Udostępnij
Skomentuj

Ranking taboretów drewnianych. Top 10 najlepszych

Taboret kuchenny to must have w każdym mieszkaniu! Sprawdź, jaki będzie najlepszy i najbardziej stylowy!

Ranking taboretów drewnianych

  • Taboret z pnia drzewa – to absolutny HIT! Jest to nie tylko najczęściej kupowany taboret, ale i najlepszy taboret drewniany wielokrotnie doceniany przez architektów wnętrz na całym świecie. Swoją prostotą i surowością podbił serca wielu ludzi, nie tylko zwolenników stylu skandynawskiego czy rustykalnego, ale i tych, którzy lubią minimalizm i szukają wyjątkowego dodatku do wnętrza.

Ranking taboretów drewnianych 2018

  • Taboret do salonu – idealną opcją, choć niedrewnianą, do nowoczesnego, designerskiego pomieszczenia jest stołek King Home Tubo, który ma ciekawą formę z tworzywa sztucznego oraz wygodną poduszkę ze skóry ekologicznej. Dostępny jest w wielu kolorach: fioletowym, żółtym, białym, czerwonym, granatowym, pomarańczowym i zielonym.
  • Taboret jako stolik nocny – to dobre rozwiązanie do minimalistycznych i małych wnętrz. Idealną propozycją będzie taki taboret, który ma bardzo delikatną formę, a jego rama wykonana jest z jasnego drewna. Jedynie siedzisko jest wykonane z polipropylenu, ale dzięki temu mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne – czerwoną i czarną.
  • Taboret w stylu skandynawskim – najładniejszą opcją jest minimalistyczny biały taboret King Home Handy z siedziskiem z polipropylenu oraz ramą z drewna i metalu. Jest dostępny w wielu modnych kolorach, takich jak szary, czarny, biały, turkusowy, żółty, czerwony, granatowy i pomarańczowy.

Jak wybrać taboret drewniany do kuchni?

Taboret kuchenny to niezwykle przydatny i funkcjonalny mebel. Nie dość, że nie zajmuje dużo miejsca, to na dodatek pełni funkcję nie tylko siedziska, ale i stopnia (gdy chcemy po coś sięgnąć wyżej) oraz stolika (gdy chcemy coś na niego odłożyć).

Jaki taboret do kuchni? Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Po pierwsze – z czego jest zrobiony taboret kuchenny? Do najtrwalszych należą te zrobione z drewna, jednak coraz popularniejsze są również plastykowe czy metalowe. Pamiętaj też, że jeśli taboret ma być jedynym miejscem do siedzenia w kuchni, warto kupić taki, który będzie jak najbardziej wygodny, na przykład z tapicerowanym siedziskiem.
  • Po drugie – jaką ma wielkość i kształt? Warto zorientować się jakie konkretnie wymiary potrzebujemy i potem zadecydować. Weź też pod uwagę, po co ci w kuchni taboret – jako tylko siedzisko czy jako siedzisko i podręczny stolik. Od tego też uzależnij wymiary i materiał mebla.
  • Po trzecie – jaką ma mieć wysokość? W zależności do czego ma być taboret podstawiony – do normalnego stolika czy do blatu kuchennego – potrzebujemy mebel o innej wysokości. Jeśli chcesz urządzić nowoczesną kuchnię, przedłuż blat i dostaw do niego stołek barowy. Nada to świeżego, designerskiego klimatu.
  • Po czwarte – w jakich kolorach i stylach masz urządzoną kuchnię?

Taboret czy stołek?

Czy to to samo? Jak najbardziej! Te dwa pojęcia są synonimiczne i producenci mebli również je tak traktują nazywając meble na oba sposoby w zależności od kaprysu. Taboret czy pufa? To już dwa nieco inne pojęcia, ponieważ pufą nazywamy również worek do siedzenia wypełniony malutkimi kuleczkami styropianowymi, a także sześcienne mebelki tapicerowane, które służą do siedzenia w salonie. Jednak w niektórych przypadkach taboret i pufa to to samo. Kiedy? Wtedy, gdy mamy do czynienia z niskim stołkiem, który ma wygodne, tapicerowane siedzisko z materiału typu len. Najczęściej takie taborety są karłowate, ponieważ mają bardzo krótkie nóżki i nieproporcjonalnie duże siedzisko.

Taboret Handy King Home

Taboret ze schodkiem

Taboret ze schodkiem to idealne rozwiązanie do kuchni, spiżarni i garderoby. Dzięki niemu, nie dość, że będzie można na chwilę usiąść, to jeszcze będzie można coś odstawić i po coś sięgnąć. To cudowne rozwiązanie nie tylko dla niskich osób, ale dla każdego!

Jak odnowić taboret?

Odnawianie mebli drewnianych wcale nie jest trudne. Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie starego taboretu kuchennego poprzez naniesienie specjalnego preparatu do usuwania powłok lakierniczych (aby to zrobić, załóż rękawiczki). Kolejnym krokiem jest wyrównanie powierzchni nóg cykliną lub papierem ściernym. Ważne jest również oczyszczenie nalotu, który został po szlifowaniu. Do tego celu przyda się denaturat i ściereczka. Jak impregnować drewno? Do tego najlepiej używać profesjonalnych preparatów stworzonych specjalnie do tego celu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)