Udostępnij
Skomentuj

Ranking skrzyni ogrodowych. Top 10 najlepszych.

Skrzynia ogrodowa pełni przede wszystkim funkcję pojemnego schowka. Nowoczesne konstrukcje rattanowe oraz klasyczne skrzynie drewniane zachwycają również wyglądem. Jaka skrzynię ogrodową kupić?

Niewielki balkon, taras lub ogród to miejsca, w których wiosną oraz latem spędza się wolny czas, wypoczywając po trudach długiego dnia. Podczas urządzania przestrzeni na powietrzu warto zadbać o każdy detal. Dla wygody i komfortu znaczenie mają zastosowane meble, a także dodatki, które wpływają na efekt wizualny. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć w ogrodzie, jest pojemna skrzynia. Tego typu konstrukcje produkowane są przede wszystkim z drewna oraz tworzyw sztucznych i dostępne w różnych kolorach, a także wielkościach. Jaka skrzynia ogrodowa sprawdzi się najlepiej?

Po co skrzynia ogrodowa?

Skrzynia ogrodowa to przydatny element wyposażenia, który pozwoli zapanować nad bałaganem w ogrodzie lub na tarasie. Z łatwością można w niej przechowywać nie tylko podręczne akcesoria jak książka, gazeta, pled czy poduszka, ale także sprzęty ogrodowe oraz zabawki dla dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w obszernym ogrodzie znalazło się miejsce na więcej niż jeden pojemny schowek. Skrzynia ogrodowa mała ustawiona nieopodal zestawu wypoczynkowego zapewni łatwy dostęp do potrzebnych podczas wypoczynku przedmiotów – kremu do opalania, kapelusza, okularów przeciwsłonecznych itp. W nieco większych konstrukcjach przechowywać można łopaty, grabie i inne narzędzia do prac ogrodowych.

Ranking najpopularniejszych modeli skrzyni ogrodowych

Przed zakupem skrzyni ogrodowej warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Aby ułatwić podjęcie decyzji, poniżej prezentujemy zestawienie dziesięciu najczęściej wybieranych modeli w naszym sklepie.

Jaką skrzynię ogrodową wybrać?

Skrzynie ogrodowe oferowane są w wielu wariantach. Jednym z podstawowych elementów podczas zakupu danej konstrukcji jest materiał, z jakiego została ona wyprodukowana. Ma to zasadnicze znaczenie dla jej żywotności, gdyż nie każdy materiał jest odporny na działanie promieni słonecznych, wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne.

  1. Skrzynia ogrodowa drewniana – od lat jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, głównie ze względu na wygląd oraz długą żywotność. Skrzynie drewniane mają niepowtarzalny wygląd, który zapewnia im zastosowanie naturalnego materiału, jakim jest drewno. Warto jednak pamiętać, iż tego typu konstrukcje są co prawda odporne na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie słoneczne, jednak wykazują niską odporność na wilgoć. Drewno musi być systematycznie impregnowane i konserwowane, aby zachowało swój niebanalny wygląd.
  2. Skrzynia ogrodowa plastik – nie prezentuje się tak atrakcyjnie, jak modele drewniane, jednak ze względu na wykorzystanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest szczelna, nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, chroni przechowywane w niej akcesoria przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Skrzynie ogrodowe plastikowe są całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Bez problemów można kupić konstrukcje, których design nawiązuje do struktury drewna.
  3. Skrzynia ogrodowa rattan – zrobiona z elastycznych łodyg rotangu, zachwyca niebanalnym wzorem plecionki. Skrzynie rattanowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak niezbyt dobrze reagują na wilgoć i zbyt długą ekspozycję na słońce. Kupując tego typu schowki, warto upewnić się, iż zostały ono odpowiednio zaimpregnowane – tylko wtedy nie będą szybko niszczały.
  4. Skrzynia ogrodowa technorattan – stanowi ciekawą alternatywę dla skrzyni ogrodowych rattanowych. Konstrukcje wykonane z technorattanu, czyli tworzywa sztucznego, wyglądem nawiązują do modeli z drewna rotangu, są jednak całkowicie odporne na trudne warunki atmosferyczne. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości – skrzynie ogrodowe z technorattanu można myć detergentami.
  5. Skrzynia ogrodowa metalowa – to najczęściej dużych rozmiarów szafa, która bez problemu pomieści kilka rowerów lub pojemniki z odpadami. Skrzynia ogrodowa wysoka metalowa wyposażona jest w podłogę, pokrywę górną, a także dwuskrzydłowe drzwi.

Skrzynia ogrodowa – inspiracje

Duże skrzynie ogrodowe poza funkcją pojemnego schowka mogą być również używane jako designerskie stoliki kawowe lub wygodne siedziska. Decydując się na aranżację ogrodu z wykorzystaniem mebli rattanowych, warto kupić skrzynię utrzymaną w podobnej stylistyce. Oryginalny wzór plecionki doskonale prezentuje się w połączeniu z naturalnymi dekoracjami w postaci kolorowych kwiatów, krzewów i niewielkich drzewek.

Skrzynia ogrodowa brązowa będzie doskonale współgrała z szarymi meblami wypoczynkowymi uzupełnionymi brązowymi poduchami. Niebanalnie wśród zielonej trawy i kolorowych kwiatów prezentują się także białe meble ogrodowe. W tym przypadku warto zadbać o to, aby również skrzynia utrzymana była w podobnej kolorystyce.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)