Udostępnij
Skomentuj

Szlifierka kątowa do 100 złotych - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Szlifierka kątowa Bosch posiada zabezpieczenie przed ponownym włączeniem, a także zapobiega samoczynnemu rozruchowi urządzenia po przerwie w dostawie. Szczególnie zaprojektowane wloty powietrza zagwarantują najlepsze chłodzenie silnika, co wydłuża jego okres eksploatacji.

Osłona tarczy zabezpieczona przed obracaniem się w czasie pracy zagwarantuje zwiększone bezpieczeństwo pracy. Najmniejszy obwód rękojeści (176 mm) w przeciwstawieniu do innych szlifierek kątowych w tym zakresie mocy zapewnia niebywale komfortową pracę. Mocny silnik 720 W przy wadze narzędzia 1,9 kg pozwala na ciągłą pracę. Płaska głowica przekładni zapewnia komfort pracy również w miejscach o ograniczonym dostępie.

Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe - podstawowe informacje

Szlifierka kątowa Makita przyda się w każdym przydomowym warsztacie, albowiem przeznaczona jest do obróbki odpornych materiałów. Wyśmienicie sprawdza się w czasie odbudowy antyków – ułatwia usuwanie z nich pozostałości po starych farbach. Korzystając z urządzenia, zdołasz też odświeżyć swoje drzwi lub okna. Praktyczna rączka upewnia poczucie bezpieczeństwa w czasie operowania szlifierką. Szlifierka ta posiada 2 pierścienie, uszczelniające łożyska kulkowe i chroniące przed pyłem. Charakteryzuje się również silnikiem ze zwiększoną odpornością na ciepło. Szlifierka posiada funkcję antyrestartu zabezpieczająca przed przypadkowym uruchomieniem.

 

image

Szlifierka kątowa akumulatorowa to użyteczny przyrząd, jakiego nie powinno zabraknąć w ani jednym dobrze wyposażonym przydomowym warsztacie. Za jej pomocą albowiem będzie można szybko i fachowo przyciąć różnorodnego rodzaju tworzywa do wymaganego rozmiaru, a także zeszlifować ich powierzchnie. Dzięki temu Twoje prace przebiegną pokaźnie szybciej, aniżeli gdybyś użytkował w tym celu narzędzi ręcznych.

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów to przyrząd stanowczo bardziej uniwersalny niż szlifierka z jedna tylko prędkością obrotową. Dzięki zdolności przystosowania się prędkości, z jaką wiruje tarcza, można osiągnąć lepsze efekty przy obróbce różnorakich materiałów. Wszelako pytanie o to, czy szlifierkę kątową z regulacją obrotów warto kupić, jest jak najbardziej zasadne.

Szlifierka kątowa Dewalt ułatwia wykonywanie wielorakich zadań w przydomowym warsztacie – wspólnie ze stosownymi akcesoriami pozwala bowiem przecinać surowce, jak jednocześnie je oczyszczać i szlifować. Dzięki regulacji prędkości pracy urządzenia można sprawować także o wiele precyzyjne czynności.

Potrzeba coś zeszlifować? Zastanawiasz się, jaką firmę wybrać? Oto lista polecanych firm: Bosch, Makita, Hitachi, Einhell, Yato, Dewalt

Duże szlifierki kątowe do cięcia betonu to maszyny posiadające tarczę szlifierską o średnicy 180 lub 230 mm. Takimi szlifierkami można także ciąć zbrojenie, metalowe przęsła, używać jej przy pracach zbrojarskich (cięcie kostek).

 

image

Zastanawiając się pomiędzy szlifierką kątową 115 i 125 średnica tarczy w zasadzie nie ma znaczenia. W tym przypadku liczy się moc silnika. Do fundamentalnych, okazyjnie wykonywanych i nie bardzo złożonych prac (usuwanie rdzy, przycinanie płytek ceramicznych oraz niedużych elementów wykonanych z metalu czy drewna) najlepiej wybrać szlifierkę kątową o mocy w granicach 400–900 W. Dla osób szukających szlifierki kątowej do fachowych prac warsztatowych i budowlanych, planujących dynamiczną eksploatację, poleca się szlifierki o mocy w granicach od 600–1200W. Jednakże szlifierki kątowe najczęściej stosowane są w gospodarstwach domowych przy niskim obciążeniu i niedługiej pracy. Ze względu na nieduży rozmiar tarczy rzadziej są używana przez profesjonalistów.

Osprzęt do szlifierek kątowych jest produkowany w znormalizowanych rozmiarach mocowanych za pomocą gwintu M14 lub otworu 22,23mm. Standardowe średnice tarcz szlifierskich to 115, 125, 150, 180, 230 i 300 mm.

Jeżeli chodzi o smar do szlifierek kątowych, to prawie każda firma go produkuje. Najczęściej sprzedawanym smarem jest smar firmy Bosch.

Ręczna szlifierka kątowa to jedno z najczęściej stosowanych narzędzi w branży budowlano-remontowej. Dzięki marce Bosch zakres jej zastosowań może być jeszcze szerszy – tarcze tnące Bosch Multi Wheel umożliwiają cięcie drewna, a także można szlifować drewno.

Szlifierka kątowa Makita czy Bosch?

Trzeba to powiedzieć wprost – w tym przedziale cenowym , wśród szlifierek do 100zł, nie znajdzie się szlifierki ani z Makity, ani z firmy Bosch. A to dlatego, że ci dwaj producenci dokładają wszelkich starań, aby tworzyć elektronarzędzia o idealnym stosunku ceny do jakości, z czego jakość jest na pierwszym miejscu. Dokładając trochę więcej pieniędzy, można otrzymać sprzęt do podstawowych prac domowych, który będzie w pełni zadowalający, a do tego będzie posiadał gwarancję zarówno producenta, jak i wywodzącą się po prostu z polityki firmy – dobre podzespoły, świetna jakość wykonania, kompatybilność z różnego rodzaju tarczami to cechy charakterystyczne dla obu marek. Warto za to zapłacić.  

Można skusić się także na narzędzia z drugiej ręki – ich cena jest ustalana indywidualnie przez sprzedającego, więc może być znacznie niższa niż w sklepie, ale niestety nie zawsze można stwierdzić, jak bardzo sprzęt był eksploatowany, czy nie uległ uszkodzeniom, co w nim zostało wymienione lub dlaczego w ogóle sprzedający chce go wymienić. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest kupno nowej szlifierki. Jeśli mimo wszystko nie chce się ponosić większych kosztów, można znaleźć modele szlifierek kątowych nawet poniżej 100zł, które także mogą zadowalająco działać, szczególnie, jeśli narzędzie będzie używane sporadycznie czy nawet jednorazowo i nie ma sensu inwestować w droższy sprzęt. Zawsze jednak należy mieć na uwadze, że skoro jedno narzędzie można kupić zarówno za kilkaset złotych, jak i za kilkadziesiąt, to znaczy, że gdzieś jest haczyk. Niestety, zazwyczaj jest on właśnie w jakości, za którą - w przypadku elektronarzędzi - zazwyczaj warto dopłacić.

Czy warto kupić szlifierkę kątową do 100 złotych?

Warto się zastanowić, czy w ogóle kupować szlifierkę w tej cenie. Niestety, może się tutaj sprawdzić stwierdzenie, że kupowanie czegoś słabego to kupowanie dwa razy. Szlifierka kątowa, jako narzędzie mocno eksploatowane, od którego wymaga się natężonej, solidnej pracy, dość łatwo może ulec awarii. Oczywiście, można się skusić na wybór taniego urządzenia, licząc na to, że wytrzyma zakres planowanych prac, jeśli nie są one zbyt dużo. Zawsze też można oddać wadliwe urządzenie do sklepu, gdyż każde jest objęte gwarancją i za odzyskane pieniądze kupić nowe. Ale czy właśnie tego oczekuje się od sprzętu…? Wybór szlifierek kątowych jest bardzo duży i z niewielką nadwyżką cenową można już kupić zadowalający sprzęt. Ale ciężko jest się zdecydować, która szlifierka do 100 zł jest najlepsza, bo w zasadzie decyduje tutaj szczęście – albo sprzęt wytrzyma, albo nie. W dużej mierze zależy do czego ona ma służyć. W zamyśle jednak jest wielozadaniowa, więc i należy oczekiwać dobrze skonfigurowanych parametrów. Wiadomo, że im większa szlifierka o większej mocy, tym jest przeważnie droższa. W wielu aspektach jest wskazane, aby trochę dołożyć, kupić i większą, i znanej firmy. Szlifierki kątowe pracują, obracając małą tarczę lub koło z dużą szybkością (od 8000 do 11 000 obr./min), aby ciąć, szlifować lub polerować. Są dostępne jako przewodowe, bezprzewodowe lub pneumatyczne i można je dostać w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. Są podzielone na kategorie według rozmiaru tarczy i natężenia prądu. W przypadku większości zadań domowych wystarczająca będzie szlifierka o średnicy powyżej 100 mm. Każdy więc może znaleźć sprzęt odpowiedni dla siebie, także ci, którzy szukają czegoś jednorazowego. Bo niestety, trzeba być gotowym na to, że szlifierka kątowa poniżej 100zł może się okazać sprzętem do wykorzystania na jeden raz.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)