Udostępnij
Skomentuj

Pufy sako – czy warto? Jaką pufę sako wybrać?

Pufy sako na dobre zadomowiły się w salonach, pokojach młodzieżowych, a także ogrodach.

Czy warto kupić pufę sako do swojego mieszkania? Nowoczesne pufy w niczym nie przypominają tradycyjnych, niewielkich i twardych konstrukcji wyposażonych w nóżki. Nowoczesne pufy są stylowe, komfortowe, czasem wyposażone w oparcia lub pojemne schowki. Meblem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, są miękkie pufy sako wypełnione granulatem. Choć popularnie nazywane pufami, dość często wyglądem przypominają komfortowe fotele, bo osiągają wielkość nawet 170x130 cm. Są doskonałą propozycją do nowoczesnych salonów, a dzięki zastosowaniu wodoodpornych tkanin, mogą śmiało stanąć nawet na zewnątrz. Gdzie postawić pufę sako? Czy pufa sako jest wygodna? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym poradniku.

Pufa sako – czy warto ją kupić?

Pufy sako to atrakcyjne rozwiązania, które przyciągają wzrok swoim niesztampowym wyglądem. Przed ich zakupem pojawią się jednak wątpliwości – czy pufa sako jest wygodna, a także czy pufa sako jest zdrowa. Na oba pytania można odpowiedzieć twierdząco. Pufy sako zrobione są z wysokiej jakości pokrowca, który wypełnia się wysokogatunkowym granulatem styropianowym. Tego typu miękkie siedziska dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, pozwalają przyjąć wygodną pozycję, a dodatkowo podpierają kręgosłup.

Poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych cech puf sako.

Zalety i wady puf sako

ZALETY

  • dostępne są w różnych kształtach, wzorach, a także wielkościach,
  • ich pokrowce mogą być wykonane zarówno ze skóry naturalnej, ekoskóry, tkaniny naturalnej, jak i tkaniny syntetycznej,
  • wygodne i komfortowe,
  • solidne i wytrzymałe,
  • modele ze skóry naturalnej lub bawełny z łatwością przepuszczają powietrze i nie zatrzymują wilgoci, są więc idealne dla alergików,
  • pufy sako z ekoskóry lub tkaniny wodoodpornej można ustawić również na balkonie lub w ogrodzie,
  • wypełnione najlepszej jakości granulatem dostosowują się do kształtu ciała siedzącego, podpierają kręgosłup i pozwalają zająć najwygodniejszą dla użytkownika pozycję,
  • pomimo swoich zalet są jednym z tańszych rozwiązań,
  • obszerne pufy mogą służyć jako wygodna leżanka, z kolei niewielkich rozmiarów modele często wykorzystywane są jako podnóżki.

WADY

  • granulat, którym wypełnione są pufy, po pewnym czasie ugniata się i ulega deformacji, przez co konieczne staje się uzupełnienie pokrowca nowym granulatem,
  • tego typu pufy nie pasują do pomieszczeń klasycznych,
  • pufy sako są miękkie, wygodne, ale często przysparzają problemów podczas wstawania z siedziska.

Polecnae pufy ogrodowe

Pufa sako – jaki materiał?

Jak zostało wspomniane wcześniej, pufy sako składają się z wysokiej jakości pokrowca oraz granulatu styropianowego. Pokrowce szyte są w taki sposób, aby po wypełnieniu ich granulatem, przybierały najróżniejsze formy – fotela z podłokietnikami, piłki, rękawicy bokserskiej, a także leżanki oraz sakwy. Różnią się one nie tylko kształtami, ale także materiałem, z jakiego są uszyte. Do najczęściej spotykanych rozwiązań należą:

  • pufa sako skóra naturalna – jej pokrowiec wykonany jest ze skóry naturalnej, dzięki czemu należy do jednych z najtrwalszych i najsolidniejszych modeli. Jest przewiewny – zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, nie zatrzymuje też wilgoci. Pufa sako ze skóry naturalnej jest więc doskonałą propozycją dla alergików. Warto również wspomnieć, iż w przeciwieństwie do ekoskóry, skóra naturalna znacznie mniej „klei się” do ciała. Sprawia ona jednak wrażenie zimnej w zimie i ciepłej w lecie. Pufy sako ze skóry naturalnej wymagają odpowiedniej pielęgnacji, tylko wtedy pokrowiec zachowa swój niebanalny wygląd przez dłuższy czas.

Warto wiedzieć

Meble pokryte skórą naturalną nie powinny być wystawione na promieniowanie słoneczne. Pod wpływem słońca po pewnym czasie zaczną blaknąć i płowieć.

  • pufa sako ekoskóra – należy do rozwiązań tańszych niż pufy z pokrowcem ze skóry naturalnej, ale jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Pufy sako ekoskóra są mniej przewiewne i często „kleją się do ciała”. Tego typu rozwiązania nie wymagają jednak tak częstej pielęgnacji, jak w przypadku pokrowców ze skóry naturalnej, są też odporne na działanie promieniowania słonecznego, można więc śmiało postawić je na balkonie lub w ogrodzie;
  • pufa sako z tkaniny naturalnej – jest niezwykle miła i przyjemna w dotyku, co dodatkowo zwiększa komfort jej użytkowania. Pokrowce wykonane z naturalnych tkanin, przede wszystkim z bawełny, są doskonałe dla alergików, gdyż z łatwością przepuszczają powietrze i nie zatrzymują wilgoci. Są to jednak modele, które o wiele trudniej utrzymać w czystości, znacznie łatwiej się brudzą. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po pufy sako ze zdejmowanym pokrowcem, który można z łatwością wyprać w pralce;
  • pufa sako z tkaniny syntetycznej – to jedno z najtrwalszych i najwytrzymalszych rozwiązań, które dodatkowo charakteryzuje niebanalny design. W tym przypadku pokrowce szyte są przeważnie z alcantary lub nylonu, są miłe i przyjemne w dotyku, a także odporne na ścieranie. Pufy sako z tkaniny syntetycznej wyróżnia długa żywotność, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki atmosferyczne.

Jaką pufę sako kupić? Polecane modele

Pufy sako produkowane są zarówno z myślą o dzieciach, jak i o dorosłych. Pufy sako dla dzieci to niewielkich rozmiarów propozycje, których kształt ma zachwycać i zachęcać najmłodszych do użytkowania mebli. Designerskie modele w kształcie piłki, zwierząt czy też bohaterów z kreskówek na pewno przypadną do gustu młodym użytkownikom.

Pufy sako dla dorosłych są już o wiele większych rozmiarów i całkiem innych kształtów. Popularnym modelem są pufy przypominające duże i wygodne fotele – z bokami i komfortowym siedziskiem, przeszywanym lub pikowanym. Na uwagę zasługują w szczególności pufa sako dwuosobowa, a także leżanka rozkładana. Ich kształt oraz wielkość sprawiają, ze z łatwością można na nich wypocząć, a nawet się zdrzemnąć.

Biorąc pod uwagę kolorystykę puf sako, również można wybierać spośród wielu ciekawych propozycji. Modele jednokolorowe, które zawsze doskonale prezentują się we wnętrzach, to niejedyne możliwości. Pokrowce puf worków szyte są także z tkanin wielokolorowych, o ciekawych motywach, np. kwiatowych, roślinnych, geometrycznych itp. Pod względem kolorystki i stylistyki pufę sako należy dostosować do wnętrza. Zarówno pufy sako białe, jak i pufy sako szare atrakcyjnie będą prezentować się w salonach minimalistycznych, a także skandynawskich. W przypadku pomieszczeń minimalistycznych można zdecydować się również na mocny akcent w postaci pufy sako czerwonej, żółtej lub turkusowej.

Pufy sako – gdzie kupić?

Designerskie pufy sako można z łatwością kupić w wielu sklepach internetowych oferujących meble oraz elementy wyposażenia wnętrz. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego wykonany jest pokrowiec danego modelu, a także zasięgnąć informacji na temat użytego do wypełnienia pufy granulatu styropianowego, który powinien być tworzywem wysokiej jakości. W przeciwnym razie pufa nie będzie spełniała swojej funkcji, a dodatkowo szybko starci sprężystość i estetyczny wygląd.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.