Udostępnij
Skomentuj

Ranking łóżek dziecięcych. TOP 10 najlepszych.

Łóżka do pokoju dziecięcego to nierzadko nie lada wyzwanie. Musimy sprostać wielu wymaganiom jednocześnie – gustom i upodobaniom naszych dzieci, ich wygodzie i bezpieczeństwu, przestrzeni, która jest dostępna w pokoju i wielu innym.

Kiedy łóżko dla dziecka będzie odpowiednie?

Jeżeli zauważymy, że nasze dziecko powoli wyrasta z dziecięcego łóżeczka lub kołyski, czas rozejrzeć się za większym łóżkiem. Wielu rodziców wybiera opcję pośrednią i decyduje się na łóżko młodzieżowe. Wiemy, że przejście z dziecięcego łóżka do tego większego bywa dla dzieci trudne, dlatego warto mu tę zmianę możliwie uprzyjemnić. Dobrze jest zadbać o łóżko, które dziecku faktycznie się spodoba – może warto rozważyć wspólne wybieranie tego mebla. Warto też zadbać o odpowiednie wyposażenie dodatkowe – kolorową pościel czy pluszaki.

Zmiany z łóżeczka dziecięcego do bardziej dorosłego możemy dokonać w momencie, gdy nasze dziecko jest na to gotowe, a bezwzględnie wtedy, kiedy, w mniejszym łóżku robi się zbyt ciasno. To, kiedy to nastąpi, musimy rozpoznać przez obserwację. Dobrze jest także wybrać opcję z barierką. Jeśli boimy się, że nasze dziecko może przez sen przesuwać się i spadać z materaca, łóżko dziecięce z barierką będzie znakomitym rozwiązaniem: zabezpieczy dziecko przed upadkiem. Wielu producentów proponuje barierki, które można łatwo zdemontować, gdy nie są już potrzebne.

Ranking najpopularniejszych łóżek dziecięcych

Zanim zdecydujesz się na zakup łóżka dziecięcego, dobrze jest zobaczyć, co takiego proponują producenci. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań.

Łóżka dziecięce – materiały

W zasadzie wybór leży pomiędzy dwoma opcjami. Możemy wybrać łóżko dziecięce drewniane lub łóżko dziecięce metalowe. Oczywiście jest wiele rodzajów drewna – możemy wybierać spośród wielu gatunków i imitacji. Do ciepłych niewielkich wnętrz drewno będzie zawsze dobrym rozwiązaniem. Nada pokojowi przytulności oraz będzie komfortowym i przyjemnym rozwiązaniem. Niesłabnącą popularnością cieszą się też metalowe łóżka dziecięce. Sprawdzą się one na przykład dla starszych dzieci oraz do wnętrz urządzonych nieco bardziej modernistycznie.

Łóżka dziecięce – kolory

Tu wariacji i możliwości jest naprawdę bez liku. Można wybierać meble gładkie – np. łóżko dziecięce białe lub łóżko dziecięce czarne albo mebelki w kolorach pastelowych lub nieco bardziej wyrazistych. Oczywiście istnieją różne kolorystyczne kombinacje. Czasem dominuje kolor materiału, z których mebel jest zrobiony – na przykład brąz naturalnego drewna.

Możemy postawić również na ulubione dziecięce nadruki. Wielu producentów proponuje łóżeczka dla dzieci z różnymi zwierzątkami i postaciami z bajek. Możemy w tym przypadku zaufać gustowi dziecięcemu, w końcu w tym łóżku dziecko będzie spędzało bardzo dużo czasu i to nie tylko podczas snu. Niejednokrotnie dziecięce łóżeczko to miejsce ciekawych zabaw, długich rozmów czy – w przypadku starszych dzieci – interesujących lektur.

Spokojny sen dla kilkorga dzieci?

Jeśli mamy dwoje lub więcej dzieci i nie możemy sobie pozwolić na kilka łóżek, dobrym rozwiązaniem może być łóżko dziecięce piętrowe. To rozwiązanie ma wiele zalet. Poza oszczędnością miejsca pozwala na zachowanie osobistej przestrzeni każdemu z dzieci. Maluchy nie śpią razem, a więc mają zupełnie osobistą przestrzeń podczas snu.

Łóżka dziecięce – na co zwracać uwagę?

Przy zakupie łóżka dziecięcego najlepiej zwracać uwagę na następujące parametry:

  • wymiary – łóżka dziecięce czy młodzieżowe mają zazwyczaj inny wymiar niż te „dorosłe”. Warto na zwracać uwagę nie tylko w kontekście tego, by łóżko zmieściło się w odpowiednim miejscu dziecięcego pokoju. To także wymiary, do których dobieramy dziecięcą pościel czy inne dodatki. Wymiary łóżeczka będą więc sprawą kluczową.
  • materiał – nie ważne, czy postawimy na drewno czy na metal lub inne tworzywo. Ważne, by sprawdzić, że jest nietoksyczny i nie wywołuje alergii.
  • bezpieczeństwo – warto postawić na te elementy, które zabezpieczą nasze dziecko przed upadkiem – barierka jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)