Udostępnij
Skomentuj

Salon w stylu industrialnym – jak zaaranżować loft w mieszkaniu?

Szukasz inspiracji na aranżację salonu z wykorzystaniem najmodniejszego stylu? Mamy coś specjalnie dla ciebie!

Styl industrialny w pomieszczeniu – jak wygląda?

Nowoczesne meble do salonu coraz częściej pojawiają się właśnie w stylu industrialnym, który z dnia na dzień zastępuje styl skandynawski.

Styl industrialny narodził się przypadkiem, gdy do opustoszałych, starych fabryk wprowadzali się artyści. To właśnie w tych miejscach zafascynowali się surowością, dali się ponieść swoim wizjom i stworzyli coś nowego.

Meble industrialne charakteryzują się surowością drewna i metalu. Równocześnie mają minimalistyczne formy, stonowane barwy i specyficzny klimat, który tworzą odkryte cegły, betonowe podłogi (lub akcenty na ścianach), i gołe instalacje z rurami.

Właśnie temu zawdzięcza swój design stolik industrialny, który zazwyczaj składa się z drewnianego blatu o bardzo prostej, geometrycznej formie oraz czarnych, metalowych nóżek, które czasem mogą tworzyć ciekawą konstrukcję urozmaicającą wnętrze.

Stoliki industrialne Costa

Każde wnętrze potrzebuje odpowiednich dodatków – industrialny również. Co jest charakterystyczne dla tego stylu? Niezwykłe żyrandole industrialne! Zarówno te ciężkie, inspirowane fabrycznymi, starymi lampami, jak i filigranowe, misterne konstrukcje z cienkich rureczek tworzące klosz przypominający kształtem diament. Dodatkowo, często spotykane są również ciekawe konstrukcje z rurek, które są zakończone oryginalną, wzorowaną na starą, żarówką. W zależności od klimatu wnętrza, czasem z sufitu zwisają po prostu efektowne, duże żarówki.

Meble industrialne do salonu

Sercem każdego salonu jest sofa – w stylu industrialnym wcale nie jest inaczej. Ma minimalistyczną, prostą, geometryczną formę i najczęściej jest w kolorach szarości. Obowiązkowym elementem jest również fotel industrialny. Obok stoi na cienkich nóżkach industrialny stolik, a z sufitu zwisa ciekawa lampa. Na ścianach czasem jest surowa cegła, a czasem równie surowy beton.

Warto wiedzieć!

Aranżacja salonu jest otwarta, nie zamyka się jej w jednym zestawie, tylko szuka się różnych designerskich elementów, takich jak efektowny fotel. W stylu industrialnym można również urządzić nowoczesny salon w bloku.

Pozostaje teraz kwestia małych dodatków, które przydają się w trakcie spotkań ze znajomymi. W stylu industrialnym pufy nie są popularne, więc zastępuje się je taboretami. Jaki taboret do salonu wybrać? Najlepiej wybrać taki, który łączy w sobie dwa podstawowe materiały stylu industrialnego, czyli drewno i metal malowany na czarno. Oprócz tego, powinien mieć prostą i geometryczną formę.

Styl industrialny czy loftowy?

Styl industrialny i styl loftowy to to samo, więc oba pojęcia są synonimiczne.

Jaka jest kolorystyka stylu loftowego (i zarazem industrialnego)? Zazwyczaj jest utrzymana w ciepłych brązach, beżach, szarościach i bieli, choć czasem wkradają się eleganckie odcienie granatu, zieleni, i bordo – najczęściej w pojedynczych akcentach. Często łączy się industrialny salon z kuchnią, wtedy ładnie komponują szare, matowe fronty z czarnym lub drewnianym blatem. W takich aranżacjach często przedłuża się blat kuchenny i ustawiając przy nim wysokie hokery, zastępuje się nim standardowy stół industrialny do salonu.

Jak ocieplić industrialne mieszkanie?

Z pozoru minimalizm i surowość wnętrza industrialnego mogą się wydawać chłodnie, i nieprzytulne. Jednak wystarczy kilka drobnych zmian, które zupełnie zmienią to wrażenie i sprawią, że w takim mieszkaniu będziesz się czuć bardzo przyjemnie. Co na to wpływa? Co dodaje wnętrzu przytulności? Sprawdź, nasze sprawdzone sposoby!

  • Jasne drewno, które może się pojawiać zarówno w meblach (jako wiszące półki), jak i na podłodze (parkiet).
  • Fotele industrialne lub skandynawskie w intensywnej barwie (dobrze sprawdzi się popularny „uszak”)
  • Wyjątkowe lampy industrialne, które dzięki swojej oryginalności nadadzą wnętrzu przytulności i ciepła. Warto też zaszaleć z kolorem i nadać lampie dodatkową rolę akcentu w pomieszczeniu.
  • Rośliny zielone z dużymi liśćmi.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)