Udostępnij
Skomentuj

Świeczka na tort – jaką wybrać? Które modele są najpopularniejsze?

Świeczki na torcie urodzinowym pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną. Jaką świeczkę na tort wybrać?

Trudno wyobrazić sobie tort urodzinowy bez choćby jednej świeczki. Nieważne czy jest to przyjęcie dziecka, czy też osoby nieco starszej. Świeczki na tort pełnią funkcje ozdobne i powinny pasować do wyglądu słodkiego wypieku. Niektóre nietypowe propozycje jak świeczka na tort grająca albo świeczka na tort z kolorowym płomieniem, zachwycą wszystkich gości. Miłośnicy bardziej tradycyjnych rozwiązań również nie powinni mieć problemu z zakupem wpisujących się w ich gusta propozycji. Jaką świeczkę na tort urodzinowy kupić dla chłopca, a jaką dla dziewczynki?

Jaka świeczka na tort urodzinowy dziewczynki?

Tradycja zapalania i zdmuchiwania świeczek na torcie związana jest z urodzinowym życzeniem solenizanta. Gdy za pierwszym razem uda się mu zdmuchnąć wszystkie płomienie, życzenie, które pomyślał, musi się spełnić! Świeczki stanowią ciekawą i oryginalną ozdobę tortu – nie tylko urodzinowego. Czasami dekoruje się nimi również wypieki weselne, choć to o wiele rzadziej celebrowana tradycja.

Świeczki na tort urodzinowy dla dziewczynki to zazwyczaj delikatne i typowo dziewczęce rozwiązania. Dla kilkulatki najatrakcyjniejsze będą modele z motywem ulubionych bohaterek z bajek. Jakie świeczki na tort dla dziewczynki wybrać? Młode damy zachwycone będą na pewno takimi rozwiązaniami jak:

  • świeczka na tort kwiatek – występuje w różnych wersjach – jako dekoracje w postaci prostego kwiatka, jak i rozłożystego modelu, który stanowi podstawę dla kilkunastu świeczek. Te drugie to najczęściej rozkładane świeczki na tort, które wyróżniają się oryginalnym i niebanalnym designem,
  • świeczka na tort Peppa – model w kształcie popularnej świnki Peppy – idealny dla fanek popularnej kreskówki,
  • świeczka na tort Kraina lodu – bez trudu można zakupić modele z wszystkimi bohaterami hitu Disneya, dziewczynki na pewno ucieszą się ze świeczek na tort przedstawiających Elsę, Annę, Olafa czy też Kristoffa.

Jaka świeczka na tort urodzinowy chłopca?

Niemniej oryginalne i urocze są propozycje świeczek na tort urodzinowy chłopca. Niebywałą radość młodemu solenizantowi sprawią na pewno takie modele jak:

  • świeczka na tort Spiderman – niemalejąca popularność komiksów ze Spidermanem powoduje, że nadal jest on jedną z ulubionych postaci wśród chłopców. Tort udekorowany pajęczyną wykonaną za pomocą słodkiego pisaka i ozdobiony świeczką ze Spidermanem na pewno przypadnie do gustu solenizantowi;
  • świeczka na tort Psi patrol – można kupić je w kształcie różnych bohaterów popularnego serialu animowanego. W tym przypadku nie warto ograniczać się do jednej świeczki – ciekawie i kolorowo na torcie dziecka prezentować będzie się kilka modeli, każdy z inną postacią z bajki Psi patrol;
  • świeczka na tort Star Wars – tort urodzinowy ozdobiony figurką Lorda Vadera, Luke’a Skywalkera albo Obi-Wan Kenobi będzie na lada gratką dla młodego fana sagi Gwiezdne wojny. Najefektowniej tego typu świeczki prezentują się na tortach pokrytych masą lukrową, która udekorowana jest motywem z filmu i opatrzona napisem „Star Wars”.

Świeczka na tort – uniwersalne propozycje

Pierwsze przyjęcie urodzinowe dziecka wymaga specjalnej oprawy. Mały solenizant niewiele jeszcze rozumie, dlatego warto zaprosić na nie znane mu osoby i przygotować atrakcje dopasowane do wieku dziecka. Nie bez znaczenia jest też urodzinowy tort. Uwieczniony na zdjęciach, będzie ciekawym wspomnieniem dla rodziców i powodem do długich opowieści. Obowiązkową dekoracją słodkiego wypieku z okazji pierwszych urodzin jest świeczka na tort roczek. Dostępna jest ona w kilku wariantach, nietrudno więc kupić model najlepiej wpisujący się w gusta rodziców.

Przygotowując przyjęcie urodzinowe dla osoby dorosłej, warto dobrze poznać jej upodobania. Ciekawymi i neutralnymi ozdobami są w tym przypadku świeczki na tort długie oraz świeczki na tort litery. Przy pomocy tych drugich można tworzyć spersonalizowane napisy – imiona, ulubione cytaty, życzenia lub ułożyć z nich liczbę określającą wiek solenizanta.

Świeczka na tort – nietypowe rozwiązania

Przyjęcie urodzinowe wiąże się z dobrą zabawą, dlatego warto postawić na niecodzienne rozwiązania. Sprawdzą się one zarówno podczas przyjęcia dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Jakie nietypowe propozycje ozdób na torty oferują sklepy internetowe? Można do nich zaliczyć takie dekoracje jak:

  • świeczka na tort grająca – z całą pewnością zachwyci nie tylko solenizanta, ale i wszystkich gości. W tego typu modelach wystarczy przekręcić podstawę, aby usłyszeć melodię popularnych hitów, przeważnie Happy birthday. Wspomniana wcześniej rozkładana świeczka na tort w postaci kwiatka, również bardzo często wyposażona jest w mechanizm grający;
  • świeczka na tort z kolorowym płomieniem – tego typu rozwiązania robią wrażenie, szczególnie w ciemności. Efektowny kolorowy płomień sprawia, że tort wygląda wyjątkowo i magicznie. Świeczki z kolorowym płomieniem sprzedawane są przeważnie w zestawach po sześć lub dwanaście sztuk;
  • świeczka na tort niegasnąca – idealna do zrobienia psikusa solenizantowi. Jeśli jubilat lubi żarty, będzie to dla niego najlepsza propozycja. Świeczka po zdmuchnięciu zapala się ponownie! I co zrobić dalej? Wymyślić drugie życzenie?

Ile świeczek na torcie urodzinowym?

Tradycja nakazuje, aby na torcie urodzinowym znalazło się tyle świeczek, ile lat kończy solenizant. Coraz częściej odstępuje się od tej tradycji, wprowadzając zupełnie nowe rozwiązania. Ciekawym pomysłem jest na pewno ustawienie dwóch świeczek w postaci cyfr, które będą symbolizowały wiek jubilata. Oprócz ozdób z cyframi na słodkim wypieku można ustawić również świeczki na tort z kolorowym płomieniem.

W przypadku dzieci i nastolatków warto trzymać się tradycji – sprawić jubilatom frajdę i udekorować tort ilością świeczek odpowiadającą wiekowi solenizanta. Dla dziecka zdmuchiwanie płomieni to świetna zabawa, która dostarczy mu wiele radości.

Świeczka na tort może mieć postać bohatera z ulubionej kreskówki, uroczego kwiatka czy też formę tradycyjnej długiej ozdoby. Niezależnie od rodzaju ma ona dwa zadania – ozdobić tort oraz sprawić radość jubilatowi, który zdmuchując płomień, pomyśli życzenie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)