Udostępnij
Skomentuj

Szafka pod umywalkę - jak wybrać? Która będzie najlepsza?

Urządzając łazienkę warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich szafek i szuflad. Oprócz wyglądu łazienka powinna charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością – istnieje wiele opcji i metod przechowywania kosmetyków, ręczników i wyposażenia kąpielowego, które mają sprzyjać naszej wygodzie.

Na rynku odstępne są zarówno szafki wiszące, szafki do zabudowy, regały, czy też szafki pod umywalkę. Pamiętajmy, że szafki łazienkowe powinny być przede wszystkim użyteczne i jak najlepiej dostosowane nie tylko do naszych potrzeb ale także do przestrzeni jaką dysponujemy.

Szafka pod umywalkę: jaki rodzaj wybrać by zapewnić sobie największy komfort?

Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje szafek. Producenci oferują ogromne zróżnicowanie pod względem wzorów, materiałów i kolorów. Monochromatyczne wersje kolorystyczne jak biel, czerń czy szarość są niezwykle modne: przez neutralne odcienie kolorystyczne będą idealnym uzupełnieniem niemal każdej przestrzeni. Osobom ceniącym bardziej odważne dodatki do gustu przypadną modele stylizowane na vintage bądź w bardziej jaskrawych kolorach jak np. czerwień. Pomijając kwestie materiału i kolorystyki rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów dostępnych modeli:

  • szafki wiszące - montowane bezpośrednio na ścianach lub pod umywalką,
  • szafki stojące - mogące służyć jako zabudowa wanny, umywalki, bądź pralki,
  • szafki pod umywalkę nablatową - popularny model z umywalką wbudowaną lub postawioną na blacie,
  • szafki typu regał - innowacyjna wersja szafek, wyglądem przypominająca tradycyjne regały (mogą to być także np. drabinki ręcznikowe),

Zróżnicowane wykonanie – jakie materiały oferuje nam rynek?

Kilka lat temu największą popularnością cieszyły się szafki wykonane z lakierowanego MDFu, obecnie coraz popularniejsze są te z litego drewna. Od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych zależy na jaki materiał zdecydujemy się podczas zakupu. Producenci oferują nam wiele rodzajów mebli łazienkowych. Do najbardziej popularnych należy szafka pod umywalkę nablatową. W przypadku tej wersji możemy zdecydować się na szafkę z umywalką wbudowaną w blat lub z umywalką zamontowaną bezpośrednio na blacie (stwarza to wrażenie misy bądź naczynia ustawionego na szafce). Mnogość wersji i wielość rozwiązań w przypadku tego modelu sprawi, że każdy znajdzie dla siebie produkt idealny. Na rynku dostępne są szafki z wysuwanymi szufladami lub z drzwiczkami tradycyjnymi. Zróżnicowane są również materiały – od popularnych płyt MDF, po drewno oraz surowy w swoim wyrazie kamień. Do pomieszczeń cechujących się duża wilgotnością poleca się płyty HPL: jest to tworzywo warstwowe, wykonane z połączenia specjalnie spreparowanego papieru z żywicą. HPL idealnie sprawdzi się w przypadku osób ceniących nowoczesny wygląd łazienki, jest to także materiał niezwykle łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu. Coraz większa popularność zyskują także blaty wykonane z kamienia, które swoją surowością nadadzą łazience chłody i wysublimowany charakter.

Nie tylko design się liczy – użyteczne aspekty szafek łazienkowych

Wybierając szafki łazienkowe pod umywalkę musimy pamiętać nie tylko samym wyglądzie mebla, ale także o jego użyteczności. Szafka pod umywalkę z blatem pomoże nam w organizacji łazienkowych gadżetów i kosmetyków - będzie to kolejne udogodnienie, które pomoże dobrze i w przemyślany sposób zorganizować przestrzeń pomieszczenia. Pamiętajmy, że szafka pod umywalkę z blatem zajmie optycznie więcej miejsca niż tradycyjne szafki do łazienki pod umywalkę. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią lepiej zdecydować się na szafki wiszące. Gdy wymiary naszej łazienki są wystarczające warto jednak rozważyć decyzję o zakupie szafki pod umywalkę nablatową. Będzie ona przydatna nie tylko podczas przechowywania kosmetyków, ręczników i łazienkowego wyposażenia, ale także ukryje nieestetyczne rury i uszczelki.

Równie ważna jest decyzja o organizacji wnętrza samej szafki. Możemy zdecydować się na szafki drzwiowe i te wyposażone w szuflady. Szafki łazienkowe pod umywalkę wyposażone w szuflady będą na pewno bardziej praktyczne – pozwolą na dowolne zaaranżowanie przestrzeni szuflady, w której zmieszczą się zarówno podręczne kosmetyki jak i ręczniki czy bielizna.

Podobnie jak w przypadku wyboru szafki pod zlew warto poświęcić chwilę by wybrać szafkę jak najlepiej dostoswaną do naszych potrzeb. Decyzje o zakupie warto uzależnić nie tylko do samego wyglądu mebla, ale także od przestrzeni jaką dysponujemy oraz od naszego trybu życia. Dysponujemy bardzo zróżnicowanymi ofertami, z pewnością więc uda nam się znaleźć produkt idealnie dostosowany do naszych oczekiwań.

 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)