Udostępnij
Skomentuj

Tablica magnetyczna dla dzieci – jaką kupić? Która będzie najlepsza?

Tablica magnetyczna dla dzieci dostępna jest w wielu wariantach. Jaki model wybrać dla swojego dziecka? Czym kierować się podczas zakupu?

Kreatywność dziecka można pobudzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakup dla malucha tablicy magnetycznej, która stanowi doskonałe narzędzie do nauki i zabawy. Najbardziej praktyczne rozwiązania umożliwiają rysowanie, pisanie, mocowanie obrazków, posiadają również w zestawie literki, cyfry i znaki matematyczne. Poszczególne modele tablic magnetycznych dla dzieci różnią się między sobą wyglądem, wielkością oraz funkcjonalnością. Jak kupić najlepszy model do nauki i zabawy? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w niniejszym poradniku.

Dlaczego warto kupić tablicę magnetyczną dla dzieci?

Dzieci bardzo często uczą się poprzez zabawę – to najlepszy i najskuteczniejszy sposób nauki pisania, liczenia, a także czytania. Rysując, wyrażają swoje emocje i pragnienia. Idealnym akcesorium, które umożliwi im wykonywanie wszystkich tych czynności, jest tablica magnetyczna. Dzięki możliwości pisania przy pomocy kredy lub markerów dzieci z łatwością mogą nauczyć się alfabetu, a także wykonywania działań matematycznych. Duża powierzchnia do pisania pozwoli im wspólnie z rodzicami rozwiązywać zadania domowe. Suchościeralna tablica jest funkcjonalna i praktyczna – dziecko bez trudu usunie poprzednie zapiski i rysunki, przygotowując miejsce na nowe. Dostępne w ofertach producentów tablice magnetyczne dla dzieci to modele dwustronne – po jeden znajduje się powierzchnia, na której pisać można tradycyjną kredą, a po drugiej tablica, na której stosuje się markery.

Tablica magnetyczna dla dzieci to nie tylko narzędzie do nauki, ale również do zabawy. Maluch, rysując, rozwija zdolności manualne, pobudza wyobraźnię, uczy się myślenia i kreatywności. Dołączone do niektórych modeli obrazki ułatwią dziecku tworzenie kolorowych rysunków, podpowiadając im, jak wyglądają zwierzęta, rośliny czy też przedmioty codziennego użytku.

Tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę czy stojąca?

Poszukując tablicy magnetycznej dla swojej pociechy, można wybierać spośród wielu ciekawych rozwiązań. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego typu narzędzia się poszukuje. Ze względu na sposób montażu i budowę wyróżnia się takie rozwiązania jak:

  • tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę – z łatwością można zamontować ją na ścianie w pokoju dziecięcym. Tego typu rozwiązania to najczęściej modele jednostronne – umożliwiające pisanie kredą lub markerami. Montując tablicę na ścianie, należy kierować się wzrostem dziecka – maluch musi mieć swobodny dostęp do całej powierzchni tablicy, tak aby mógł po niej z łatwością rysować;
  • tablice magnetyczne dla dzieci stojące – wyposażone w specjalny stelaż – najczęściej drewniany, który podtrzymuje tablicę na określonej wysokości. Tego rodzaju modele wyposażone są przeważnie w dodatkową półkę, na której położyć można kredę, pisak albo kolorowe rysunki. Tablice stojące to najczęściej modele dwustronne, a dokładniej – dwie osobne tablice, znajdujące się po obu stronach stelaża;
  • tablice magnetyczne dla dzieci w walizce – to rozwiązania funkcjonalne i łatwe do przechowywania. Zestaw składa się z drewnianej walizki, dwustronnej tablicy oraz dołączonych do niej akcesoriów – kredy, markerów, obrazków, liczb i literek na magnesach.

Jaka tablica magnetyczna dla dzieci? Polecane modele

Poza różnicą w wyglądzie i sposobie montażu tablice magnetyczne dla dzieci różnią się także wielkością. Najmniejsze to modele chowane do walizki, mają one wielkość ok. 30x25 cm. Nieco większe są tablice wiszące – 35x30 cm. Zdecydowanie największą powierzchnię do pisania i rysowania posiadają modele stojące, których rozmiary wynoszą ok. 45x40 cm.

Zakup tablicy magnetycznej dla dzieci najlepiej poprzedzić analizą dostępnych rozwiązań. Tego rodzaju narzędzia dostępne są w różnych wariantach – z dodatkowym wyposażeniem. Aby zakupić model najlepszy dla swojej pociechy, warto zapoznać się z najczęściej wybieranymi rozwiązaniami, do których zaliczają się:

  • tablice magnetyczne dwustronne dla dzieci – wspomniane wcześniej modele, które składają się z dwóch rodzajów powierzchni do pisania i rysowania. Jedna z nich to tablica magnetyczna czarna, na której używa się tradycyjnej różnokolorowej kredy, a drugą stanowi powierzchnia suchościeralna przeznaczona do markerów. Obie strony tablicy to warstwy magnetyczne, umożliwiające przypięcie obrazków, rysunków dziecka lub magnesów;
  • tablica magnetyczna dla dzieci z literkami – w zestawie z tablicą znajdują się literki, a często również liczby umożliwiające naukę pisania, czytania i liczenia. Dziecko może tworzyć dowolne wyrazy oraz zdania i przepisywać je – ucząc się przez zabawę;
  • tablica magnetyczna dla dzieci z obrazkami – literki i liczby to niejedyne dodatkowe elementy wyposażenia tablic magnetycznych. Do niektórych modeli dołączone są również kolorowe obrazki przedstawiające zwierzęta, rośliny, scenki z życia codziennego lub też różnego rodzaju przedmioty. Ich zadaniem jest pobudzenie wyobraźni dziecka poprzez zabawę w zestawianie pasujących do siebie elementów, tworzenie historyjek, rebusów czy odwzorowywanie rysunków na tablicy. Obrazki znajdujące się w zestawie wyposażone są w magnesy ułatwiające zabawę;
  • tablica magnetyczna dla dzieci czarna – to rodzaj powierzchni, po której można pisać i rysować przy pomocy tradycyjnej kredy, dostępnej w wielu kolorach. Powierzchnia magnetyczna umożliwia przymocowanie i zabawę magnesami – literkami, liczbami itp.;
  • tablica magnetyczna nagradzania dziecka – czyli tzw. tablica motywacyjna, na której przypina się magnesy z zadaniami do wykonania dla dziecka. Jeśli pociecha wykona daną czynność, obok niej przykleja się uśmiechniętą buźkę. To dobry sposób na naukę obowiązkowości. Tego typu tablice dostępne są w różnych wzorach, umożliwiają także wpisanie imienia dziecka. W zestawie znajdują się obrazki z określonymi zadaniami, a także puste magnesy, na których można wpisać własne polecenia.

Czym kierować się kupując tablicę magnetyczną dla dzieci?

Kupując tablicę magnetyczną dla dzieci, należy upewnić się, iż dany model jest solidny, wytrzymały i co najważniejsze bezpieczny dla malucha. Akcesoria dla dzieci muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów – posiadających odpowiednie atesty, a także odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Podczas zakupu warto skontrolować również wygląd zewnętrzny tablicy – nie może posiadać ona żadnych ostrych krawędzi oraz wystających elementów, którymi dziecko mogłoby się zranić. Doskonałym rozwiązaniem są modele z zaokrąglanymi rogami lub propozycje posiadające na rogach specjalne gumowe wykończenia – są to modele w pełni przystosowane do użytkowania przez najmłodszych.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)