Udostępnij
Skomentuj

Peleryna robocza - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Peleryna robocza jest produktem na pograniczu odzieży ochronnej i roboczej. Może przydać się w wielu miejscach, choć niewątpliwie należy zwrócić szczególną na nią uwagę w miejscach narażonych na działanie warunków atmosferycznych i podczas pracy w takich właśnie zapewnić naszym pracownikom lub sobie maksymalny komfort. To jest bowiem podstawowym celem, jaki musi spełniać najlepsza peleryna robocza.

Odzież robocza a odzież ochronna

Skoro już jednak słowo się rzekło, należałoby zacząć od rozróżnienia odzieży roboczej od odzieży ochronnej, gdyż wbrew pozorom nie są to dwa te same rodzaje ubrań. Całą specyfikację ubioru specjalistycznego używanego w pracy i regulowanego przepisami BHP można podzielić na cztery części: czynnik, przed którym chroni dane ubranie; certyfikacja, jaka jest lub nie jest wymagana; możliwość dostosowania estetycznego do warunków pracy oraz stosunek noszenia do odzieży własnej. Biorąc więc pod uwagę statystyczną odzież roboczą, jest ona funkcjonalna głównie przeciwko zabrudzeniom, podczas gdy odzież ochronna może osłonić nas przed substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Przy stosowaniu i kupowaniu odzieży roboczej certyfikacja nie jest wymagana, podczas gdy w przypadku odzieży ochronnej mamy niezbędną certyfikację pod kątem zagrożenia, które ma niwelować. Rzadko kiedy mamy również możliwość jej estetycznego dopasowania, podczas gdy odzież robocza występuje w wielu wariantach między innymi kolorystycznych. Jest też czwarty aspekt, a więc stosunek do odzieży własnej. Odzież robocza zazwyczaj ją zastępuje, natomiast odzież ochronna jest używana na odzież własną, by ją chronić.

Podział ubrania roboczego

Podstawowy podział opiera się o kryterium przynależności ubrań roboczych kompletów do określonej grupy asortymentowej. Zatem odzież roboczą możemy podzielić na:

Ten klasyczny podział nie odróżnia się znacząco zatem od normalnego podziału odzieży własnej. Gdzie zatem umieścilibyśmy pelerynę? Jest ona odzieżą wierzchnią, którą jednak można używać na pozostałe elementy garderoby, a zatem widniałaby obok bluz i kamizelek w pierwszej grupie.

Kryteria wyboru peleryny roboczej przeciwdeszczowej

Peleryna przeciwdeszczowa robocza jest szczególnym rodzajem odzieży ochronnej. Ma za zadanie osłaniać nas przed warunkami zewnętrznymi w pogodzie deszczowej i nie tylko. Zatem należałoby skupić się na jej jakości. To ona jest najważniejszym kryterium wyboru. Musi być wytrzymała, wykonana z doskonałych materiałów i niezawodna. Ważne, by szukać takiej, której stosunek jakości do ceny jest jak najkorzystniejszy. Nie warto stawiać na oszczędzanie, ale wysoka cena nie jest gwarantem jakości i tak też powinniśmy podchodzić do zakupu. Peleryna rzecz jasna może być przeznaczona dla kobiet lub mężczyzn, dlatego należy zwrócić uwagę czy kupujemy pelerynę przeciwdeszczową roboczą damską czy męską. Należy skupić się także na jej przeznaczeniu oraz estetyce wykonania.

Jaka peleryna przeciwdeszczowa jest najlepsza?

Szukajmy peleryny przeciwdeszczowej roboczej, męskiej czy damskiej, renomowanej firmy, której materiały są sprawdzone i doskonale przygotowane do spełniania pokładanych w nich nadziei. Wybierzmy pelerynę koniecznie przeciwdeszczową, w dobrym, pasującym rozmiarze, która nie będzie krępowała ruchów i sprawiała, że będzie nam w niej niewygodnie (lub naszym pracownikom, rzecz jasna). Dodatkowo należy zwracać uwagę na jej funkcjonalność. Może to być zatem peleryna przeciwdeszczowa ostrzegawcza lub klasyczna, ale także odblaskowa. Gdzie kupić pelerynę przeciwdeszczową roboczą? Warto szukać zaufanych dostawców, by mieć pewność, że opłaca się wydać każdy grosz.

Cena, jakość, materiał oraz kolor i funkcjonalność – w skrócie tak wyglądają przymioty, nad którymi należy się pochylić jeśli chcemy dysponować peleryną wysokojakościową, która nie zniszczy się po pierwszych trudniejszych dniach w pracy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)