Udostępnij
Skomentuj

Skrzynia na zabawki - jak wybrać? Która będzie najlepsza?

Projektujesz pokój dziecięcy, wybierasz dodatki i meble dla swojej pociechy? Pamiętaj o zakupie skrzyni na zabawki! Często pomijamy zakup skrzyni, a ten mebel pomoże nam idealnie zorganizować wszystkie zabawki naszego malucha. Dzisiejszy artykuł odpowie na pytanie jaką skrzynię na zabawki i do siedzenia wybrać.

Skrzynia na zabawki to niezbędne wyposażenie pokoju dziecięcego. Pomoże nam w organizowaniu przestrzeni oraz utrzymaniu codziennego porządku. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, zróżnicowanych pod względem wykonania oraz materiałów.

Skrzynie na zabawki i do siedzenia.

Skrzynia na zabawki to także mebel wielofunkcyjny Z łatwością zastąpi nam krzesełko bądź fotelik (możemy zdecydować się na zakup skrzyni z oparciem). Skrzynia na zabawki  i do siedzenia sprawdzi się świetnie nie tylko jako siedzisko, ale także jako forma ławy - stolika, na której nasze dziecko może się bawić czy rysować. Możemy wybrać skrzynię z lakierowanych płyt MDF, z otwieranym wiekiem i oparciem bądź też zdecydować się na skrzynie drewnianą. Drewno nada ciepły i przytulny charakter pokoikowi dziecięcemu. Skrzynie drewniane często wyposażone są w miękkie, materiałowe siedziska, którymi powleczona jest otwierana klapa skrzyni. Na pewno będą wygodniejsze dla naszego dziecka, pamiętajmy jednak, że materiałowe obicie szybko się brudzi.

Alternatywą  dla skrzyń wykonanych z drewna bądź innego tworzywa będą pojemniki i schowki wykonane z tekstyliów, w formie koszy. Są lekkie, bez problemu możemy je przestawiać i przenosić. Na podobnej zasadzie działają pojemniki z kółkami. Skrzynię na kółkach również łatwo będzie przemieszczać pomiędzy pokojami (co może się okazać pomocne podczas sprzątania zabawek po całodziennych harcach).

Decydując się na zakup skrzyni na zabawki i do siedzenia zyskujemy dwa meble w formie jednego, co pozwala zaoszczędzić tak cenną przestrzeń pokoju dziecięcego czy bawialni.

Skrzynia na zabawki - plastikowa czy drewniana?

Skrzynia na zabawki to nie tylko praktyczny dodatek do wnętrza. Może też urozmaicić wspólne zabawy - możemy zdecydować się na skrzynię malowaną w bajkowe motywy, które wciągną naszego malucha w magiczny świat zabawy.  Coraz więcej produktów wykonywana jest w artystycznym stylu – dostępne są nie tylko pojemniki z bohaterami popularnych bajek, ale także te z ilustracjami nawiązującymi do folkloru i rękodzieła. Na rynku, oprócz skrzyń o tradycyjnym wyglądzie dostępne są również schowki w różnych kształtach, jak choćby te przypominające samochód czy skrzynię skarbów.

Skrzynia na zabawki biała będzie nierzucającym się dodatkiem, pomagającym w codziennym funkcjonowaniu naszej przestrzeni. Jeśli zdecydujemy się na biały mebel wykonany z lakierowej płyty MDF będzie on także łatwy w utrzymaniu w czystości.

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na zakup pełnowymiarowej skrzyni możemy rozważyć zakup plastikowego pojemnika. Płaska skrzynia na zabawki plastikowa świetnie sprawdzi się w robi schowka pod łóżko. w Dowolnej chwili i w razie potrzeby będzie można schować pojemniki, nie zagracając przestrzeni dziecięcego pokoju. Takie przeźroczyste pojemniki możemy też z łatwością schować w szafie.

Jak zrobic skrzynię na zabawki?

Jeśli dysponujemy czasem oraz zdolnościami manualnymi, możemy zdecydować się na zrobienie skrzyni na zabawki samodzielnie. Wystarczą do tego listewki bądź skrzyneczka do samodzielnego składania, wkrętarka i odpowiednie wkręt do drewna oraz specjalna farba. Wbrew pozorom stworzenie takiego pojemnika nie należy do trudnych, a my przy okazji spędzimy chwilę na kreatywnym majsterkowaniu. Możemy też użyć do tego celu drewniane skrzynie transportowe, wykorzystywane w transporcie i przechowywaniu produktów spożywczych: wystarczy jedynie odświeżyć i odmalować drewno.

Jeśli brakuje nam jednak czasu możemy przeznaczyć na skrzynkę na zabawki na przykład wiklinowy koszt na pranie bądź zwykły koszyk z rafii.

Skrzynia na zabawki najtaniej realizowana nie znaczy jednak, że będzie gorsza od produktów firmowych. Jeśli nasza pociecha jest wystarczająco duża możemy wciągnąć ją do zabawy w malowanie własnoręcznie zrobionego pojemnika. Zrobienie własnej skrzynki zapewni nam dużo radości, a dodatkowo pozwoli oszczędzić pieniądze – wykonanie pojemnika w domu będzie najtańsza ze wszystkich opcji.

Skrzynia na zabawki na wymiar - czy warto?

Jeśli nasza przestrzeń nie pozwala na zakup gotowych skrzyń, lub te dostępne na rynku nie odpowiadają nam wizualnie możemy zlecić wykonanie mebla na wymiar. Tak przygotowana skrzynia będzie w pełni dostosowana do potrzeb naszych i naszego malucha. Projektując skrzynię na wymiar nie tylko idealnie dostosujemy ją do możliwości metrażowych naszego wnętrza ale także do naszych indywidualnych upodobań: dodatkowo możemy zlecić oznakowanie skrzyni imieniem naszego dziecka.

Skrzynia na zabawki to element wyposażenia wnętrza, który jest niezwykle praktyczny. Dzięki niemu łatwiej będzie uporządkować przestrzeń pokoju dziecięcego, nie zgubimy też żadnej zabawki. Wśród wielu dostępnych modeli na pewno znajdziemy ten, który spełni nasze oczekiwania.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)