Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/zegar-scienny-do-salonu-jak-wybrac-jaki-najlepszy/12942/ 2019-01-02 08:58:07.000000

Zegar ścienny do salonu - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Zegar pełni w salonie nie tylko funkcję praktyczną, ale równie estetyczną. Często jest on montowany w centralnym punkcie pomieszczenia, dlatego powinien być zgodny z ogólną aranżacją. Jak więc dokonać wyboru zegara, by wszystkie te kryteria zostały spełnione?

Jak można się domyślić, oferta rynkowa jest niezwykle rozbudowana. Znajdziemy w niej zarówno modele stylizowane na zegary retro, jak i urządzenia nowoczesne, doskonale sprawdzające się w aranżacjach minimalistycznych.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ poszczególne produkty są zróżnicowane także pod względem sposoby wykonania, kształtu, używanego mechanizmu zegarowego czy też materiału konstrukcyjnego. Jeśli więc zależy nam na zakupie urządzenia, które okaże się przydatne i atrakcyjne pod względem wizualnym, należy dokładnie przeanalizować wszystkie te kwestie.

Zegar ścienny do salonu - jak wybrać?

Cena nie powinna być jedynym kryterium branym pod uwagę podczas zakupu zegara ściennego do salonu. Modele najtańsze ładnie wyglądają tylko na obrazkach – najczęściej okazuje się, że zostały wykonane z materiałów słabej jakości, dlatego ich rzeczywista prezencja jest daleka od ideału. Do tego dochodzi również słaba wytrzymałość mechaniczna. Wszystko to sprawia, że należy przeanalizować również inne kwestie.

  • Rodzaj mechanizmu zegarowego. Na rynku dostępnych jest wiele zegarów w stylu retro. Są to urządzenia mechaniczne, wyposażone w zębatki i wahadła. Okażą się one doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników klasyki i staroci. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie sprawdzą się w każdym salonie. W przypadku aranżacji nowoczesnej, mogą nie pasować do wystroju. W takiej sytuacji lepiej celować w zegary kwarcowe, często przyjmujące formę nowoczesną. Producenci przygotowują również cyfrowe zegary ścienne – są one polecane osobom, które pragną mieć dostęp do wielu funkcji dodatkowych, związanych między innymi z pomiarem temperatury, wilgotności czy też prognozą pogody.
  • Materiał. Jak już wspominaliśmy, zegar ścienny w salonie musi pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia. Tworzywo, z którego został stworzony, ma na to ogromny wpływ. Jeśli bowiem jesteśmy miłośnikami stylu naturalnego i klasycznego, warto celować w zegary drewniane lub wyróżniające się dodatkami z materiałów naturalnych, na przykład z kamienia. Zegar ścienny do nowoczesnego salonu również może być drewniany (zalecane są ciemne gatunki drewna), jednak znaczenie lepiej sprawdzą się urządzenia metalowe. Ich surowy wygląd doskonale pasuje do stonowanych barw i stylu minimalistycznego. Modele uniwersalne, a także tanie zegary ścienne są zazwyczaj wykonywane z tworzyw sztucznych. Po raz kolejny warto podkreślić, że zakup najtańszych produktów nie jest dobrym pomysłem. Przeważnie są bowiem słabej jakości, co przekłada się na ich wygląd, a także wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wpływ czynników zewnętrznych.
  • Styl. Kolejna bardzo ważna kwestia podczas urządzenia do salonu. Sporą popularnością cieszy się między innymi zegar ścienny drewniany do salonu, który został wykonany w stylu retro. Są to przeważnie konstrukcje mechaniczne z wahadłem, jednak zdarzają się również okrągłe tarcze urozmaicone atrakcyjnym tłem czy też drobnymi motywami. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników staroci – sprawdzi się w salonie utrzymanym w stylu naturalnym. Bardzo podobnym stylem wyróżniają się zegary rustykalne. Oczywiście na rynku dostępne są również nowoczesne zegary ścienne do salonu. Bardzo często są one wykonywane z metalu, z zachowaniem atrakcyjnego minimalizmu. Takie zegary dobrze komponują się w aranżacjach skandynawskich. Dobrym wyborem okazać się może również zegar ścienny naklejany do salonu. Może być to zestaw składający się z wszystkich elementów montowanych osobno lub całe zegary wyróżniające się nietypowymi kształtami. Wszystko to pozwala nam tworzyć niezwykle ciekawe konstrukcje.
  • Kolor i wielkość. Producenci często decydują się na zachowanie naturalnego koloru użytego materiału (dotyczy to przede wszystkim zegarów drewnianych), jednak dostępne są również urządzenia malowane. Zakupić możemy zegar ścienny do salonu czarny, biały, brązowy czy też wyróżniający się wieloma kolorowymi akcentami. Zróżnicowanie rynkowe dotyczy także rozmiaru zegarów – nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zdecydować się na modele kompaktowe, które nie będą zbytnio rzucać się w oczy. Duży zegar ścienny do salonu sprawi natomiast, że godzinę będziemy mogli odczytać z każdego miejsca w pomieszczeniu.

Zegar ścienny – gdzie jeszcze się przyda?

Jak można się domyślić, producenci przygotowują nie tylko urządzenia do domów i mieszkań, ale również do przestrzeni biurowej czy też placówek usługowych – szczególnie bogata jest ta druga kategoria.

Na rynku znaleźć można chociażby zegar ścienny do salonu fryzjerskiego. Są to przeważnie sporych rozmiarów modele, które pozwalają na szybkie odczytanie aktualnej godziny. Występują przeważnie w formie okrągłej, z dużymi wskazówkami – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby nieco zaszaleć i zdecydować się na urządzenie designerskie, wyróżniające się na przykład nietypowymi kształtami.

Na rynku dostępne są również atrakcyjne modele dedykowane, wykonane w taki sposób, że klient nie może mieć wątpliwości, że znajduje się w salonie kosmetyczny. Mowa tu chociażby o konstrukcjach wykonanych z przyborów fryzjerskich, a także wyróżniających się ciekawym doborem tła. W podobnym tonie wykonywane są również zegary ścienne do salonu kosmetycznego i innych placówek.

Zegar ścienny do salonu - jaka cena?

Przedstawione wyżej modele zegarów są zróżnicowane także pod względem cenowym. Standardowe urządzenia zakupimy za około 20-30 złotych, jeśli jednak zależy nam na wysokiej jakości wykonania, odpowiedniej wytrzymałość bądź ciekawym, designerskim wykonaniu, przedział cenowy okaże się znacznie szerszy. Ceny oferowanych modeli wynieść mogą bowiem od 30 do kilkuset złotych. Wszystko to sprawia, że odpowiedni zegar ścienny do salonu jest w stanie znaleźć każdy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni