Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/nowoczesny-zegar-scienny-jak-wybrac-jaki-najlepszy/12932/ 2018-12-28 08:48:03.000000

Nowoczesny zegar ścienny - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Współczesne trendy wymuszają na producentach zegarów przygotowywanie wielu specyficznych konstrukcji, wyróżniających się ciekawymi walorami estetycznymi. Kryteria te spełniają nowoczesne zegary ścienny – jak dokonać ich wyboru?

Nie ma co ukrywać, omawiane produkty nie zawsze są praktyczne. Często nie chodzi bowiem o odmierzanie czasu i wygodne odczytywanie godziny, ale przede wszystkim o interesujący wygląd, urozmaicany za sprawą wykorzystanych materiałów, niecodziennych kształtów czy też rozmaitych zdobień.

Nowoczesny zegar ścienny doskonale sprawdza się więc w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym bądź eklektycznym, stanowiącym połączenie wielu rozwiązań. Tego typu zegary używane są również w aranżacjach skandynawskich. Odpowiednio dobrane potrafią znacząco zmienić wystrój pokoju.

Jaki nowoczesny zegar ścienny wybrać?

W omawianej kategorii produktów dominują dwa typy urządzeń. Pierwszy z nich tworzą modele wyposażone mechanizm kwarcowy – są to przede wszystkim zegary okrągłe, choć zakupić można również zegary wyróżniające się bardziej nietypowymi kształtami.

Do nowoczesnych urządzeń należy zaliczyć także modele cyfrowe. Charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, ale również (a może przede wszystkim) obsługą wielu funkcji dodatkowych, które znacznie rozszerzają możliwości zegara. Wiele z nich, poza odmierzaniem czasu, mierzy również temperaturę czy też wilgotność powietrza. Do tego dochodzą takie opcje jak kalendarz, prognoza pogody czy też projektor pozwalający wyświetlić aktualną godzinę na ścianie, suficie lub innej powierzchni.

Osobną kategorię tworzy nowoczesny zegar ścienny naklejany. W tym przypadku nasz wybór jest niezwykle szeroki. Zdecydować możemy się bowiem na typowe konstrukcje, w których każdy element jest naklejany osobno lub zegary wyróżniające się wieloma ozdobami, napisami bądź grafikami. W ten sposób może tworzyć rozmaite konstrukcje. Ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.

Do nowoczesnych wnętrz pasować będzie również zegar ścienny 3D, występujący zarówno w odmianie wskazówkowej, jak i elektronicznej. Urządzenia tego typu tworzą bardzo ciekawy efekt aranżacyjny.

Gdzie zawiesić nowoczesny zegar ścienny?

Jak można się domyślić, omawiane urządzenia nie sprawdzą się wszędzie. Wiele zależy bowiem od ogólnej aranżacji, a także indywidualnych preferencji użytkownika. Warto więc zastanowić się, kiedy i gdzie zegar nowoczesny okaże się dobrym wyborem.

  • Nowoczesny zegar ścienny do kuchni – zegary w tym pomieszczeniu muszą mieć praktyczny charakter, w przeciwnym wypadku okażą się po prostu bezużyteczne. Oczywiście w stylu nowoczesnym czasem o to właśnie chodzi, jednak biorąc pod uwagę kuchnię, warto celować w modele pozwalające na szybkie odczytanie aktualnej godziny. Dobrze sprawdzą się więc standardowe urządzenia wykonane na przykład z metalu, a także zegary cyfrowe. Nowoczesny zegar ścienny kuchenny może być również naklejany.
  • Nowoczesne zegary ścienne do salonu - w tym przypadku nasze możliwości są znacznie szersze. Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne zegary dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić zegarek, który niekoniecznie pokazuje aktualną godzinę, ale wyróżnia się ciekawym, niecodziennym designem.
  • Nowoczesne zegary ścienne do gabinetu – kolejne miejsce, gdzie zegar wykorzystywany jest jako ozdoba. Dostępne na rynku urządzenia doskonale sprawdzą się w gabinetach, w których króluje minimalizm, bez zbędnego zagracania przestrzeni.

Zegar ścienny nowoczesny – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ze względu na spore zróżnicowanie omawianej kategorii, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma spełniać zegar i jakie są nasze oczekiwania stylizacyjne. Uwagę warto zwrócić między innymi na to, z jakich materiałów został przygotowany zegar.

Wiele modeli nowoczesnych jest wytwarzanych z metalu – jego surowy wygląd doskonale pasuje do różnych przestrzeni. Atrakcyjnie prezentują się również połączenia różnych materiałów. Mowa tu między innymi o urządzenia z obudową metalowo-drewnianą lub za akcentami kamiennymi i wykonanymi z tworzyw sztucznych.

Jeżeli chodzi o kształt zegara nowoczesnego, mogą być to konstrukcje wszelakie. Zegar ścienny okrągły nowoczesny nie jest jedynym wyborem – nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić model o nieregularnych kształtach. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na wymiary i kolor. Na rynku dostępne są nowoczesne zegary ścienne czarne, złote, zielone, białe, czerwone i wiele innych. Odpowiedni dobór barw pozwala na stworzenie wielu ciekawych kompozycji.

Jeżeli decydujecie się na zegar cyfrowy, warto sprawdzić, jakie dokładnie funkcje obsługuje. Producenci często tworzą z zegarów prawdziwe stacje pogodowe lub dodają do nich takie funkcje jak radio czy też połączenie internetowe.

Zegar ścienny nowoczesny – cena

Ze względu na fakt, że w kategorii nowoczesnych zegarów mieści się mnóstwo urządzeń, ich przedział cenowy jest niezwykle szeroki. Zakupić możemy bowiem urządzenia za około 50-60 złotych, ale nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby celować w modele designerskie, kosztujące kilkaset złotych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni