Udostępnij
Skomentuj

Wiaderko na szampana – jak wybrać? Które będzie najlepsze?

Wiaderko na szampana to nie tylko praktyczne akcesorium, ale również niebanalny element dekoracyjny, który doskonale sprawdzi się podczas spotkań towarzyskich.

Jaki cooler na szampana wybrać? Schładzacz do butelek, pojemnik na lód, a może cooler – jak nazywa się wiaderko na szampana? Niezależnie od zastosowanego nazewnictwa, wszystkie wymienione akcesoria mają jedno zadanie – schłodzić i utrzymać niską temperaturę trunku. Nowoczesne i stylowe pojemniki zachwycają nie tylko funkcjonalnością, są też atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, który uświetni niejedno przyjęcie w plenerze, a każdego gościa wprawi w zachwyt. Większość oferowanych schładzaczy do butelek wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu doskonale prezentują się w każdej aranżacji stołu. Jak wybrać cooler do szampana? Na jakie elementy zwrócić uwagę? Podpowiadamy w niniejszym poradniku.

Coolery – co to?

Idealnie chłodne wino na romantyczny wieczór na tarasie albo doskonale schłodzone piwo na spotkanie z kolegami – dziś nie stanowi to żadnego problemu. W asortymencie sklepów z akcesoriami kuchennymi i barmańskimi z łatwością można znaleźć funkcjonalne i praktyczne coolery. Czym tak właściwie jest cooler? To niewielki pojemnik umożliwiający chłodzenie trunku. Może mieć postać pokrowca wypełnionego żelowym wkładem lub kształt wiaderka na lód. Schładzacze do butelek występują w różnych wielkościach oraz wzorach, niezależnie od tego każde z wymienionych urządzeń doskonale sprawdzi się w swojej roli. W coolerze chłodzić można zarówno piwo, wino, szampana, napoje gazowane, jak i wodę.

Jakie wiaderko na szampana wybrać?

Poszukując najlepszego akcesorium do chłodzenia butelek z trunkiem, staje się przed trudnym wyborem. Mnogość tego typu rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy. Abu ułatwić podjęcie decyzji, zebraliśmy w jednym miejscu najczęściej wybierane rozwiązania, a zaliczają się do nich:

  • misa do szampana – dostępna w różnych wielkościach – może mieć średnicę 12, a nawet 40 cm. Ma postać pojemnego półokrągłego naczynia, wykonana jest najczęściej z wysokiej jakości stali szlachetnej, polerowanej na wysoki połysk. Duża misa o średnicy 40 cm umożliwia serwowanie i przechowywanie jednocześnie kilku butelek szampana. Ekskluzywny wygląd naczynia sprawia, że doskonale sprawdzi się jako akcesorium podczas eleganckich, oficjalnych przyjęć. W parze z atrakcyjnym wyglądem idzie również cena naczynia, które nierzadko kosztuje ponad 1000 zł;
  • cooler do wina z wkładem chłodzącym – ma postać wysokiego metalowego pojemnika, wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej, przez co wyróżnia go nie tylko funkcjonalność i atrakcyjny wygląd, ale także wytrzymałość. Coolery metalowe wyposażone są w specjalne wkłady chłodzące, które obniżają temperaturę serwowanych w nich trunków. Pojemniki te są zdecydowanie tańsze od wymienionych wyżej mis, ich cena to około 300 zł;
  • cooler na butelkę – to jedno z prostszych rozwiązań pozwalających schłodzić szampana, wino i każdy inny trunek. Coolery na butelkę to pokrowce wykonane z tworzywa sztucznego, wyposażone w chłodzącą wkładkę żelową. Tego rodzaju akcesoria są tanie i kosztują 20-60 zł;
  • wiaderko do szampana – dostępne jest w wielu atrakcyjnych wariantach, wykonane może być ze stali, tworzywa sztucznego, szkła, ceramiki, a nawet drewna. Najpopularniejsze rozwiązanie stanowi proste wiaderko – ozdobnie dekorowane. Często wybieraną propozycją jest także pojemny kubełek na lód. W zależności od wielkości – wiaderka na szampana mogą pomieścić od jednej do nawet czterech butelek z winem, piwem, szampanem lub po prostu wodą. Cena akcesorium uzależniona jest od jego pojemności oraz materiału użytego do produkcji. Niebanalnie prezentujące się wiaderka stalowe – matowe lub błyszczące, kupić można już za 20 zł. Najdroższe są coolery wykonane ze szkła, które kosztują nawet 500 zł.

Cooler na szampana – jak kupić najlepszy?

Wybierając schładzacz do butelek, należy kierować się nie tylko jego rodzajem, ale także innymi elementami – wyglądem, jakością wykonania, pojemnością, a także ceną. Coolery do butelek są łatwe do utrzymania w czystości, nie należy ich jednak myć w zmywarkach – zarówno szklane, plastikowe, jak i metalowe naczynia narażone na długotrwały kontakt z silnymi detergentami oraz wysoką temperaturą mogą stracić na atrakcyjności.

  1. Wygląd coolera na szampana – pośród dostępnych modeli schładzaczy do butelek można bez problemu wybrać rozwiązania tanie, funkcjonalne i zarazem efektownie się prezentujące. Niebanalne wiadra wykonane ze stali nierdzewnej, wykończone na mat lub ozdobione kolorowymi wzorami, uświetnią każde przyjęcie. Na eleganckie i luksusowe imprezy warto wybrać piękne szklane pojemniki na lód lub efektowne miski.
  2. Pojemność coolera – kubełki i wiadra mieszące kilka butelek szampana doskonale sprawdzą się podczas organizowanych w domu lub w firmie przyjęć. Do codziennego użytku – chłodzenia wina lub butelki szampana, w zupełności wystarczy cooler na butelkę lub wiadro o niewielkiej pojemności.
  3. Jakość wykonania – to jeden z podstawowych kryteriów wyboru schładzaczy do butelek. Jakość wykonania jest ważna zarówno dla estetyki, jak i żywotności pojemnika. Wysokiej jakości naczynia, wykonane z najlepszych materiałów będą spełniały swoje zadania przez wiele lat. Jakość wykonania i użyte materiały mają także wpływ na funkcjonalność danego schładzacza do szampana.
  4. Cena – z jednej strony nie powinien być to aspekt decydujący o zakupie, z drugiej – nie każdy potrzebuje drogich coolerów, które wykorzystywane będą sporadycznie. Za designerskie misy ze stali szlachetnej zapłacić trzeba ponad 1000 zł. Są to niebanalne propozycje, jednak zupełnie nie sprawdzą się w przypadku chłodzenia szampana lub innego trunku raz na jakiś czas. Do zastosowań domowych warto nabyć nieco tańsze modele – wiaderka, coolery na butelkę lub coolery z wkładem, których cena waha się w przedziale 20-60 zł.

Jak działa cooler do wina i szampana?

Najważniejszym zadaniem coolera do szampana jest schłodzenie trunku i utrzymanie jego niskiej temperatury. Sposób chłodzenia realizowany może być na kilka sposobów i zależny jest od budowy danego akcesorium. Coolery z wkładem chłodzącym oraz coolery na butelkę posiadają specjalne żelowe wkładki, które należy zamrozić, a następnie umieścić w nich butelki z napojem. Wkłady obniżają temperaturę trunku i utrzymują ją przez kilka godzin. Nieco inaczej działają popularne wiaderka na szampany. Są to pojemne naczynia, które uzupełnia się lodem i umieszcza w nich butelki.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)