Udostępnij
Skomentuj

Poziomica elektroniczna - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Remontując mieszkanie lub wykańczając je, nie możemy obejść się bez poziomicy. Jednak często zastanawiamy się jaką wybrać. Podstawowy problem polega na różnicy między poziomicą tradycyjną, wyposażoną w libelle lub poziomicą elektroniczną. Jaką powinniśmy wybrać, by być zadowolonym?

Co to jest poziomica i do czego służy?

Poziomica to proste urządzenie pomiarowe, które ma za zadanie pokazać nam pion oraz poziom, a więc kąty nachylenia danych przedmiotów względem podłoża. Poziomica jest więc ważna nie tylko dla glazurnika i elektryka, ale także dla instalatora czy do zwykłej pracy w domu. Aby wszystko co montujemy czy remontujemy było równie.

Jaka jest różnica między poziomicą elektroniczną a zwykłą?

Poziomica laserowa jest zdecydowanie bardziej dokładna. Libelle znajdujące się w poziomicach tradycyjnych mogą dawać wyniki tylko i wyłącznie z dokładnością do 0,5 mm. Dużo lepiej radzą sobie z tym poziomice laserowe, a więc to te produkty warto wybrać do domu, niezależnie od tego jak dużo mamy zamiar nimi pracować.

Jaka poziomica laserowa jest dobra?

Warto byłoby zatem zastanowić się jaką poziomicę laserową warto kupić. Obok takich oczywistości jak wybór firmy, należy także zdecydować się na poziomicę z magnesem lub bez, z kątomierzem lub bez oraz z wyświetlaczem lub bez niego. Poziomica z laserem może być więc dość oszczędna w formie lub wręcz przeciwnie – zdecydowanie rozbudowana.

Jakie kąty pokaże nam poziomica laserowa?

Wszystko zależy do tego jaką poziomicę kupimy. Z jednej strony mówimy o poziomicy prostej, z jednym laserem, która pokaże tylko jeden poziom. Z drugiej możemy wymienić poziomicę krzyżową, w której wiązki lasera przeplatają się ze sobą tworząc kąty i pokazując więcej niż jedną płaszczyznę. Jest to wówczas wygodne, jeśli np. szukamy poziomicy do sufitów podwieszanych. Najlepsze poziomice laserowe są w stanie pokazywać nam poziomy i piony z doskonałą dokładnością, co sprawia, że lepiej i skuteczniej wykonujemy wszelkie prace.

Czy warto kupować poziomicę laserową?

Poziomica laserowa jest dużo bardziej wydajna niż tradycyjne modele, jednak, jeśli mamy zamiar skupić się tylko i wyłącznie na rzadkim używaniu do drobnych domowych robót, to zdecydowanie nie jest ona warta swojej ceny. Niewątpliwe jest jednak wygodna i przyda się także w takich sytuacjach, dlatego zawsze, jeśli możemy, powinniśmy ją wybrać. Nie jest to jednak zawsze możliwe, dlatego niezbędna staje się ona tylko podczas większych remontów lub użytku zawodowego.

Wybór odpowiedniej poziomicy laserowej jest trudny i uwarunkowany tym, co zamierzamy z nią robić i do czego jej używać. Nie da się powiedzieć, że dana poziomica jest najlepsza. Aby znaleźć odpowiedni model trzeba odpowiednich poszukiwań, analiz i przejrzenia kosztów, gdyż nie każda cena jest warta tego, by ją zapłacić. Wybór dobrej poziomicy bardzo pomoże nam w codziennych pracach domowych, dzięki czemu będziemy je wykonywali przyjemniej i szybciej.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)