Wąż zraszający – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Węże zraszające są rozwinięciem prostej idei zraszacza ręcznego. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie trzeba ich przestawiać – po jednokrotnym rozwinięciu można dzięki nim nawodnić spory fragment ogrodu. Jednak nie wszyscy użytkownicy tego typu węży są zadowoleni – głównie dlatego, że nie dobrali węża odpowiedniego do swoich potrzeb. Jak uniknąć tego rodzaju błędów?

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Wąż do sprężonego powietrza – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Węże do sprężonego powietrza wybiera się pod kątem ściśle określonych zastosowań. Nie ma tu mowy o rozwiązaniach uniwersalnych ani standardowych. Są oczywiście opcje wybierane częściej, ale to świadczy tylko o tym, że jakaś konfiguracja sprzętowa wykorzystywana jest chętniej niż inne. Wąż nadal dobiera się zupełnie indywidualnie.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Wąż nawadniający – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Podlewanie roślin wężami zraszającymi lub automatycznymi zraszaczami jest co prawda wygodne, ale ma też kilka poważnych wad. Z tego też powodu coraz częściej zaleca się używanie horyzontalnych węży nawadniających, które zapewniają pełniejsze zaspokojenie potrzeb bytowych roślin. Aby jednak taki system nawadniania działał prawidłowo, trzeba skupić się i na jakości jego wykonania, i na wyborze właściwego węża.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Wyłącznik krańcowy – jak wybrać? Jaki czujnik krańcowy najlepszy?

Zasad wyboru wyłączników krańcowych jest całkiem sporo, głównie dlatego, że tego typu urządzenia mają całe mnóstwo zastosowań. Najpopularniejsze i najpowszechniej używane krańcówki dźwigniowe elektromechaniczne nie są zresztą jedynym przykładem. Coraz częściej używa się także wyłączników optycznych czy mikroswitchów, natomiast te wykorzystuje się na przykład w robotyce, a mechanika zdominowana jest przez krańcówki dźwigniowe.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Myjka do okien - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Myjki do okien, choć nie wyglądają na przesadnie nowoczesne, są precyzyjnie wykonanymi urządzeniami, które naprawdę mogą ułatwić utrzymanie czystości. Generują one parę o wysokiej temperaturze, która usuwa zabrudzenia lepiej niż niejeden detergent, a ponieważ nie tworzy dużych kropli, to nie wymaga też pieczołowitego wycierania okien.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Zestaw oringów - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Komplety oringów to specyficzne zestawy naprawcze. Raczej nie kupuje się ich przesadnie często i w niektórych mniejszych sklepach nawet nie zamawia się ich w większych ilościach, a sprowadza dopiero na życzenie klienta. Między innymi z tego powodu warto kupić czasem większy zestaw. Jednak nie tylko wielkość ma tu znaczenie.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Oświetlenie oczka wodnego - jak wybrać? Jakie najlepsze?

Oświetlenie oczka wodnego najlepiej zaplanować już na etapie przygotowywania projektu ogrodu. Później oczywiście też da się wprowadzić zmiany, ale kiedy trzeba osuszyć i częściowo zniszczyć konstrukcję oczka, jest to z pewnością zdecydowanie trudniejsze.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Spirala do rur - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Spirala do rur jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów udrażniania rur kanalizacyjnych. Swoją skuteczność zawdzięcza prymitywnie prostej zasadzie działania i łatwości zastosowania, ale warunkiem uzyskania oczekiwanego efektu zawsze jest dobór właściwej „żmijki”.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018

Obrazy dzielone - jak wybrać? Jakie najlepsze?

Obrazy dzielone są popularne głównie dlatego, że ich ceny utrzymują się na względnie niskim poziomie, a możliwość wyboru spośród wielu wielkości i układów pozwala łatwo dobrać obraz do każdego wnętrza. Okazuje się jednak, że łatwość ta często jest jedynie pozorna – przed zakupem obrazu warto bowiem przyjrzeć się dokładniej kilku jego cechom.

Komentarze: 0
Data: 18.05.2018