Udostępnij
Skomentuj

Rybaczki robocze - jak wybrać? Jakie najlepsze?

Odzież robocza to podstawowa ochrona w trakcie pracy. Jest często spotykana w warsztatach samochodowych, przy pracach remontowo-budowlanych oraz na halach fabrycznych. Słowem, jest wszędzie tam, gdzie ciężka praca może wiązać się z brudem, pyłem czy różnego rodzaju zanieczyszczeniem. Jednym z takich niezbędnych produktów ochronnych są rybaczki męskie robocze. Jak je dobrze wybrać?

Odzież robocza a odzież ochronna

Co ważne, należałoby zacząć od rozróżnienia odzieży roboczej od odzieży ochronnej, gdyż wbrew pozorom nie są to dwa te same rodzaje ubrań i nie można ich stosować zamiennie, jako synonimy. Całą specyfikację ubioru specjalistycznego używanego w pracy i regulowanego przepisami BHP można podzielić na cztery części: czynnik, przed którym chroni dane ubranie; certyfikacja, jaka jest lub nie jest wymagana; możliwość dostosowania estetycznego do warunków pracy oraz stosunek noszenia do odzieży własnej. Biorąc więc pod uwagę statystyczną odzież roboczą, jest ona funkcjonalna głównie przeciwko zabrudzeniom, podczas gdy odzież ochronna może osłonić nas przed substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Przy stosowaniu i kupowaniu odzieży roboczej certyfikacja nie jest wymagana, podczas gdy w przypadku odzieży ochronnej mamy niezbędną certyfikację pod kątem zagrożenia, które ma niwelować. Rzadko kiedy mamy również możliwość jej estetycznego dopasowania, podczas gdy odzież robocza występuje w wielu wariantach między innymi kolorystycznych. Jest też czwarty aspekt, a więc stosunek do odzieży własnej. Odzież robocza zazwyczaj ją zastępuje, natomiast odzież ochronna jest używana na odzież własną, by ją chronić.

Podział ubrania roboczego

Podstawowy podział opiera się o kryterium przynależności ubrań roboczych kompletów do określonej grupy asortymentowej. Zatem odzież roboczą możemy podzielić na:

Ten klasyczny podział nie odróżnia się znacząco zatem od normalnego podziału odzieży własnej.

Spodnie robocze rybaczki – kryteria wyboru

Wybierając rybaczki męskie robocze czy rybaczki robocze damskie należy pamiętać, że nie mogą to być te same produkty. Już to pokazuje pierwsze kryterium ich wyboru – ze względu na płeć pracownika (lub noszącego). Ważnym aspektem jest rzecz jasna cena, jednak z drugiej strony nie możemy ukrywać, że tanie rybaczki robocze nie zawsze są dobrym pomysłem. Obok ceny i płci noszącego ważna jest także kwestia wielkości. Warto poszukać takiego miejsca, które oferuje rybaczki robocze w dużych rozmiarach oraz zdecydowanie mniejsze, by dopasować je do każdego z naszych pracowników lub idealnie do siebie. To ważne, by skupić się na ich odpowiednim wyglądzie, także estetycznym. Odzież robocza może bowiem wyróżniać poszczególnych pracowników i może być dostosowana do ich potrzeb.

Jakie rybaczki robocze są najlepsze?

Mówiliśmy o cenie, a więc należy wziąć pod uwagę przede wszystkim… jakość. A właściwie stosunek jakości do ceny, gdyż tylko w ten sposób wybierzemy rybaczki robocze dobrej firmy jak lahti pro. Spodnie robocze muszą zatem spełniać kilka podstawowych kryteriów, nie niszczyć się zbyt szybko, dobrze leżeć i być komfortowe w użytkowaniu. Przy wyborze dobrego produktu niezbędna będzie także umiejętność dopasowania ich do konkretnych zadań pracy. Inaczej będą musiały wyglądać spodnie pracownika budowlanego, inaczej malarza pokojowego, a inaczej mechanika samochodowego. Ważne jest także to, by rybaczki miały dobry rozmiar, a ich wykonanie było dopasowane do miejsca i warunków atmosferycznych.

Jak wybrać dobre rybaczki męskie robocze? Przede wszystkim szukając sprawdzonej firmy, doskonałej jakości i korzystnej ceny. Warto chwilę poświęcić, by dostosować codzienną odzież roboczą, gdyż dzięki niej pracownicy czują się swobodniej i wydajniej pracują na co dzień.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)