Udostępnij
Skomentuj

Ranking kwietników metalowych. TOP 10 najpopularniejszych.

Nowoczesne kwietniki metalowe stanowią niebanalną dekorację salonu, jadalni czy kuchni. Doskonale sprawdzą się również na tarasie. Jaki model kwietnika metalowego kupić?

Kwietniki metalowe zachwycają atrakcyjnym wzornictwem i najwyższą jakością. Produkowane są głównie ze stali nierdzewnej, chromowanej, malowanej proszkowo oraz z aluminium. Są to rozwiązania trwałe, solidne, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz zarysowania. Kwietniki metalowe pozostawione mogą być w naturalnej kolorystyce metalu lub malowane na dowolny kolor. Dostępne są one jako niewielkich rozmiarów kwietniki na jedną doniczkę, a także rozbudowane konstrukcje mieszczące nawet kilkanaście roślin. Jaki kwietnik metalowy kupić do mieszkania, a jaki na taras?Kwietniki metalowe zachwycają atrakcyjnym wzornictwem i najwyższą jakością. Produkowane są głównie ze stali nierdzewnej, chromowanej, malowanej proszkowo oraz z aluminium. Są to rozwiązania trwałe, solidne, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz zarysowania. Kwietniki metalowe pozostawione mogą być w naturalnej kolorystyce metalu lub malowane na dowolny kolor. Dostępne są one jako niewielkich rozmiarów kwietniki na jedną doniczkę, a także rozbudowane konstrukcje mieszczące nawet kilkanaście roślin. Jaki kwietnik metalowy kupić do mieszkania, a jaki na taras?

Ranking najpopularniejszych modeli kwietników metalowych

Przed zakupem kwietnika metalowego warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Aby ułatwić podjęcie decyzji, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki kwietnik wybrać?

Kwietniki metalowe prezentują się niezwykle atrakcyjnie zarówno we wnętrzu mieszkania, jak i na zewnątrz. Wykonane mogą być w całości z metalu lub połączone z innymi materiałami. Niezwykle popularne są kwietniki, których konstrukcja zrobiona jest ze stali, a półki ze szkła hartowanego lub lakierowanego drewna. Na uwagę zasługują również proste jednokolorowe modele. Kwietniki metalowe białe zachwycają subtelnością i delikatnością. Są to rozwiązania, które do każdego wnętrza wprowadzą nieco lekkości i przytulności.

Poszczególne modele kwietników metalowych różnią się między sobą kolorystyką i wzornictwem, kształtem, a także wielkością, która ma wpływ na ilość eksponowanych na stojaku kwiatków. Kwietniki metalowe można podzielić na dwie podstawowe grupy – wiszące oraz stojące.

  1. Kwietniki metalowe stojące – występują w formie prostych rozwiązań o geometrycznych kształtach lub przybierają bardziej fantazyjne, dekoracyjne formy. Proste kwietniki metalowe mieszczą zazwyczaj nie więcej niż trzy doniczki z roślinami, które umiejscowione są na różnych poziomach. Są to kwietniki metalowe wysokie, które z powodzeniem mogą stanąć na podłodze w salonie. Wśród kwietników stojących warto wyróżnić także kwietnik-regał. Jest to duża konstrukcja, na której wyeksponować można dowolną liczbę kwiatów.1. Kwietniki metalowe stojące – występują w formie prostych rozwiązań o geometrycznych kształtach lub przybierają bardziej fantazyjne, dekoracyjne formy. Proste kwietniki metalowe mieszczą zazwyczaj nie więcej niż trzy doniczki z roślinami, które umiejscowione są na różnych poziomach. Są to kwietniki metalowe wysokie, które z powodzeniem mogą stanąć na podłodze w salonie. Wśród kwietników stojących warto wyróżnić także kwietnik-regał. Jest to duża konstrukcja, na której wyeksponować można dowolną liczbę kwiatów.
  2. Kwietniki metalowe wiszące – występują jako modele montowane bezpośrednio do sufitu lub do ściany. Kwietniki ścienne dostępne są w formie prostych kratek z kilkoma uchwytami lub półkami na doniczki, a także kutych pojedynczych konstrukcji. Kwietniki metalowe sufitowe przybierają najczęściej kształt designerskich koszyków.
  3. Kwietniki metalowe teleskopowe – nazywane także rozporowymi, to modele łączące w sobie cechy kwietników wiszących oraz stojących. Tego typu konstrukcje montowane są zarówno do sufitu, jak i do podłogi. Wyróżniają się niecodziennym, oryginalnym wyglądem i sporą ilością dostępnego miejsca na doniczki z roślinami. Kwietniki metalowe rozporowe wyglądem przypominają antenę telewizyjną. Doskonale prezentują się zarówno w przestronnym salonie, jak i w niewielkim pokoju dziennym.

Jak zrobić kwietnik metalowy?

Niebanalny kwietnik metalowy można zrobić samodzielnie w domu i nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności. Do wykonania metalowego kwietnika w mieszkaniu potrzebny będzie durszlak ze stali nierdzewnej, agrowłóknina, ziemia oraz rośliny. Mając wszystkie niezbędne elementy, można przystąpić do pracy. Pierwszym krokiem będzie wycięcie z agrowłókniny koła i zabezpieczenia dna durszlaka, aby podczas podlewania ziemia nie wydostawała się na zewnątrz. Materiał powinien całkowicie przykryć wszystkie otwory, ale nie może wystawać z naczynia. To już prawie koniec. Teraz wystarczy zasadzić w durszlaku wybrane rośliny. Tak przygotowany kwietnik metalowy można postawić na parapecie w kuchni – będzie jego niesztampową dekoracją. To jednak nie wszystko. Owijając uszy durszlaka sznurkiem jutowym i tworząc z niego długie uchwyty, można otrzymać designerski kwietnik metalowy sufitowy.

Jak odnowić metalowy kwietnik?

Przygotowując w domu kwietnik metalowy z durszlaka, można nadać mu wybrany przez siebie kolor, podobnie zresztą, jak i innym konstrukcjom z metalu, które zdobią mieszkanie. Stary i zardzewiały kwietnik również może odzyskać swój atrakcyjny wygląd. Jak odnowić metalowy kwietnik? Na początku należy odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli usunąć z konstrukcji wszystkie zabrudzenia i niedoskonałości. W pierwszej kolejności warto przemyć kwietnik wodą z detergentem, aby usunąć z niego kurz i brud. Następnie należy przystąpić do oczyszczenia konstrukcji z rdzy i starej farby – najlepiej zrobić to przy pomocy papieru ściernego. Kolejnym krokiem będzie usunięcie powstałego podczas czyszczenia pyłu i pomalowanie kwietnika farbą antykorozyjną. Gdy ta całkowicie wyschnie, można przystąpić do malowania konstrukcji na wybrany kolor.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)