Elektryczny czy gazowy - który podgrzewacz wybrać? Jaki najlepszy?

W wielu domach jednorodzinnych, blokach i kamienicach podgrzewacz wody nadal stanowi istotny element instalacji wodnej. Jego funkcjonowanie przekłada się nie tylko na codzienny komfort mieszkańców, ale także na wysokość rachunków. Dlatego też ważny jest wybór odpowiedniego rozwiązania.

26.05.2019
Komentarze: 1
CZYTAJ DALEJ

Rozłącznik izolacyjny - jak wybrać? Jaki najlepszy?

W ramach skutecznego zarządzania przepływającym prądem w instalacji elektrycznej, stosowane są tak zwane rozłączniki, które stanowią główny element każdego systemu. Jednym z ich rodzajów jest rozłącznik izolacyjny – w jaki sposób należy dobrać go do naszej instalacji?

26.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Nożyce do trawy - jak wybrać? Jakie najlepsze?

Domowy ogród wymaga wykonania wielu prac pielęgnacyjnych, dzięki którym będzie on prezentował się w sposób odpowiedni. Szczególną opieką powinien zostać objęty trawnik – to on bowiem pełni rolę wizytówki naszego ogródka. W utrzymaniu jego atrakcyjnego wyglądu pomogą nam nożyce do trawy. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

26.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Młot wyburzeniowy - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Podczas prac remontowo-rozbiórkowych często pojawia się konieczność wyburzenia konstrukcji betonowej. Nie należy ona do najbardziej kruchych, dlatego też musimy użyć specjalnych narzędzi, które poradzą sobie przy rozbiórce tak twardego materiału. Dobrym wyborem okaże się z pewnością młot wyburzeniowy – jaki jednak model kupić, aby ułatwić sobie zadanie?

26.05.2019
Komentarze: 2
CZYTAJ DALEJ

Odplamiacz – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Każdego dnia na naszych ubraniach tworzą się zabrudzenia. Niektóre plamy są jednak na tyle poważne, że nie sposób ich usunąć za pomącą zwykłego proszku. Rozwiązaniem tego problemu jest odplamiacz. Jak go wybrać, aby uzyskać czystą i lśniącą odzież, bez śladu po zabrudzeniach?

26.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Kotwa chemiczna - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Połączenia mechaniczne nie zawsze okazują się najlepszym możliwym rozwiązaniem w przypadku łączenia dwóch elementów, także w budownictwie. W pewnych warunkach warto zdecydować się na rozwiązania niegenerujące naprężeń – najlepiej w tej roli sprawdzają się kotwy chemiczne.

26.05.2019
Komentarze: 2
CZYTAJ DALEJ

Porysowane panele laminowane i drewniane - renowacja podłogi z paneli podłogowych.

Odpowiednio dobrane panele podłogowe mogą stać się prawdziwą wizytówką wystroju domu bądź mieszkania. Po pewnym czasie mogą jednak ulec rozmaitym uszkodzeniom, które zdecydowanie odbijają się na ich wyglądzie. Czy jest możliwa ich naprawa bez konieczności zakupu nowych paneli?

26.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Jak szybko rozpalić grilla bez rozpałki?

Podpałka wielu osobom bardziej przeszkadza niż pomaga w rozpaleniu grilla – jej zapach zdecydowanie nie jest zachęcający, a poza tym bardzo często stanowi ona zbędny wydatek. Aby szybko rozpalić grilla bez rozpałki nie trzeba wiele wysiłku: wystarczy użyć opalarki.

25.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Świder glebowy - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Świdry glebowe to narzędzia praktycznie niezastąpione, choć bardzo proste w swojej budowie i zasadzie działania. Jednak jeśli spojrzeć na asortyment dołownic, szybko okaże się, że oferta jest rozbudowana i bez, nomen omen, zagłębienia się w klasyfikację, trudno będzie wybrać najlepszy świder.

25.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy - który wybrać?

Różnice między podgrzewaczem przepływowym a pojemnościowym nie kończą się wcale na wielkości i wadze. Oba typy urządzeń, choć często można je zastosować zamiennie, działają jednak inaczej i w związku z tym można na nie patrzeć jak na rozwiązania alternatywne, z których jedno w konkretnej sytuacji będzie korzystniejsze od drugiego.

25.05.2019
Komentarze: 1
CZYTAJ DALEJ

Mata grzejna - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejsza alternatywa dla systemu co. Jego głównym elementem bardzo często jest mata grzejna, która występuje na rynku w wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać tę najodpowiedniejszą.

25.05.2019
Komentarze: 3
CZYTAJ DALEJ

Pianownica – jak wybrać? Jaka najlepsza?

Dla wielu kierowców samochód to nie tylko środek transportu, który umożliwia łatwe i swobodne poruszanie się. To również wyznacznik statusu, odzwierciedlający charakter i osobowość właściciela. Z tego względu należy mu się odpowiednia pielęgnacja. Wśród niezbędnych akcesoriów, które sprawią, że samochód będzie lśnił czystością, wymienić należy pianownicę.

24.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Pistolet do pianek - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Pianki montażowe znajdują zastosowanie w wielu pracach, spośród których wymienić można między innymi wypełnienie szczelin w izolacji i innych pustych przestrzeni, niwelowanie małych i dużych pęknięć, uszczelnianie, izolowanie ścianek działowych czy też montaż ocieplenia dachów i ścian. Są więc bardzo ważne – ich aplikacje ułatwia natomiast pistolet do pianek.

24.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Wybielacz - jak wybrać? Jaki najlepszy?

Białe tkaniny dosyć łatwo się brudzą, a w wyniku wielokrotnego prania szarzeją. Przywrócenie im blasku i świeżego wyglądu wcale nie jest trudne, o ile zastosujemy odpowiedni preparat wybielający. Jaki zatem detergent spełni nasze oczekiwania?

23.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Jak polerować plastik?

Polerowanie plastiku przebiega nieco inaczej niż polerowanie lakieru samochodowego albo typowego poliwęglanu. Wiele tworzyw sztucznych jest wrażliwych na wysoką temperaturę, a taka wytworzy się na pewno w czasie ścierania wierzchniej warstwy materiału.

18.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ

Wąż nawadniający – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Podlewanie roślin wężami zraszającymi lub automatycznymi zraszaczami jest co prawda wygodne, ale ma też kilka poważnych wad. Z tego też powodu coraz częściej zaleca się używanie horyzontalnych węży nawadniających, które zapewniają pełniejsze zaspokojenie potrzeb bytowych roślin. Aby jednak taki system nawadniania działał prawidłowo, trzeba skupić się i na jakości jego wykonania, i na wyborze właściwego węża.

18.05.2019
Komentarze: 0
CZYTAJ DALEJ