Udostępnij
Skomentuj

Ranking stołów do kuchni. Top 10 najlepszych

Jaki stół wybrać do kuchni? Podpowiadamy jak skomponować idealne kuchenne wnętrze.

Ranking stołów do kuchni

Jeśli wciąż zastanawiasz się jaki stół kupić, polecamy zapoznać się z naszym rankingiem. To wybór naszych klientów - ich decyzje zakupowe zdecydowały o pozycji danego stołu w poniższym zestawieniu.

Ranking stołów do kuchni 2018

Rozkładany czy zwykły – jaki stół wybrać do kuchni?

Kuchenny stół to centrum życia całej rodziny. Aby wybrać odpowiedni, musimy dobrze przemyśleć kilka czynników. Jaki stół do kuchni wybrać?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

  1. Dostępny metraż - przed zakupem dokładnie wymierzmy dostępną powierzchnię, by uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Wielkość stołu musi również uwzględniać ilość domowników - dopasujmy blat tak, aby każdy korzystający z mebla miał odpowiednią ilość miejsca dla siebie.
  2. Kuchnia to miejsce spotkań dla całej rodziny. Zadbajmy więc, by było komfortowe, wygodne, ale i przytulne. Klimatyczna kuchnia z solidnym, drewnianym stołem i kolorowymi krzesłami będzie doskonałym wyborem do ciepłej, ale i ciekawej kuchni, w której wszyscy będą czuli się dobrze.

Pamiętajmy, że stół nie powinien blokować kuchennej przestrzeni. Jak dobrać stół do kuchni? Swoboda ruchu w kuchni jest równie ważna, co odpowiednie dopasowanie mebla do reszty wyposażenia.

Jeśli lubimy często urządzać w domu większe spotkania, duże rodzinne obiady czy inne imprezy, warto zainwestować w rozkładany stół. To świetne rozwiązanie, kiedy spodziewamy się większej liczby gości.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony nasz stół? Od lat niegasnącą popularnością i zaufaniem cieszy się stół do kuchni z drewnianym blatem. Coraz częściej decydujemy się jednak również na mieszanie materiałów - drewno i szkło czy drewno i metal to ciekawy wybór, jeśli chcemy uniknąć tradycyjnych rozwiązań. Ważny jest także kolor powierzchni - możemy zaszaleć i do naszej kuchni wprowadzić odrobinę koloru za sprawą mocno czerwonego, intensywnie zielonego lub żółtego koloru! Jednak klasyczne rozwiązania również mają wiele zalet - stół w kolorze dąb sonoma czy złotego drewna będzie się pięknie prezentował w każdej kuchni.

Okrągły stół kuchenny

Urządzając kuchenne przestrzenie coraz częściej decydujemy się na okrągły stół. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Zalety i wady okrągłego stołu

ZALETY

  • zdecydowanie wygodniejszy niż kwadratowe czy prostokątne stoły
  • bezpieczniejszy - nie ma ostrych kantów, które mogą wyrządzić krzywdę zwłaszcza dzieciom
  • łatwy do oświetlenia - wystarczy jedno, ustawione nad środkiem źródło światła
  • pozwala na swobodną rozmowę przy stole - wszyscy domownicy są zwróceni twarzą do siebie

WADY

  • zajmuje sporo miejsca - wymaga dużej przestrzeni, by używanie go było wygodne i aby dobrze się prezentował
  • w prostokątnym wnętrzu zaburzy proporcje pomieszczenia
  • przy większej średnicy korzystanie z niego nie będzie wygodne
  • mniej ustawny niż kanciaste blaty - nie da się dosunąć go do ściany, w kąt etc.

Stoły z krzesłami kuchenne są dzisiaj dostępne w tak wielu kolorach, fasonach i kształtach, że czasem decyzja o wyborze jednego jest naprawdę trudna. Jaki stolik szklany wybrać? Jaki stół do białej kuchni? Te i o wiele więcej innych pytań będą się pojawiać ilekroć próbujemy podjąć decyzję o urządzeniu mieszkania.

Niegdyś dużą popularnością cieszył się stół do kuchni z szufladą, z pewnością ze względu na swoją praktyczność - w szufladach pod stołem nasze babcie najczęściej trzymały pudełko z nićmi i guzikami, prawda? Dodatkowa przestrzeń na przechowanie drobiazgów zawsze przyda się w kuchni, może więc warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie również dzisiaj?

W nowoczesnych wnętrzach pojawia się najczęściej stół do kuchni z hokerami. Wysokie krzesła nadają kuchni stylu i szyku.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)