Kasetki (9)

Kasetki

(9)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Vorel Kasetka na pieniądze czarna szyfr 250x180x90mm (78628)
 Vorel Kasetka na pieniądze czarna kluczyk 200x160x90mm (78624)
 Vorel Kasetka na pieniądze 200x160x90mm niebieska (78613)
 Vorel Kasetka na pieniądze 250x180x90mm niebieska - 78615
 Vorel Kasetka na pieniądze czarna kluczyk 300x240x90mm 78630
 Vorel Kasetka na pieniądze 300x240x90mm niebieska - 78616
 Kaseta na pieniądze 25 x 20 x 9cm z zamkiem (IR KKA3)
 Metalkas Metalowa kasetka szara 25 x 21cm (TG-11WL-7035)

Metalkas Metalowa kasetka szara 25 x 21cm (TG-11WL-7035)

ID produktu: 3326908
CECHY PRODUKTU
Ochrona przed ogniem: Nie
Ochrona przed zalaniem: Nie
Zamek: Kluczyk
Pokaż więcej
Wybór kasetki wydaje się prosty, bo przecież wystarczy zdecydować się, czy ma to być kasetka na pieniądze, kasetka na broń czy kasetka na leki albo biżuterię. W praktyce jednak nawet takie zawężenie pola manewru nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Kasetki różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane i zamkiem – powiedzieć, że różnią się przeznaczeniem, to za mało, bo przeznaczenie wynika właśnie z budowy. Na nią więc należy w pierwszej kolejności spojrzeć. Największa różnorodność dotyczy oczywiście zamków: kasetka na kluczyk to najbardziej klasyczna propozycja, ale dziś alternatywą jest kasetka na szyfr mechaniczny lub kasetka na szyfr elektroniczny. Owszem, mówi się, że zabezpieczenie, jakie by nie było, może zostać złamane, jeśli na tym komuś bardzo zależy, ale im jest trudniejsze do złamania, tym mniej osób będzie zainteresowanych nieuprawnionym otwarciem kasetki, stąd właśnie do typu zamka warto przywiązać sporą uwagę.

Jeśli zaś chodzi materiał, z którego kasetki się wykonuje, to pełni on dwojaką funkcję: z jednej strony zabezpiecza wnętrze przed nieuprawnionym otwarciem, ale z drugiej stanowi także estetyczne i funkcjonalne wykończenie. Kasetka na zegarki może być wykonana z twardej stali, ale wewnątrz powinna być miękko wykończona, aby uniknąć porysowania koper lub bransolet. Tak samo kasetka na biżuterię. Już jednak na przykład kasetka na bilon nie musi być wewnątrz delikatna, za to często z zewnątrz powinna być dobrze zabezpieczona przed czynnikami mechanicznymi, np. przed zarysowaniem. Oczywiście – podstawowe przeznaczenie kasetki to zwiększenie bezpieczeństwa, ale dziś również w tej dziedzinie liczy się estetyka. Nie jest ważniejsza niż ochrona, ale nie można jej bagatelizować. Kasetka bardzo często zabezpiecza nie przed złodziejami, bo można wszak ukraść całą kasetkę bez otwierania, ale także np. przed światłem, wilgocią albo zarysowaniem i takie drugorzędne funkcje też przy podejmowaniu decyzji trzeba uwzględnić.