Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/stolik-okragly-jaki-wybrac-ktory-bedzie-najlepszy/11624/ 2018-10-08 11:08:51.000000

Stolik okrągły - jaki wybrać? Który będzie najlepszy?

Urządzając dom nasze myśli zaprząta wybór przeróżnych dodatków. Skupiamy się na przedmiotach modnych, funkcjonalnych, starając się zagospodarować przestrzeń tak, by jak najlepiej odpowiadała naszym potrzebom.

Urządzenie mieszkania to nie tylko kwestia obecnie panujących trendów – podczas wyboru dodatków i mebli musimy także pamiętać o jak najlepszym i najwygodniejszym zagospodarowaniu przestrzeni. Wśród zyskujących z roku na rok coraz większa popularność dodatków są między innymi okrągłe stoliki do kawy, które oprócz funkcji dekoracyjnej są także niezwykle użyteczne. Niegdyś popularne jedynie w krajach zachodnich od kilku lat coraz częściej występują w polskich domach. Łatwiej przyjmować gości czy zaprosić znajomych na kawę, mogąc swobodnie spędzić czas na kanapie bez konieczności zasiadania do stołu.

Zalety posiadania stolika kawowego.

Stoliki kawowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Ogromny wybór kształtu i materiałów sprawia, że każdy z nas z pewnością znajdzie produkt pasujący do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Aktualnie możemy wybierać spośród produktów polskich oraz mebli wykonanych  za granicą. Od nas zależy na jaki model i producenta ostatecznie się zdecydujemy. Małe stoliki okrągłe kawowe będą idealnym uzupełnieniem naszej przestrzeni. Nie jest to mebel niezbędny, ale z pewnością ułatwi codzienne czynności – łatwiej będzie zaprosić znajomych czy też spędzić przyjemny wieczór przy filiżance herbaty. Jeśli zdecydujemy się na model z gazetnikiem, pomoże on uporządkować naszą przestrzeń.

Stoliki okolicznościowe okrągłe - na jaki model zdecydować się podczas zakupu?

Na rynku dostępne jest szerokie spectrum stolików kawowych. Możemy zdecydować się na modele prostokątne, kwadratowe, okrągłe lub bardzo modne ostatnio, modele vintage. Największą popularnością cieszą się obecnie stoliczki okrągłe. Owalny lub okrągły kształt gwarantuje utrzymanie wnętrza w modnym, unikalnym charakterze – choć stoliki o tradycyjnym, prostokątnym kształcie nadal znajdują swoich zwolenników. Mały okrągły stolik kawowy sprawdzi się idealnie do mniejszych przestrzeni czy kawalerek, będzie też dobrym dodatkiem do większych przestrzeni. Najbardziej uniwersalnym i zarazem funkcjonalnym będzie stolik okrągły 60 cm - meble o większej średnicy mogą zacząć zagracać przestrzeń, mniejsze zaś mogą nie wystarczyć podczas wizyty gości. Należy pamiętać, że mniejsza powierzchnia blatu stolika może być dla niektórych za mało funkcjonalna, trudniej na niej zmieścić wiele filiżanek czy szklanek.

Drewno, stal czy MDF – jaki materiał będzie najlepszy do naszego wnętrza?

Musimy także zdecydować z jakiego materiału wykonany będzie mebel. Do wyboru mamy stoliki wykonane z drewna, metalu, z blatem ze szkła, pleksigalsu czy lakierowanej płyty MDF.  Wybór odpowiedniego materiału będzie też z pewnością uzależniony od charakteru naszej przestrzeni. Stolik kawowy okrągły drewniany będzie idealnie pasował do wnętrz bardziej tradycyjnych czy urządzonych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Do przestrzeni bardziej nowoczesnej czy minimalistycznej pasować będą dodatki ze współczesnych materiałów jak stal, pleksiglas czy kamień. Przezroczyste materiały jak szkło czy pleksi sprawdzą się także w mniejszych wnętrzach - przejrzystość materiału sprawi, że będą one niemal niewidzialne. Przy doborze odpowiedniego materiału należy także zwrócić uwagę na łatwość w codziennym użytkowaniu. Blaty kamienne będą zdecydowanie najcięższe i trudne w przemieszczaniu. Pamiętajmy także o konserwacji i utrzymaniu stolika w czystości – drewniane elementy należy czyścić specjalnymi preparatami, natomiast pleksiglas może niekiedy łatwo się rysować.

Stolik wielofunkcyjny – czy stolik kawowy może służyć nie tylko do picia kawy?

Rozważając zakup okrągłego stolika do salonu musimy także odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wybrać najprostszy model okrągłego stolika do salonu czy może zdecydować się na stolik z ulepszeniami? Na rynku odstępne są stoliki z gazetnikami, które z pewnością ułatwią nam przechowywanie magazynów i pism. Na rynku odstępne są także modele wyposażone w uchwyt ułatwiający przenoszenie mebla. Od naszych potrzeb i oczekiwań zależy na jaki model okrągłego stolika do kawy ostatecznie się zdecydujemy.

Okrągły stolik do kawy to dodatek, który z roku na rok staje się coraz popularniejszy w polskich mieszkaniach. To funkcjonalny element wnętrza, który przyczyni się nie tylko do urozmaicenia naszej przestrzeni ale także ułatwi na pewne czynności. Spotkania ze znajomymi będą mniej formalne i łatwiejsze w organizacji. Decydując się na model z półką łatwiej będzie nam też uporządkować część książek czy czasopism. Wielość materiałów z których wykonano meble z pewnością pozwoli nam na znalezienie odpowiedniego stolika. Mały okrągły stolik kawowy nie tylko będzie urozmaiceniem naszej przestrzeni, ułatwi nam także codzienne funkcjonowanie.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni