Farby emulsyjne kolorowe (0)

Farby emulsyjne kolorowe

(0)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Farby emulsyjne to grupa powłok, w których cząstki pigmentu unoszą się w płynnej bazie spoiw i rozpuszczalnika, przy czym należy jednak zaznaczyć, ze w tym przypadku pod pojęciem rozpuszczalnika nie musi kryć się rozpuszczalnik organiczny, ale może tę funkcję spełniać woda. Spoiwem natomiast najczęściej są polimery akrylowe, dlatego pytanie o to, która farba jest lepsza, emulsyjna czy akrylowa, nie ma sensu, ponieważ akrylowa jest tylko szczególnym przypadkiem emulsyjnej.

Zaletą farb emulsyjnych jest możliwość barwienia ich na praktycznie dowolne kolory, co jest najsilniejszym argumentem i często cechą szczególną – wystarczy obejrzeć kilka reklam w telewizji, aby udowodnić sobie, że najbardziej rozpoznawalni producenci farb emulsyjnych, a więc Śnieżka, Dulux, Dekoral, Beckers czy Magnat skupiają się właśnie na kolorach, a nie na przykład na składzie spoiwa, który ma przecież duże znaczenie dla odporności farb na szorowanie.

Farba emulsyjne akrylowa ma też inną poważną zaletę – jest przyjazna dla środowiska, w przeciwieństwie do farb olejnych na bazie rozpuszczalników organicznych. To ważne, ponieważ dzięki tej właściwości można ją bez obaw stosować w małym pokoju dziecięcym. Jednocześnie jednak farby emulsyjne – oczywiście nie wszystkie, ponieważ to zależy od ich dokładnego składu – świetnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Wiele z nich wzbogaconych jest dodatkowo o składniki przeciwdziałające rozwojowi kolonii grzybowych, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, przymierzając się do zakupu farby akrylowej? Do jej nakładania nie potrzeba szczególnie dużych umiejętności ani specjalistycznych narzędzi. Co więcej, wiele farb emulsyjnych można nakładać nie tylko pędzlem (najlepiej z włosiem syntetycznym) czy wałkiem, ale także pacą lub natryskowo. Oczywiście to także zależy od dokładnego składu, który determinuje między innymi gęstość i lepkość farby, natomiast jeśli szukasz farby łatwej do nakładania, to prawdopodobnie warto się zdecydować właśnie na emulsję akrylową.