Udostępnij
Skomentuj

W jakim kolorze urządzić nowoczesną sypialnię? Jakie łóżko wybrać?

Kolor do sypialni - aranżacje do nowoczesnej sypialni. Czym kierować się podczas wyboru kolorystyki i mebli?

Chociaż dobór kolorów w każdym pomieszczeniu to sprawa indywidualna, urządzanie wnętrz w konkretnym stylu wiąże się z wyborem odpowiednich barw. Tak też jest w przypadku nowoczesnej sypialni.

Polecane łóżka do sypialni

Jaki kolor sypialni do ciemnych mebli, a jaki kolor sypialni do białych mebli? Jakie dodatki wybrać, aby pomieszczenie otrzymało nowoczesny charakter?

Czym charakteryzuje się nowoczesna sypialnia?

Nowoczesna sypialnia to nie tylko kwestia odpowiedniego doboru mebli oraz koloru ścian. Oświetlenie w sypialni i na poddaszu odgrywa bardzo ważną rolę. Odpowiednie doświetlenie przestrzeni oraz wykorzystanie gry światła pomaga w podkreśleniu nowoczesnego charakteru aranżacji. Mowa tu nie tylko o lampkach nocnych, ale także dyskretnie rozmieszczonych światłach typu LED. W nowoczesnej sypialni nie powinno zabraknąć miejsca na duże, wygodne łóżko, szafki nocne oraz fototapetę lub duży obraz. Stylowym dodatkiem jest fotel do sypialni. Będzie on pełnił zarówno funkcję aranżacyjną, jak i funkcjonalną.

Nowoczesne sypialnie mogą odznaczać się grą kontrastów na zasadzie kolor sypialni - aranżacje:

  • jaki kolor sypialni do ciemnych mebli - jasny,
  • jaki kolor sypialni do białych mebli - ciemny.

Podstawowym meblem w każdej sypialni (czy to sypialnia w stylu skandynawskim, czy to tradycyjnym, czy to nowoczesnym) jest łóżko. Oto kilka inspirujących pomysłów:

  • łóżko Doris marki Halmar - to łóżko w odcieniach szarości, a dokładniej uniwersalnego popielatego koloru,
  • łóżko Vicky marki ASM Meble - doskonałym uzupełnieniem tego modelu będzie kolorowy zagłówek do łóżka,
  • łóżko Casandra marki Halmar - utrzymane w kolorystyce bieli i czerni, wyposażone w miękki zagłówek.

Łóżko Doris Halmar

Sypialnia w odcieniach bieli

Jak wybrać dywan do sypialni urządzonej w odcieniach bieli? Czy zdecydować się na kolorowe dodatki do sypialni? Jak urządzić sypialnię, której motywem przewodnim jest kolor biały? Niewątpliwie biel to kolor kojarzony z wnętrzami nowoczesnymi. Chętnie wykorzystywany jest także w aranżacji sypialni.

W przypadku, gdy w sypialni barwą dominującą jest biel, warto zdecydować się na nieco inny kolor dywanu. Dobrze komponować będzie się dywan szary czy też subtelnie beżowy. Kolorowy zagłówek do łóżka może  przełamać białą kompozycję, nadając jej nuty charakteru. Pufa lub fotel do sypialni powinny zaś kolorystycznie nawiązywać do barwy zagłówka. Kolor biały doskonale komponuje się także z naturalnym drewnem w odcieniu np. dąb sonoma. Drewno można wykorzystać w formie paneli na podłogę lub mebli.

Pastelowe kolory w sypialni

Pastelowy kolor do sypialni - aranżacje lubią takie barwy. Pastelowy to doskonały kolor do sypialni na poddaszu. Kolorowe dodatki do sypialni w kolorze pastelowym mogą nieco ożywić praktycznie każdą aranżację, nadając jej niebanalnego charakteru. Sypialnia w skandynawskim stylu bez pastelowych elementów prezentuje się wręcz niekompletnie. Również w przestrzeniach nowoczesnych kolor ten zaczyna odgrywać znaczącą rolę. Pastelowe mogą być ściany, elementy dekoracyjne, pościel, narzuta na łóżko, zasłony, dywan, zagłówki do łóżka, a także fototapety. Należy jednak pamiętać, aby nie łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów. Wówczas, zamiast estetycznej koncepcji możemy uzyskać zaburzone zestawienie, a sypialnia będzie sprawiała wrażenie przytłoczonej.

Idealne kolory do małej sypialni

Warto wiedzieć!

W celu optycznego powiększenia pomieszczenia warto zdecydować się na jasne kolory ścian i podłóg. Ujednolicenie kolorystyki obu tych elementów także może sprawić, iż wnętrze będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Pomieszczenie optycznie powiększą m.in.: biel, błękit, seledyn, beż. Wrażenie zmniejszenia wnętrza oraz opuszczenia sufitu potęguje wykorzystanie ciemnych kolorów.

Mała sypialnia to pewne wyzwanie aranżacyjne. Zazwyczaj z tego typu sytuacją mamy do czynienia w budynkach budownictwa wielorodzinnego oraz na poddaszu. Jakie meble do małej sypialni wybrać? Na jaki kolor ścian się zdecydować? W każdej sypialni bez względu na jej rozmiary musi znaleźć się łóżko, szafki nocne oraz lampki. Jeżeli dysponujemy osobną garderobą, możemy zrezygnować z szafek i komód. W niewielkiej sypialni sprawdzą się meble utrzymane w jasnych kolorach, np. łóżko w odcieniach szarości. Kolor do sypialni na poddaszu, do której dociera niewiele światła, także powinien należeć do jaśniejszych. Niewskazane jest malowanie ścian w odcieniach dających wrażenia przytłoczenia, czyli ciemnych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)