Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/ranking-szafek-nad-pralke-top-10-najlepszych/12397/ 2018-11-23 12:57:19.000000

Ranking szafek nad pralkę. TOP 10 najlepszych.

Gdy w łazience chcemy wykorzystać każdą możliwą przestrzeń do przechowywania różnych łazienkowych (i nie tylko) akcesoriów, warto rozważyć zakup specjalnej szafki nad pralkę. To zdecydowanie ułatwi utrzymanie porządku w łazience i całym mieszkaniu.

Szafki nad pralkę – ranking

Producenci prześcigają się wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań aranżacyjnych naszych łazienek. Przed zakupem warto rozważyć kilka opcji, dlatego poniżej prezentujemy najlepsze szafki łazienkowe:

Szafki nad pralkę – wymiary

Tego typu szafka to mebel, który musi być dokładnie dobrany pod konkretne możliwości. Wiele zależy po prostu od tego, jakie wymiary ma pralka, nad którą chcemy nadbudować szafkę. Najbardziej popularne wymiary to:

  • szafka nad pralkę 40 cm,
  • szafka nad pralkę 60 cm,
  • szafka nad pralkę 70 cm.

To, jaka szafka na pralkę będzie odpowiednia, trzeba sprawdzić przed zakupem, bo niewiele da się zrobić, jeśli nasza pralka nie zmieści pod zakupiony mebel.

Jaką szafkę nad pralkę wybrać?

Producenci oferują duże możliwości aranżacyjne, jeśli chodzi o zakup szafki nad pralkę. Zazwyczaj wybory klientów padają na klasyczne biele, choć wielu chce, by ich szafka nad pralkę miała połysk specyficzny tylko dla wybranych materiałów. Szafka na pralkę biały połysk to więc jeden z najczęściej poszukiwanych mebli łazienkowych. Warto rozejrzeć się za konkretnymi materiałami, które nadadzą naszej przestrzeni wymarzony blask.

Jeśli chcemy odejść od klasycznych bieli, można postawić na naturalne materiały np. drewno, a jeśli brązowa szafka na pralkę także nie jest tym, czego oczekujemy, możemy poszukać także innych rozwiązań. Przykładem może być metalowa szafka pod pralkę. Metalowe elementy mogą pomóc w utrzymaniu chłodniejszych aranżacji łazienki i sprawić, że nasza przestrzeń zyska nowoczesny, modernistyczny look.

Możemy wybierać szafki w typowych kształtach i te spotykamy najczęściej, choć zdarzają się też takie meble, które mają nieco bardziej fantazyjne, dekoracyjne kształty.

Szafka nad pralkę – na co zwracać uwagę?

Kiedy obiektem naszego poszukiwania jest szafka na pralkę i wiemy, gdzie kupić, warto zastanowić się, czego oczekujemy od tego mebla. Poniżej zestawienie właściwości, które trzeba wziąć pod uwagę:

  • wymiar – wiadomo, że to jest kluczowy parametr. Pod naszą łazienkową szafkę musi zmieścić się pralka. Jeśli źle wymierzymy, możemy mieć nie lada problem. Warto więc dokładnie przyjrzeć się specyfikacji technicznej, gdzie podane są właśnie te parametry lub samodzielnie dokonać pomiarów. Najczęściej pralki zabierają przestrzeń 60x60x60, a więc jest to niemała kubatura.
  • materiały – to nie tylko kwestia estetyki – aranżacji, którą wybierzemy w naszej łazience. Warto zadbać o to, by były to materiały, o niskiej absorbcji wilgoci. Wiadomo, że w łazience bardzo często meble narażone są na wilgoć i kontakt z wodą. Dobrze więc wybierać odporne materiały lub dbać by były one pokryte wodoodpornymi emaliami zabezpieczającymi. To pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej higieny (zapobiegnie mnożeniu się niechcianych grzybów i bakterii) i sprawi, że zakupione meble posłużą przez lata.
  • przestrzeń przechowywania – może mieć również różne warianty. Istnieją szafki nad pralkę złożone wyłącznie z szuflad, otwarte półki lub też zamykane półki. Dobrze jest zaplanować, co chcemy trzymać w tej przestrzeni. Jeśli będziemy przechowywać drobne akcesoria łazienkowe – szuflady sprawdzą się znakomicie, jeśli ręczniki – oba warianty zamykanych i otwartych szafek będą odpowiednie, a jeśli to ma być przestrzeń przechowywania detergentów myjących i piorących – lepiej postawić na zamkniętą szafkę, by uchronić je przed szkodliwymi czynnikami i np. ograniczyć do nich dostęp dzieciom.
  • nie tylko „nad”! Tego typu meble pomagają lepiej zagospodarować przestrzeń w łazience. Czasem zdarzają się takie meble, które pozwalają na umieszczenie pralki nieco nad ziemią, by uzyskać miejsce np. na szufladę na detergenty. Jeszcze inne pozwalają na chowanie, zamykanie pralki, a więc ukrywanie jej, gdy nie jest w użyciu.
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni