Udostępnij
Skomentuj

Ranking lamp dla dziecka. TOP 10 najlepszych.

Lampy dla dzieci dostępne są w różnych kształtach, kolorach oraz wzorach. Przedstawiamy ranking dziesięciu najczęściej wybieranych modeli w naszym sklepie.

Lampy dla dzieci służą nie tylko do oświetlenia pokoi pociech, ale sprawiają również, że maluchy czują się bezpieczne w pomieszczeniu. Nowoczesne propozycje zachwycają niebanalnym wzornictwem, a także funkcjonalnością. Projektowane są z myślą o najmłodszych, a także o nieco starszych pociechach. Bajkowe lampy dla dzieci, modele w gwiazdki lub konstrukcje z projektorem – współcześni designerzy zachwycają nietuzinkowymi pomysłami.

Ranking najpopularniejszych modeli lamp dla dzieci

W poniższym zestawieniu prezentujemy najpopularniejsze modele lampek dla dzieci dostępne w ofercie naszego sklepu.

Jakie lampy dla dzieci do pokoju?

Dokonując najogólniejszego podziału lamp dla dzieci, można wyróżnić dwie grupy tego typu rozwiązań – lampy dla dzieci stojące oraz lampy dla dzieci wiszące. Modele wiszące to zarówno oświetlenie podstawowe w postaci konstrukcji sufitowych, jak i designerskie kinkiety. Wśród lamp stojących znajdują się przede wszystkim niewielkie lampki na biurko, lampki nocne, a także wysokie lampy podłogowe.

Podczas zakupu lamp do pokoju dziecięcego należy kierować się głównie bezpieczeństwem pociechy. Lampy stojące to doskonałe rozwiązania do pokoju nastolatka, ale zupełnie nie sprawdzą się w pokoju kilkulatka. Dziecko podczas zabawy może przewrócić stojącą na podłodze konstrukcję albo uderzyć się w głowę lampą stojącą na meblu. W przypadku dzieci do lat 6 najlepiej stosować wyłącznie modele wiszące – zarówno sufitowe, jak i ścienne.

Główne źródło światła w pokoju dziecięcym powinna stanowić lampa dla dzieci wisząca sufitowa – rodzaj żarówek, ich moc oraz barwę należy dostosować do wieku dziecka. W przypadku noworodków najlepiej zastosować nieco słabsze oświetlenie, które nie będzie zbyt mocno raziło leżącego malucha. Idealne rozwiązanie stanowią tutaj lampy ledowe.

Poza podstawowym źródłem światła pokój dziecka można wyposażyć również w niebanalnie prezentujące się kinkiety. Dostępne są one w ciekawych kształtach i formach, np. balonów, piłek, piratów, misiów, gwiazdek itp.

Jaka lampka dla dziecka na biurko?

Trudno wyobrazić sobie pokój ucznia bez lampy dla dziecka na biurko. Wybierając konstrukcję dla swojej pociechy, należy sprawdzić, czy spełnia ona wszystkie normy i posiada odpowiednie atesty. Lampka na biurko ucznia powinna być na tyle szeroka, aby mogła oświetlić jak największą część blatu, przy którym dziecko odrabia zadania domowe lub czyta ulubioną książkę. Najbardziej funkcjonalne i ergonomiczne są modele wyposażone w długie ramię, które można dowolnie regulować – przybliżać i oddalać w zależności od potrzeb.

Lampy dla dzieci na biurko dostępne są w różnych kształtach, wzorach oraz kolorach i produkowane z tworzywa sztucznego, a także metalu. Designerskie kolorowe modele sprawdzą się głównie w pokojach nieco starszych dzieci. Dla młodych uczniów najodpowiedniejsze będą bajkowe konstrukcje z motywem ulubionego bohatera z kreskówki – dostępne są one zarówno w wersji dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Podczas zakupu lampki na biurko dla dziecka, warto zwrócić również uwagę na rodzaj zastosowanych żarówek. Dwa najczęściej spotykane rozwiązania to lampy halogenowe oraz lampy ledowe. Te drugie są oszczędniejsze, gdyż pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, a ponadto nie nagrzewają się do wysokich temperatur, przez co są bezpieczniejsze dla dzieci.

Jaka lampka nocna dla dziecka?

Praktyczne lampki nocne dla dzieci pomagają maluchom zasnąć. Ich światło jest zdecydowanie słabsze i delikatniejsze niż lampek biurkowych albo podłogowych. Lampki nocne dziecięce posiadają odpowiednie atesty, przez co mogą być bezpiecznie użytkowane przez pociechy. Wyróżnia je także energooszczędność oraz przyjazna forma. Mogą być zasilane z gniazdka elektrycznego lub na baterie. To drugie rozwiązanie jest znacznie lepsze w przypadku kilkulatków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby lampka dla dziecka na baterie posiadała odpowiednie zabezpieczenie, uniemożliwiające maluchowi wyjęcie baterii.

Nowoczesne i designerskie lampki nocne dla dzieci charakteryzują się niebanalnym wyglądem. Propozycja w kształcie jabłka, banana, gwiazdy czy księżyca przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Ciekawym rozwiązaniem jest również konstrukcja w postaci pluszowej maskotki ze świecącym brzuszkiem. To doskonała lampka dla rocznego dziecka. Nieco starsze pociechy docenią na pewno lampki z projektorem gwiazd. Są to modele ledowe, zasilane na baterie lub kabel USB.

W przypadku kilkulatków, którzy nie boją się zasypiać w ciemności, można zastosować lampki nocne wyposażone w czujnik ruchu. Konstrukcja zaświeci się, gdy maluch będzie potrzebował wyjść do łazienki lub iść do sypialni rodziców.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)