Udostępnij
Skomentuj

Ranking łóżek kontynentalnych. TOP 10 najlepszych.

Łóżka kontynentalne są uważane za niezwykle wygodne. Które z nich są najpopularniejsze?

Łóżka kontynentalne do sypialni

Łóżko kontynentalne bywa nazywane również łóżkiem hotelowym, gdyż ten rodzaj łóżek jest wyjątkowo często stosowany w hotelach. Jego konstrukcja jest specyficzna i decyduje o wygodzie użytkowania.

Łóżko kontynentalne nie posiada klasycznej ramy, w której byłby umieszczony materac. Podstawą dla materaca jest gruba skrzynia wypełniona sprężynami bonellowymi. Sam materac również jest najczęściej materacem sprężynowym, dlatego całość jest bardzo specyficzna i według wielu osób – bardzo wygodna.

Ranking łóżek kontynentalnych

Oferta łóżek kontynentalnych jest szeroka i różnorodna, co może utrudniać dokonanie wyboru. Warto więc sprawdzić, które łóżka z tej kategorii są najchętniej wybierane. Pomocny w tym zadaniu będzie nasz ranking.

Ranking łóżek kontynentalnych to zestawienie topowych łóżek tego typu. Do zestawienia trafiają wyłącznie te łóżka, które faktycznie cieszą się największą popularnością w swojej kategorii. Ranking jest generowany automatycznie na podstawie statystyk sprzedażowych naszego sklepu.

Jakie łóżko kontynentalne kupić?

Oferta łóżek kontynentalnych jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana. Poszczególne propozycje różnią się zarówno pod względem wizualnym, jak również technicznym, dlatego warto zwracać uwagę na wszelkie detale, które mogą okazać się istotne dla użytkownika. Oto kwestie, których nie wypada przeoczyć przy zakupie łóżka kontynentalnego:

  • Całkowite wymiary – łóżka kontynentalne są dostępne w wielu różnych wariantach. Można kupić łóżko kontynentalne jednoosobowe lub dwuosobowe. Popularne rozmiary łóżek tego typu to: łóżko kontynentalne 140 x 200 oraz łóżko kontynentalne 180 x 200, ale jest wiele innych opcji, dlatego warto dokładnie zwymiarować sypialnię, by móc zastanowić się nad tym, jaki rozmiar łóżka będzie najodpowiedniejszy.
  • Wysokość wraz z materacem – łóżka kontynentalne, ze względu na swą konstrukcję, są dość wysokie. Z jednej strony jest to duży atut, bo łatwo na nim usiąść i z niego wstać, ale z drugiej jest to pewien mankament (na przykład na niskim poddaszu albo wówczas, gdy zdarza nam się spać z łóżka przez niespokojny sen).
  • Detale dotyczące konstrukcji – łóżka kontynentalne mogą być wyposażone w niższe lub wyższe nóżki, niektóre mają zagłówki, inne posiadają jeszcze jakieś półki i tym podobne rozwiązania. Dość popularne jest łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel, a także łóżko kontynentalne z wysokim zagłówkiem.
  • Design – łóżka tego typu wyglądają dość nowocześnie i designersko. Świetnie pasują do estetyki glamour, nowoczesnej, ale też klasycznej i eklektycznej. Wszystko zależy od tego, jak zaprojektowano łóżko, jaką kolorystyką i estetyką się posłużono.
  • Materiał wykonania i wykończenia – łóżka kontynentalne to, najczęściej, łóżka tapicerowane. Łóżka kontynentalne tapicerowane bywają obite skórą, skórą ekologiczną lub wysokiej klasy tkaninami, czasami są pikowane, innym razem posiadają nawet ozdobne kryształki, ćwieki lub inne elementy ozdobne. Możliwości jest wiele, a każda z nich może być dobrym wyborem, jeśli będzie dopasowana do wystroju sypialni.

To kilka z wielu kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie łóżka kontynentalnego. Warto też zajrzeć do rankingu łóżek tego typu, by sprawdzić, które modele wybierają inni.

Czy warto kupić łóżko kontynentalne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy materace kontynentalne i łóżka kontynentalne to dobry wybór. Bez wątpienia, łóżko kontynentalne to oryginalny wybór do sypialni. Łóżka tego typu uchodzą za bardzo wygodne, ale też masywne i dość duże. Pasują szczególnie dobrze do przestronnych sypialni w eleganckim stylu. Jeśli preferujemy materace sprężynowe i marzy nam się łóżko, jak z hotelowego apartamentu, to model kontynentalny będzie strzałem w dziesiątkę.

By być zadowolonym z zakupionego łóżka, nie wystarczy zdecydować na konkretny typ łóżka, trzeba również zwracać uwagę na detale, a także kierować się kwestiami komfortu oraz estetyki. Jeśli brak nam pomysłu na to, które z łóżek wybrać, warto zajrzeć do rankingu łóżek kontynentalnych i sprawdzić, które z nich są wybierane najczęściej – to może być dobra inspiracja zakupowa.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)