Udostępnij
Skomentuj

Salon w minimalistycznym stylu – jak urządzić? Jakie meble wybrać?

Myślisz o wprowadzeniu zmian w Twoim salonie? Podoba Ci się styl minimalistyczny? Podpowiemy, jak to połączyć!

Minimalistyczne wnętrza czyli jakie?

Nowoczesny salon to wnętrze w stylu minimalistycznym. Charakteryzuje się on tym, że każdy mebel, detal oraz element dekoracyjny jest bardzo dobrze przemyślany.

Polecane minimalistyczne fotele

Minimalizm w pomieszczeniu to przede wszystkim prostota, harmonia i brak dodatkowych ozdób. Wiele osób trochę boi się tego stylu, ponieważ wnętrze wydaje się wtedy ascetyczne i puste, ale są na to sposoby. Minimalizm wyróżnia się przede wszystkim prostotą i oszczędnością detali. W jaki sposób wprowadzić minimalizm do wnętrza? Jak wykończyć salon? Jak udekorować salon? Gdy urządzasz pomieszczenie w stylu minimalistycznym od podstaw, to postaw na przestronność, harmonizowanie przedmiotów względem siebie i jasne barwy. W minimalizmie bardzo istotne jest to, aby każdy element wyposażenia i każda dekoracja była bardzo dokładnie przemyślana. W minimalistycznych wnętrzach bardzo często można spotkać zabudowę z gładkimi frontami. To sprawia, że wszystkie elementy, które mogłyby rozproszyć naszą uwagę zostają ukryte. W takich pomieszczeniach nie znajdziesz żadnych zbędnych bibelotów, dekoracji, ani dodatków. Nie ma w nim również kontrastujących ze sobą kolorów.  

Jasne meble do salonu

Minimalizm kojarzy się również z jasnymi barwami, przede wszystkim z bielą. Odpowiemy Ci między innymi na pytanie: Jak dobrać krzesła do salonu? W minimalistycznym wnętrzu nie ma zbyt wielu dodatków, więc siłą rzeczy, cała uwaga skupia się na meblach. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich mebli do salonu. Krzesła powinny być wygodne i pasować do stylu, w którym urządzone jest wnętrze. Przy wyborze krzeseł również bardzo ważna jest głębokość siedziska. Zbyt niskie oparcie będzie wbijało się w plecy i na pewno, żaden z Twoich gości nie posiedzi na nim zbyt długo. Zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Ze względu na to, do czego chcemy wykorzystywać krzesła w salonie mogą one mieć lub nie mieć podłokietników. Do minimalistycznego stylu najlepsze będą krzesła drewniane albo wykonane ze skóry tapicerowanej. Najlepiej, aby drewno i skóra były w jasnych kolorach. Drewniane krzesła z pewnością ocieplą pomieszczenie. Do minimalistycznego wnętrza pasują również krzesła, które mają w sobie takie elementy, jak:  stalowe rurki, niklowane lub chromowe oraz tworzywo sztuczne. Pamiętaj jednak, aby bez względu na materiał, z którego jest wykonane krzesło, zawsze wybierać taki w jasnym kolorze, na przykład w bieli lub w pastelach.

Warto wiedzieć!

Najlepiej zainwestować w krzesła w cenie od 100 zł do 300 zł. Tańsze krzesło nie będzie Ci długo służyć i nie będzie miało ciekawej formy.

Jak ustawić meble w salonie?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Aby wnętrze było funkcjonalne i przestronne, należy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że meble powinny być dopasowane swoim rozmiarem do wielkości salonu. Tylko wtedy wnętrze będzie eleganckie i będzie pełniło funkcję reprezentacyjną. W takiej przestrzeni fotel z wysokim oparciem może stać bezpośrednio pod ścianą. W tej sposób robimy miejsce na środku salonu i mamy bardziej otwartą przestrzeń, a przecież właśnie o to chodzi w stylu minimalistycznym. Ustawienie kanapy pod ścianą sprawia, że salon zostaje podzielony na strefy, a meble koncentrują się przy ścianach. Przy jednej ścianie jest kanapa i fotele, a przy drugiej – kominek, regał, telewizor. To oczywiście tylko przykład wyposażenia wnętrza. Warto jeszcze zwrócić uwagę na ozdoby w minimalistycznym pomieszczeniu. Odpowiedzmy sobie na pytanie: Jakie kolorowe dodatki do salonu wybrać? Pamiętaj o tym, że jest to styl, w którym wszelkie dodatki są uznawane za zbędne. Jako ozdoba kolorowa bardzo dobrze sprawdzą się na przykład kolorowe obrazy nad kanapą albo ciekawy stolik na kawę. Musisz wiedzieć, że lepiej ograniczyć się do jednej, ale za to bardzo wyrazistej ozdoby.

Zestaw stolików Slow Duo

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Salon z aneksem kuchennym w stylu minimalistycznym, szybko urządzisz, trzymając się poniższych wskazówek:

  • Otwarty aneks kuchenny musi być wygodnie i praktycznie rozplanowany, a salon ma pełnić funkcję reprezentacyjną.
  • Warto pomyśleć o tym, żeby kuchnia była przedłużeniem salonu. Postaw na ten sam rodzaj wykończenia mebli, spójną kolorystykę i oświetlenie.
  • Stwórz w aneksie kuchennym dodatkowy blat roboczy, tak zwaną wyspę.

Unikaj umieszczania szafek wiszących nad blatem roboczym.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)