Udostępnij
Skomentuj

Ranking paneli ściennych 3D. TOP 10 najlepszych.

Panele ścienne 3D zyskują coraz większą popularność w kategorii wykańczania wnętrz.

Poniżej prezentujemy ranking tego typu paneli i pokazujemy, jakie są korzyści z tego typu rozwiązań. To na pewno ciekawa alternatywa dla tradycyjnych tapet i ścian pomalowanych na konkretny kolor. Nasz artykuł pomoże podjąć ostateczną decyzję.

Czym są panele ścienne 3D?

Tego typu panele są coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zwolenników. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych tapet czy boazerii układanych na ścianach. Jest to rozwiązanie proste w montażu, a także może być tańszą (a wcale nie mniej solidną) od innego typu wykończeni ścian. W końcu to, jak wyglądają ściany to jedna z kluczowych decyzji aranżacyjnych w mieszkaniu. To rozwiązanie dekoracyjne sprawdzi się w różnych typach pomieszczeń, a zamontować można je zarówno na ścianach, jak i na suficie. Można dobrać więc odpowiednie panele do salonu, kuchni, łazienki, sypialni lub pokoju dziecięcego.

Panele 3D to wypukłe panele, kasetony, które mogą przybierać różne kształty – np. geometryczne figury, motywy zwierzęce i florystyczne, a także mogą układać się w interesujące i skupiające uwagę wzory i kompozycje. Z pojedynczych paneli tworzy się obraz, kompozycja, która – co ciekawe – nie jest płaska, ale ma wypukłości, które jeszcze bardziej nadają naszej przestrzeni szyku. Panele mogą tworzyć jakiś wzór przez swoją kompozycję. Mogą być układane w różnych konfiguracjach – zarówno poziomo, jak i pionowo.

Ranking paneli ściennych 3D

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów panelów ściennych 3D. W tym wyborze możemy się zgubić. Nasz ranking pokazuje, jakie panele najchętniej wybierali nasi klienci. Może te sprawdzone wybory kogoś zainspirują i sprawią, że wybór stanie się prostszy.

Panele ścienne 3D – rodzaje

  • Najbardziej popularne są panele ścienne 3d gipsowe. To panele wykonane z gipsu lub z jego domieszką i włókna szklanego. Charakteryzują się dużą miękkością i można je samodzielnie przycinać według potrzeb tak, jak przycinamy drewno. Dobrze sprawdzają się w łazienkach.
  • panele ścienne 3D – drewno to panele, które są najbardziej tradycyjne, bo najbardziej przypominają klasyczne panele. Wykonane są najczęściej z drewna dębowego lub buku. Coraz bardziej popularnym trendem są panele tego typu nieheblowane, które przywołują na myśl rozwiązania nowoczesne, nieco rustykalne. Świetnie sprawdzają się w salonie – szczególnie tym ciepłym.
  • panele ścienne 3D PCV – wykonane są z folii PCV. Łatwo je zmywać, dobrze sprawdzają się na przykład zamiast tradycyjnych kafelków – w łazienkach i w okolicach urządzeń sanitarnych w kuchni.
  • panele ścienne 3D czarne lub białe – to najbardziej popularne panele wśród tych kolorowych paneli. Ciekawe wrażenie robi też połączenie bieli i czerni na jednej ścianie. Choć o biel i czerń najłatwiej w wyborze, to pamiętać należy, że można kupić panele także w innych kolorach, a niektóre panele także pomalować.

Jak kłaść panele ścienne 3D?

Kładzenie paneli ściennych 3D nie należy do skomplikowanych. Najpierw pewnie zastanawiamy się nad tym, gdzie kupić panele ścienne 3D. Z ich dostępnością jest jednak naprawdę dobrze. Gdy już je kupimy, pozostaje kwestia ich położenia. A to nie powinno nastręczyć większych problemów.

Panele montujemy zazwyczaj za pomocą kleju panelowego lub gipsowego. Na pewno klej dostępny w ofercie sklepów budowlanych lub z tego typu materiałami będzie odpowiedni do ich montażu. Czasem trzeba panele przyciąć, ale sam proces układania jest prosty i zazwyczaj nie wymaga specjalnych umiejętności lub ekipy remontowej. Trzeba tylko pamiętać, by powierzchnia ściany była równa, a więc o dobrze zadbać o gruntowanie.

Panele ścienne 3D – właściwości i pielęgnacja

Panele ścienne docieplają i wyciszają pomieszczenia. Tego typu dekoracja ścienna działa jak dodatkowa warstwa izolacyjna, bo pogrubia stojącą ścianę. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to ekran akustyczny, który wytłumia dźwięki. Same jednak zwiększenie grubości może pomóc wyciszyć pomieszczenie.

Panele ścienne z reguły też łatwo zachować w czystości. Są odporne na zabrudzenia i zarysowania. Gdy się jednak zabrudzą, wystarczy je przetrzeć suchą szmatką lub z dodatkiem łagodnego detergentu. To powinno wystarczyć, by dalej cieszyć się tą możliwością aranżacyjną.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)