Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/umywalka-do-malego-wc-jak-wybrac-jaka-najlepsza/10993/ 2018-09-11 09:24:42.000000

Umywalka do małego WC - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Rozdzielanie łazienki na dwa pomieszczenia: łazienkę z wanną i prysznicem oraz WC jest coraz częściej stosowane. Takie rozwiązanie ma wiele zalet praktycznych. Z drugiej strony uzyskiwane wnętrza są mniejsze – dotyczy to szczególnie toalety. Jaka umywalka sprawdzi się do małego WC, by zachować maksymalnie dużo przestrzeni i wszystkie niezbędne funkcjonalności?

Jaka umywalka do małego WC – nablatowa czy wpuszczana?

Umywalka znajdująca się w WC powinna różnić się od tej znajdującej się w łazience przy kabinie prysznicowej czy wannie. W tym pomieszczeniu nie muszą znajdować się przybory toaletowe i dekoracje, a więc zbędne są szerokie blaty szafek, na których można przechowywać artykuły kosmetyczne. Umywalka nablatowa zajmuje zawsze więcej miejsca niż analogiczna umywalka wpuszczana w blat. Podobnie wersja podblatowa zawsze będzie odrobinę szersza. Posiadanie szafki łazienkowej w WC jest przydatne możemy w niej chować środki czystości do toalety czy mycia podłóg. Jeśli jednak analogiczne miejsce mamy wydzielone w łazience, możemy przemyśleć umieszczenie w WC umywalki wolnostojącej. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością łatwy dostęp do podłogi pod nią, dzięki czemu utrzymanie porządku będzie proste. W niewielkim pomieszczeniu dotarcie pod lub za szafkę będzie dodatkowo utrudnione.

Jedna umywalka czy dwie?

Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości samego pomieszczenia. Często nie da rady nawet zmieścić dwóch umywalek, ale nawet jeśli, warto zastanowić się nad tym racjonalnie. Ile osób jednocześnie korzysta z WC? Czy jest więc sens, by zajmować dodatkową powierzchnię umywalką podwójną? To, jaki rozmiar wybierzemy, zależy od szerokości ściany i dostępnego miejsca. Pamiętajmy, że korzystanie z pomieszczenia powinno być łatwe i swobodne. Cena niewielkich umywalek Koło o wymiarze jedynie 50 centymetrów w szerokości zaczyna się już od 65 złotych. Analogiczne produkty firmy Roca kosztują niewiele ponad 70 złotych.

Umywalka do małego WC – jaki materiał wybrać?

Najpowszechniejsze, najtańsze i najbardziej uniwersalne są oczywiście te ceramiczne. Niestety, produkty tego typu są dość kruche i narażone na odpryski szkliwa czy pęknięcia. Chcąc wybrać bardziej twardy materiał, można zdecydować się na kompozyty. Ten materiał ma także jedną, dodatkową zaletę, szczególnie przydatną w małych wnętrzach. Można wykonać odlew w dowolnym kształcie. Przy nietypowych kształtach pomieszczeń możemy w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Umywalka dolomitowa zapewnia także większą trwałość. W przypadku powstania jakichkolwiek rys wystarczy użyć papieru ściernego i pasty polerskiej, by przywrócić jej dawny blask. Jaką umywalkę warto wybrać? Ceramiczną czy konglomerat? Obie są równie sprawdzone, jednak ta druga będzie trwalsza i może być wykonana praktycznie w dowolnym odlewie. Niestety, jest też droższa. Produkty o szerokości 44 centymetrów rozpoczynają się od 450 złotych. Aranżując niewielkie WC, musimy zdawać sobie sprawę, że umywalka w tym pomieszczeniu nie musi spełniać szeregu wyspecyfikowanych funkcjonalności. Często warto kierować się zasadą – im mniejsze wyposażenie, tym lepiej.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni