkodą w wyborze dobrej mieszarki. Dlatego należy dobrze rozplanować pracę, założyć, ile potrzebujemy i kupić taki sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Oczywiście nie zawsze się uda przewidzieć czego będziemy potrzebować. Nie warto jednak zakładać najbardziej optymistycznych wariantów i kupować takich mieszarek, które nie dadzą rady nam pomóc. Lepiej płacić raz, ale za coś, co jest tego warte niż kilkukrotnie się na czymś zawodzić.

4. Odpowiednie mieszalniki

Kluczem do właściwego wykorzystania mieszarki do betonu – jakiej nie byłaby firmy – jest dobór dobrej końcówki. Jaki mieszalnik wybrać do betonu? Możliwości jest wiele, dlatego nie da się odpowiedzieć na to pytanie tak wprost. Jest to niezwykle istotna sprawa i ważne, by dobrze dopasować nie tylko końcówkę do narzędzia, ale także do zadań, które mamy zamiar wykonywać. Za mełły mieszalnik nie da rady stworzyć dobrej masy, za duży utrudni nam pracę i będzie zbyt silny. Warto poświęcić temu chwilę.

Mieszarka do betonu to wyjątkowo potrzebny przedmiot i bardzo często ciężko przeprowadzić bez niego prace remontowo-budowlane. Tymczasem wybór też nie należy do prosty i właśnie dlatego warto wziąć sobie powyższe rady do serca i znaleźć produkt odpowiadający naszym wymaganiom.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni