Udostępnij
Skomentuj

Ranking materacy piankowych. TOP 10 najlepszych.

Wielu zastanawia się, jaki materac piankowy wybrać. Poniżej prezentujemy ranking najbardziej popularnych piankowych materacy i pokazujemy, na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu materaca, aby spało nam się komfortowo i bezpiecznie.

Materac piankowy – co to jest?

Na pewno to jeden z najbardziej popularnych rodzajów materacy. Dzieje się tak dlatego, że jest to materiał bardzo łatwo dostępny, a co za tym idzie, przystępna jest również cena tego produktu połączona z dość wysoką jakością. Pianka jest tworzywem, z której wykonany jest tego typu materac. Jednak nie ma jednego rodzaju tego typu pianek – dostępne są na przykład pianki lateksowe, poliuretanowe pianki czy pianki termoelastyczne.

Ranking materacy piankowych

Ilość wariantów materacy piankowych może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też pokazujemy ranking tych, które są najchętniej kupowane przez naszych klientów. Może to zestawienie pomoże podjąć właściwą decyzję. Jeszcze niżej kilka sugestii, na co można zwracać uwagę.

Dla kogo materac piankowy?

Tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że materac piankowy jest dla każdego. Wśród ogromnego wyboru różnych modeli na rynku możemy wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania. Co ważne, taki materac jest również dla osób, które są obłożnie chore i to w łóżku spędzają większość czasu.

W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać albo materac piankowy miękki albo materac piankowy twardy. Tu rzecz zależy wyłącznie od naszego gustu i upodobań wypoczynkowych. Materiał, jakim jest pianka, doskonale rozkłada ciężar, jakim go przyciskamy i zapewnia to komfortowy wypoczynek.

Czym jest materac piankowy z efektem pamięci?

Materace z tej grupy są wykonane z pianki termoelastycznej lub jest ona główną częścią składu. Podobne techniki wykorzystuje się w kosmonautyce. Materace tego typu wyróżniają się świetnymi właściwościami ortopedycznymi, zapewniając komfort i zdrowie kręgosłupa. Pod wpływem emitowanego z ciała ludzkiego ciepła pianka termoelastyczna dostosowuje się do anatomii ciała i jest niezwykle ergonomiczna. Tak zwany efekt pamięci sprawia, że odpoczywamy we właściwej pozycji, nie przeciążając newralgicznych partii naszej budowy anatomicznej. Minusem tego typu rozwiązania może być chyba wyłącznie cena, bo te materace z reguły bywają najdroższe. Różnica jednak nie jest relatywnie dużo wyższa, a produkt jest naprawdę najwyższej klasy.

Materac piankowy kieszeniowy – dla kogo?

Jest to model sprężynowy. Same sprężyny „popakowane” są w kieszonki, a zbiór tych kieszonek tworzy cały materac. To alternatywa dla piankowych materaców. Wyróżnikiem tego typu materaca jest elastyczność punktowa, odcinkowa. Bywa tak, że w okolicy górnej, gdzie najczęściej spoczywa głowa, ustawione są cieńsze sprężyny, by nie generować dużego nacisku, a większe sprężyny umieszczone są tam, gdzie spoczywa reszta naszego ciała. Sprawia to, że możemy się komfortowo wyspać. Co daje kieszeniowy układ sprężyn? To, że każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszonce, daje niezależność działania każdego z tych mechanizmów i dzięki temu mamy szansę na idealne dopasowanie materaca do naszej fizjologii. Zapewnia to też pewnego rodzaju stabilność materaca, bo ugina się on wyłącznie punktowo, a nie odciska, faluje całą powierzchnią.

Zarówno materac kieszeniowy, jak i piankowy zapewnią podobne, odpowiednie podparcie całego naszego ciała. Oba rodzaje dopasowują się do konkretnej sylwetki użytkownika materaca. Jedno jest pewne – zakup materaca wykonanego solidnie, z atestami sprawi, że komfort naszego wypoczynku będzie dużo większy. A na śnie nie powinniśmy oszczędzać. Oba rodzaje materaców można użytkować przez długie lata. Najszybciej zużywają się te wykonane ze słabszych materiałów np. wyłącznie poliuretanowe. Te dość szybko się odkształcą i „ubiją”. Te bardziej wytrzymałe modele posłużą nam jednak latami i będą dalej spełniać standardy higieniczne, co również jest nie bez znaczenia w kontekście naszego zdrowego wypoczynku.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)