Udostępnij
Skomentuj

Spodnie robocze ogrodniczki - jak wybrać? Jakie najlepsze?

Ogrodniczki to trochę zapomniane, ale zdecydowanie najbardziej uniwersalne spodnie. Od wersji roboczych, po ciążowe – różne kroje, fasony, style i zastosowania stawiają je pod względem funkcjonalności daleko przed spodniami do pasa. I jak zawsze, kiedy wybór jest tak duży, pojawia się trudne pytani: jakie spodnie ogrodniczki najlepsze?

Spodnie robocze ogrodniczki

Robocze ogrodniczki stanowią dziś zdecydowaną większość wszystkich modeli spodni na szelkach. Nawet jednak opisanie ich jako elementu odzieży roboczej, nie wystarcza, żeby oddać wszystkie dostępne możliwości.

  • Spodnie ogrodniczki robocze damskie. Mają krój, który dość wyraźnie odróżnia je od modeli projektowanych i szytych dla mężczyzn. Nie są jednak ani słabsze, ani delikatniejsze. Ogrodniczki damskie mogą mieć jednak nieco inaczej rozmieszczone kieszenie i szlufki, a to tylko ze względu na różnice w budowie anatomicznej przedstawicieli obojga płci.
  • Spodnie ogrodniczki robocze dla dzieci. Takie też są dostępne. Okazało się bowiem, że ogrodniczki to nie tylko wygoda dla rodziców, ale też najprostszy i najwygodniejszy sposób, aby najmłodszym dać więcej frajdy na przykład z pomagania przy pracach w ogrodzie, a nawet z zabaw na kempingu czy pikniku. Dziecięce ogrodniczki się oczywiście nieco lżejsze niż „dorosłe” wzory, jednak bardzo często zdecydowanie górują wytrzymałością nad klasycznymi spodniami dziecięcymi.
  • Spodnie ogrodniczki robocze ocieplane. Doskonałe rozwiązanie na zimę i pory przejściowe. Wykonane z innego materiału niż letnie albo ze wszytą dodatkową membraną zapewniają lepszą ochronę przed chłodem i wiatrem. Dzięki temu, że są rozbudowane również stronę klatki piersiowej, zapobiegają przewiewaniu i gwarantują jeszcze lepszą ochronę nawet w bardzo zimne dni.
  • Spodnie ogrodniczki robocze moro. Jest to wariant niczym nieróżniący się pod względem funkcji od pozostałych modeli, jednak nietypowa kolorystyka pozwala również wykorzystać takie ogrodniczki jako element codziennego ubioru. Oczywiście pierwotnie ich przeznaczenie było inne: zostały zaprojektowane dla leśników, ale szybko okazało się, że są po prostu wygodne i producenci szybko rozszerzyli ofertę na stałe.

Wybierając ogrodniczki robocze, czy to męskie, czy damskie, warto pamiętać, że za ich funkcjonalność w dużej mierze odpowiada materiał. Spodnie ogrodniczki robocze 100% bawełna to dobra opcja dla osób wykonujących średnio intensywne zajęcia w chłodne dni, natomiast domieszka włókien syntetycznych poprawia odprowadzanie wilgoci i pozwala na większą swobodę ruchu bez ryzyka rozciągnięcia materiału.

Ogrodniczki na co dzień

Ogrodniczki to świetny element codziennej, nieformalnej garderoby. Te lepiej wykonane – spodnie robocze ogrodniczki Strauss czy podobnej marki – są tak noszone przez całkiem spore grono osób, bo są zwyczajnie wygodne. Codzienne spodnie ogrodniczki damskie jeansowe są już lżejsze, a ich krój przeprojektowany tak, żeby stały się wygodniejsze i mniej rzucały się w oczy. Cały czas jednak jest to element garderoby wyraźnie wzorowany na popularnych spodniach roboczych, choć niektóre ogrodniczki damskie krótkie bardzo daleko padły od tego pierwotnego wzoru.

Dlaczego w ogóle ogrodniczki?

Co takiego mają w sobie ogrodniczki, że podbiły serca i mężczyzn, i kobiet, i jako spodnie BHP czy robocze, i jako element codziennej garderoby? Takich cech jest kilka.

  • Rozbudowana przednia część. Spodnie, które od przodu niemal przypominają kombinezon, są cieplejsze i wygodniejsze niż spodnie do pasa. Zapobiegają wysuwaniu się podkoszulka, nie pozwalają na podwiewanie wiatru, nigdy też się nie zsuwają: są po prostu wygodne.
  • Więcej kieszeni. Po części jest to związane z większą ilością materiału w przedniej części, a jest to szczególnie ważne w przypadku ogrodniczek roboczych. Więcej kieszeni to łatwiejsze uporządkowanie wszystkich drobiazgów, co eliminuje często konieczność noszenia pasa lub podręcznej torby. W garderobie codziennej oczywiście też ma to niemałe znaczenie.
  • Estetyka. Tu warto szczególnie podkreślić, że spodnie robocze ogrodniczki duże rozmiary lepiej maskują brzuch niż spodnie do pasa. Oczywiście – przy okazji eliminują wspomniany już problem wysuwających się koszulek, ale poza wszystkim po prostu można się w nich lepiej poczuć. A to już w codziennym życiu ma olbrzymie znaczenie i w dużej mierze tłumaczy, dlaczego w sklepach dla puszystych to właśnie ogrodniczki są najczęściej sprzedawane.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)