Udostępnij
Skomentuj

Ranking spieniaczy do mleka. TOP 10 najlepszych.

Spieniacze do mleka znacznie ułatwiają przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy z mleczną pianką. Jaki spieniacz do mleka kupić?

Nowoczesne spieniacze do mleka umożliwiają nie tylko zrobienie mlecznej pianki, ale również podgrzanie mleka czy przygotowanie napoju na jego bazie. Poszczególne konstrukcje różnią się wielkością, mechanizmem spieniania mleka, budową, a także ceną. Urządzenia ręczne należą do najtańszych, ale przygotowanie pianki w tym przypadku wymaga więcej pracy od użytkownika. Spieniacze do mleka elektryczne są łatwe w obsłudze, a wytworzenie pianki za ich pomocą nie trwa nawet minuty.

Po co spieniacz do mleka?

Podstawowym zadaniem spieniaczy do mleka jest wytworzenie apetycznej mlecznej pianki, bez której trudno wyobrazić sobie cappuccino, latte macchiato czy przepyszną gorącą czekoladę. Spienione mleko powstaje poprzez denaturację jego białek i szybkie ich napowietrzenie. Procesowi spieniania można poddać zarówno mleko ciepłe, jak i zimne. W tym drugim przypadku niezbędne jest urządzenie o znaczniej większej mocy. Doskonale sprawdzą się tutaj automatyczne spieniacze do mleka, których działanie opiera się o mechanizm elektryczny.

Ranking najpopularniejszych modeli spieniaczy do mleka

Przed zakupem spieniacza do mleka warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Aby ułatwić podjęcie decyzji, poniżej prezentujemy zestawienie dziesięciu najczęściej wybieranych modeli w naszym sklepie.

Jaki spieniacz do mleka?

Biorąc pod uwagę budowę oraz mechanizm działania spieniaczy do mleka, można wyróżnić:

  • spieniacz do mleka ręczny – zwany również tłokowym, zbudowany jest z dzbanka oraz przykrywki ze wbudowanym tłokiem i sitkiem. To najprostszy ze wszystkich dostępnych na rynku modeli spieniaczy. Do działania nie potrzebuje on zasilania, a wytwarzanie mlecznej pianki odbywa się poprzez poruszanie tłokiem w górę i w dół, do momentu uzyskania efektu satysfakcjonującego użytkownika;
  • spieniacz do mleka na baterie – to również urządzenie ręczne, którego obsługa jest jednak prostsza i nie wymaga użycia siły. Spieniacze do mleka na baterie są bardzo podobne w budowie do blenderów ręcznych, zakończone są jednak zwiniętą sprężynką, która odpowiada za przygotowanie pianki. Użytkowanie spieniaczy do mleka na baterie jest bardzo proste i sprowadza się do umieszczenia mleka w wysokim naczyniu, włożenia do niego końcówki urządzenia, włączenia go i spienienia mleka na piankę o odpowiedniej gęstości;
  • spieniacz do mleka elektryczny – jedno z bardziej zaawansowanych rozwiązań, które do przygotowania pianki wykorzystuje mechanizm elektryczny. Spienianie mleka trwa w tym przypadku niecałą minutę i nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji – oczywiście poza uzupełnieniem kielicha mlekiem i włączeniem urządzenia. Spieniacze do mleka elektryczne nie tylko zapewniają wysoki komfort pracy, ale dzięki dołączonym do zestawu nasadkom, umożliwiają przygotowanie określonych ilości pianki, a niekiedy także innych mlecznych napojów;
  • spieniacz do mleka indukcyjny – to najdroższy z modeli spieniaczy do mleka, jego cena jest jednak adekwatna do możliwości. Indukcyjne spieniacze mleka pozwalają przygotować piankę zarówno z zimnego, jak i z ciepłego płynu. Dodatkowo umożliwiają one również podgrzanie mleka. Podobnie, jak i spieniacze do mleka elektryczne, posiadają w zestawie różne nasadki mieszające.

Jak wybrać najlepszy spieniacz do mleka?

Przed zakupem spieniacza do mleka warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań i wybór urządzenia oprzeć właśnie o nie.

  1. Jak często urządzenie będzie użytkowane? Jeśli spieniacz do mleka wykorzystywany będzie sporadycznie, nie ma sensu inwestować w drogi sprzęt elektryczny. Przygotowanie pianki raz na jakiś czas z użyciem spieniacza tłokowego lub urządzenia na baterie nie będzie kłopotliwe, a pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
  2. Czy pianka będzie wytwarzana z mleka ciepłego, czy zimnego? Jak zostało wspomniane wcześniej, przygotowanie pianki z zimnego mleka wymaga użycia mocniejszego sprzętu – najlepiej spieniacza do mleka elektrycznego lub indukcyjnego. Piankę z ciepłego mleka można bez większego problemu wytworzyć za pomocą spieniacza tłokowego lub zasilanego bateryjnie.
  3. Jaki budżet można przeznaczyć na zakup spieniacza do mleka? Urządzenia ręczne – tłokowe oraz bateryjne nie należą do rozwiązań drogich. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Ceny tego typu konstrukcji dochodzą do około 80 złotych. O wiele droższe są spieniacze do mleka elektryczne, które kosztują od 100 do 250 zł. Najwięcej zapłacić trzeba za modele indukcyjne – 150-350 zł.
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)