Udostępnij
Skomentuj

Skrzynia ogrodowa - jaką wybrać? Która będzie najlepsza?

Urządzając ogród skupiamy się przede wszystkim na wyborze odpowiednich roślin i na zakomponowaniu samej przestrzeni.

Często zapominamy o ogrodowych dodatkach, jak meble czy odpowiednie oświetlenie. Czy skrzynia ogrodowa drewniana jest niezbędna w naszym ogrodzie?

Skrzynia w ogrodzie pozwoli nam ogarnąć panujący tam bałagan. Z powodzeniem będziemy mogli przechowywać we wnętrzu skrzyni ogrodowe narzędzie czy zabawki. Jeśli zdecydujemy się na model z siedziskiem dostaniemy dwa meble w cenie jednego – z jednej strony skuteczny schowek, z drugiej wygodną ławę, na której w każdej chwili będziemy mogli przysiąść. Taki rodzaj schowka świetnie sprawdzi się także na naszym balkonie. Skrzynię ogrodową możemy wykorzystywać jako rodzaj ławy do siedzenia. Na rynku dostępne są skrzynie wykonane z naturalnych materiałów jak drewno czy rattan, możemy też zakupić skrzynię zrobioną z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Możemy też zrobić skrzynię ogrodową sami!

Wielofunkcyjny dodatek – skrzynia ogrodowa na zabawki i ogrodowe narzędzia

Skrzynia ogrodowa będzie świetnym uzupełnieniem przydomowych ogródków. To wielofunkcyjny mebel, który ułatwi nam porządkowanie przestrzeni. We wnętrzu skrzyni możemy z powodzeniem przechowywać wszystkie narzędzia ogrodnicze, oraz dziecięce zabawki. Taki rodzaj schowka pomoże na zaoszczędzić również miejsce w domu.

Na rynku dostępnych jest wiele skrzyń, zróżnicowanych pod względem wielkości, designu a nawet zastosowań. Możemy zdecydować się na zakup skrzyni ogrodowej małej, dużej, możemy też wybrać skrzynię zamykaną na kłódkę. Skrzynia ogrodowa na kłódkę pomoże nam zabezpieczyć ostre narzędzie przed dziećmi, sam zamek urozmaici też wizualnie nasz mebel.

Skrzynia świetnie sprawdzi się także na balkonie czy tarasie. Jeśli nie dysponujemy ogrodem, możemy wyposażyć się na w skrzynię ogrodową balkonową. Taki dodatek na tarasie pomoże nie tylko przechowywać rzeczy, będzie także dodatkowym miejscem do siedzenia. Możemy wybrać skrzynię z dołączonymi do niej materiałowymi siedziskami lub dokupić poduszki osobno.

Skrzynia ogrodowa z rattanu czy drewna?

Decydując się na zakup skrzyni ogrodowej musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego materiału. Skrzynia będzie przebywać w większości czasu na dworze, dlatego też powinna być wykonana z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Możemy zdecydować się na zakup skrzyni wykonanej z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub na dobrze zaimpregnowane materiały naturalne. Skrzynia ogrodowa drewniana będzie dobrym uzupełnieniem naszego ogrodu, a jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać na pewno posłuży nam długie lata.

Na rynku dostępne są skrzynie wykonane z różnych rodzajów drewna czy rattanu. Pamiętajmy, że nasza skrzynia powinna być przede wszystkim lekka – bez problemu powinniśmy łatwo transportować ją pomiędzy poszczególnymi częściami ogrodu. Meble rattanowe na pewno będą wygodniejsze w transporcie. Rattan to surowiec przypominający wiklinę, nada więc lekkości naszej skrzyni. Jeśli nasz ogród urządzony jest w klimacie rustykalnym, możemy wybrać skrzynię ogrodową białą. Bielone drewno nada naszemu ogrodowi charakter vintage. Skrzynia ogrodowa szara będzie najbardziej neutralna, będzie tez dobrze pasować do balkonów czy tarasów.

Jak zrobić skrzynię ogrodową?

Skrzynię ogrodową możemy też zrobić samodzielnie. Jeśli lubimy majsterkować a DIY to nasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu powinniśmy zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem mebla. Możemy zdecydować się na zbudowanie skrzyni ogrodowej siedzisko lub jej uproszczonej wersji, która może nam posłużyć jako rodzaj ozdobnej donicy.

Najprostszym sposobem na zrobienie skrzyni będzie połączenie ze sobą drewnianych palet. Odpowiednie połączenie palet pozwoli nam nawet na zbudowanie skrzyni z otwieranym wiekiem. Do zrobienia naszej skrzyni będziemy potrzebować: wkrętarki i wkrętów, piły do drewna, miarki i kątownicy. Przyda się także papier ścierny do starcia pierwszej, najczęściej zniszczonej warstwy drewna. Pamiętajmy też o zabejcowaniu drewna: tak zabezpieczona skrzynia będzie nam służyć bardzo długo.

Skrzynia ogrodowa na kwiaty będzie najłatwiejsza do wykonania. Z powodzeniem będzie nam służyć jako rodzaj głębokiej doniczki, w której będziemy mogli hodować wiele gatunków roślin.

Skrzynia ogrodowa to mebel wielofunkcyjny. Pomoże nam uporządkować panujący w naszym ogrodzie bałagan po zabawie z dziećmi, wewnętrzny schowek pomieści także wszystkie ogrodnicze narzędzia. W razie potrzeby możemy naszą skrzynię wyposażyć w materiałowe siedziska. Jeśli lubimy majsterkować możemy zdecydować się na własnoręczne wykonanie skrzyni. Spędzimy wówczas kreatywnie czas, a jeśli zdecydujemy się na recycling materiałów zadbamy jednocześnie o nasze środowisko.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)