Udostępnij
Skomentuj

Umywalka dolomitowa – jak wybrać? Jaka najlepsza?

Umywalka stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki każdego z naszych domów. Jej wielofunkcyjność, gwarantuje wieloletnią i pewną przydatność. Codziennie służy nam między innymi do mycia rąk i twarzy, a także wykonywania golenia, czy prania, kiedy nagli nas czas lub plamy są wyjątkowo oporne na środki czystości. Zatem umywalka co to?

W skład produktu wchodzi przede wszystkim płytkie naczynie, otwór odpływowy oraz bateria umywalkowa. Tego typu urządzenia wykonywane są  z ceramiki, szkła, wszelkiego rodzaju kamienia, rzadziej z tworzyw sztucznych, bądź stali nierdzewnych.

Co oznacza umywalka z przelewem, kolejnym pytaniem, jakie często zadają nam konsumenci jest: co znaczy umywalka dolomitowa. Dolomit to tak zwany lany marmur, to znaczy, że jego składnikiem są zmielone skały dolomitowe oraz żywice poliestrowe. Charakteryzuje się nienaganną gładkością, bez mikroporów, gdzie mogłyby dostawać się zanieczyszczenia. Co więcej, za sprawą nowoczesnych technologii wykorzystanych do jej produkcji, temat  umywalka dolomitowa czyszczenie, nie spędza snu z powiek właścicielom, gdyż możliwe jest jej samodzielne polerowanie i codzienna pielęgnacja. Równie często, grono osób zastanawia się, czy umywalka dolomitowa jest dobra.

Umywalka dolomitowa czy konglomerat?

Spór pomiędzy nowoczesnością, a sprawdzoną tradycją? Tego typu konflikt dotyczy właśnie pytania, jakie stawia sobie grono konsumentów tuż przed urządzeniem swojej łazienki. Jednym z najważniejszych atutów umywalek dolomitowych stanowi możliwość stworzenia wszelkiego rodzaju kształtu i formy dostosowanej do indywidualnych preferencji.

 

image

Niestety, tworzywo nie jest bardzo odporne na stosowanie mocnych detergentów. Z kolei zaś, konglomerat to sprawdzone i tradycyjne rozwiązanie, stanowiące najłatwiejszą, najtańszą i najbardziej dostępną formę umywalek. Obecnie istnieje możliwość doboru odpowiedniego wariantu kolorystycznego, choć większość klientów decyduje się na królujące w kategorii urządzeń łazienkowych odcieni bieli.

W związku z często zadawanym pytaniem, jaka umywalka do małej łazienki okaże się najlepszym rozwiązaniem, prezentujemy specyfikację poszczególnych możliwości, które naszym zdaniem są w ścisłej czołówce rankingów. Umywalka do łazienki, stanowi jeden z kluczowym elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. W zależności od powierzchni, jaką jesteśmy w stanie zagospodarować oraz typu pomieszczenia, mamy możliwość wyboru spośród określonych wariantów.

Umywalka do wc charakteryzuje się przede wszystkim niewielkim rozmiarem oraz wysoką jakością wykonania ze względu na pożądanie jej nienaruszalnego wyglądu na wiele lat. Umywalka obok kabiny może, ale nie musi być narożnikowa. Wszystko to, zależy od naszych indywidualnych preferencji i oczywiście możliwie zarówno finansowych, jak i mieszkaniowych.

Umywalka obok drzwi nie może ograniczać dostępu do pomieszczenia zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Co więcej, powinna gwarantować wygodę użytkowania bez względu na jej zlokalizowanie. Właściciele tego typu urządzenia, muszą brać pod uwagę również fakt, by nie zostawała ona obijana w trakcie otwierania i zamykania drzwi, w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jedną z najpopularniejszych metod, praktykowanych w polskich domach, stanowi umywalka obok wc. To dobre i sprawdzające się rozwiązanie, rekomendowane przez fachowców. Urządzenie elementów wyposażenia każdego mieszkania. Równie popularnym i słusznym rozwiązaniem jest umywalka obok wanny lub umywalka obok pralki. Wkomponowanie tych dwóch elementów obok siebie, gwarantuje osiągniecie efektu przestronności i dużej ilości wolnej przestrzeni.

 

image

Jeśli borykasz się z zagadką, jakie przeznaczenie ma umywalka bez otworu - spieszymy z pomocą.  Model doskonale sprawdzi się do baterii naściennych. Natomiast umywalka bez przelewu charakteryzuje się brakiem posiadania otworu przelewowego, co gwarantuje zapobieganiu przepełnieniu umywalki wodą, dzięki jej cyklicznemu odprowadzaniu. Z kolei zaś, umywalka bez szafki, stanowi innowacyjne rozwiązanie, doskonale sprawdzające się w niewielkich pomieszczeniach.

Niemałą popularnością, w szczególności w miejscach publicznych, cieszy się umywalka bezdotykowa. To bardzo proste i wygodne w obsłudze urządzenie, przede wszystkim ze względu na zagwarantowanie wysokiego poziomu higieny i ochrony przed zarazkami wcześniej korzystających z niej osób.

Nie możemy zapomnieć także o kolejnym produkcie, jakim jest umywalka bez baterii. Tego typu urządzenia, dysponują bogatą możliwością modyfikowania projektu i indywidualnego dopasowania wymiaru każdego elementu. Umywalka bez otworu na baterię, to umywalka, która gwarantuje możliwość mocowania na śrubach lud do blatu. Za sprawą tego rozwiązania, mamy możliwość dobrania odpowiedniej baterii, która stanowić będzie odrębną część. Jeśli zatem, zepsuje nam się sama bateria, możemy wówczas wymienić tylko ją.

Kolejnym, budzącym podziw pomysłem jest umywalka bez syfonu. Produkt nie posiada syfonu, wówczas jest to  umywalka z odpływem liniowym. Umywalka bez kranu staje się coraz częstszym wyborem wśród zainteresowanych klientów. Nieocenionym wariantem pozostaje również umywalka z szafką, doskonała do przestronnych, dużych i słonecznych pomieszczeń, ze względu na masywność szafki i zajęcie przez niej dużej przestrzeni.

 

image

Natomiast, umywalka z blatem, gwarantuje wyższy poziom ochrony przed ewentualnym zamoczeniem garderoby chwile przed wyjściem do pracy. Umywalka z postumentem świetnie sprawdzi się z łazienkach urządzonych w minimalistycznym stylu, w których powierzchnia do zagospodarowania na umywalkę nie jest ani za duża ani za mała. Umywalka z baterią to wygodna i stosunkowo tania opcja. Niemniej jednak, pozostaje najbardziej wypróbowana i cieszy się znakomitą rekomendacją wśród specjalistów. Umywalka z szafką wiszącą to designerskie rozwiązanie, pełne stylu i elegancji.

Na rynku ostatnimi czasy, pojawiła się umywalka bez podłączenia wody. Stanowi mobilne urządzenie, służące do zachowania odpowiedniego poziomu czystości bez konieczności podłączenia umywalki do sieci elektrycznej. Niejednokrotnie, pada pytanie umywalka jakiej firmy będzie najlepszym rozwiązaniem. Niestety ciężko odpowiedzieć na tą zagadkę, nie znając szczegółów. Pamiętajmy, by kierować się własnym gustem oraz rozsądkiem i pożądaną jakością. Umywalka jaka najlepsza,  w pełni posłużyła jako umywalka dla dzieci oraz umywalka dla niepełnosprawnych. Przede wszystkim pamiętają o tych osobach w momencie ustalania urządzeń na danych wysokościach. Również umywalka dla faceta nie jest tematem stanowiącym jakikolwiek problem. Wystarczy szczypta wyobraźni i odrobina chęci.

Umywalka jakie wymiary stanowi kolejną zagadkę w dziedzinie urządzania wnętrz

 

image

Bez znaczenia, na jaką umywalkę się zdecydowaliśmy potrzebujemy około 70 centymetrów wolnej przestrzeni. Optymalne i zalecane wymiary tego rodzaju urządzenia to 60-70 centymetrów, plus 5 z każdej strony. Umywalka jaka szerokość, na to pytanie musimy znaleźć odpowiedź we własnym zakresie, gdyż zależy ona przede wszystkim od naszych preferencji. Umywalka jak wysoko norma - obecne normy europejskie, przystosowane do średniego wzrostu osiąganego przez osoby z naszej populacji zakładają, że najbardziej dogodną wysokością na której możemy zamontować umywalkę pozostaje wysokość rzędu 85 - 95 centymetrów. Umywalka jaka wysokość, waszym zdaniem jest najbardziej odpowiednia i uniwersalna?

Kiedy zastanawiasz się,  jak duża umywalka, powinna być aby spełniać swoje funkcje musisz brać pod uwagę również wielkość pomieszczenia, ilość elementów wyposażenia. Oszacuj wielkość, która pomoże Ci na swobodne poruszanie się w trakcie mycia zębów, czy twarzy. Jak głęboka umywalka może pomóc w utrzymaniu nam czystości? Im głębszy model wybierzemy, tym mniejsze ryzyko, że nasza umywalka nablatowa czy wpuszczana w trakcie codziennych czynności spowoduje, że oblejemy się nadmiarem wypływającej z niej wody.

Podsumowując

Umywalka dolomitowa stanowi doskonały wybór. Serdecznie polecamy ją wszystkim niezdecydowanym konsumentom.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)