Udostępnij
Skomentuj

Stolik z tacą – jaki wybrać? Praktyczny stolik kawowy do salonu

Chcesz wiedzieć jakie są modne stoliki kawowe i dodatki do nich? Zrobiliśmy dla ciebie zestawienie. Sprawdź!

Jak wybrać stolik kawowy?

Stolik kawowy powinien być ciekawym elementem, który uzupełnia wnętrze i podkreśla jego styl.

Polecane stoliki z tacą

Coraz popularniejszy robi się elegancki, okrągły stolik kawowy, który jest niesamowicie stylowym dodatkiem, sprawdzającym się prawie w każdym wnętrzu. Bardzo ważne w wybieraniu praktycznych mebli do salonu jest dobranie odpowiednich wysokości. Komfort zapewni zadbanie, by wysokość mebli wypoczynkowych była taka jak stolika. Ważnym parametrem jest również odległość pomiędzy stolikiem a, na przykład, fotelem do salonu – powinna wynosić około 50 centymetrów, choć wiadomo, że to głównie zależy od naszych preferencji.

  • Okrągły stolik kawowy dobrze będzie się komponować we wnętrzu, gdzie mamy wiele rodzajów siedzisk – kanapy, pufy i fotele.
  • Zdecydowanie jest najlepszą opcją do małych salonów.
  • Okrągły stolik kawowy również dobrze komponuje się z różnymi dodatkami takimi jak tace dekoracyjne, na których możemy tworzyć ciekawe aranżacje wazonów, doniczek lub świec.

 

Ciężko mówić o jakiejkolwiek alternatywie stolika kawowego, choć dla jeszcze większego komfortu warto dodatkowo kupić stolik tacę na nogach, która idealnie sprawdzi się w trakcie leniwego popołudnia na kanapie. Najczęściej kupowany jest taki stolik taca specjalnie do łóżka, ponieważ możemy podać na nim romantyczne śniadanie czy pracować zdalnie.

Jak można wykorzystać stolik tacę na nogach w salonie?

  • W trakcie imprezy, jako dodatkowe miejsce na słone przekąski postawione na podłodze.
  • W trakcie leniwego popołudnia na kanapie, jako miejsce na odłożenie napoju czy deseru bez konieczności ruszania się, a zarazem bez obawy, że napój wyleje się.
  • Gdy pracujesz zdalnie, ale zamiast siedzieć przy biurku, masz ochotę siedzieć na kanapie.
  • Jako miejsce zabawy dla dziecka.
  • Jako mini stoliczek dla dziecka.

Wielofunkcyjne meble do salonu

Zastanawiałaś się kiedyś jak oszczędzać na meblach? Po pierwsze, wybieraj takie, które mogą spełniać kilka funkcji. Po drugie, wybieraj takie, które są dobre jakościowo. Często niestety okazuje się, że co tanie to drogie, ponieważ po chwili psuje się.

Stolik Valet King Home

Jak urządzić salon?

Tak jak w przypadku każdego innego pomieszczenia powinno zacząć od wybrania stylu i zabrania inspiracji na pokój. Kolejnym krokiem, jest określenie co będziemy robić w salonie i do czego ma nam służyć. Dzięki takiemu rozeznaniu będziemy mogli wybrać praktyczne meble do salonu. Ważnym elementem jest też określenie jakich dodatków będziemy szukać – prostych i efektownych lamp? A może tac dekoracyjnych, na których ustawimy wazon ze świeżymi goździkami i trzy świeczki?

Stoliki z miejscem do przechowywania

Rozkładany stolik kawowy to strzał w dziesiątkę do każdego wnętrza, zwłaszcza małego, gdzie nie ciężko zmieścić duży mebel. Meble w stylu skandynawskim najczęściej mają taką opcję, ponieważ ich głównym założeniem jest funkcjonalność. Często takie meble mają pod spodem szufladę na drobiazgi, obrusy czy ładowarki przydatne w salonie.

Ciekawym rozwiązaniem jest również stolik jak taca z drucianym koszem pod spodem, który można wypełnić dużymi rzeczami takimi jak koc, gazety czy zabawki. Z pozoru może to przypominać miejsce na bałagan, choć w praktyce okazuje się, że to niezwykle stylowy dodatek. Dobrze sprawdzi się również jako stolik nocny w sypialni.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)