Farby emulsyjne kolorowe (1)

Farby emulsyjne kolorowe

(1)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów,Al KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Cen, Al Jerozolimske56C
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Farba sucha mineralna - Sufitówka terakota 2kg

Farba sucha mineralna - Sufitówka terakota 2kg

ID produktu: 3064573
CECHY PRODUKTU
Efekt krycia: matowy
Ilość warstw: 2
Pojemność [L]: 2
Przeznaczenie: Uniwersalna
Rodzaj: Sucha (klejowa)
Pokaż więcej
Farby emulsyjne to grupa powłok, w których cząstki pigmentu unoszą się w płynnej bazie spoiw i rozpuszczalnika, przy czym należy jednak zaznaczyć, ze w tym przypadku pod pojęciem rozpuszczalnika nie musi kryć się rozpuszczalnik organiczny, ale może tę funkcję spełniać woda. Spoiwem natomiast najczęściej są polimery akrylowe, dlatego pytanie o to, która farba jest lepsza, emulsyjna czy akrylowa, nie ma sensu, ponieważ akrylowa jest tylko szczególnym przypadkiem emulsyjnej.

Zaletą farb emulsyjnych jest możliwość barwienia ich na praktycznie dowolne kolory, co jest najsilniejszym argumentem i często cechą szczególną – wystarczy obejrzeć kilka reklam w telewizji, aby udowodnić sobie, że najbardziej rozpoznawalni producenci farb emulsyjnych, a więc Śnieżka, Dulux, Dekoral, Beckers czy Magnat skupiają się właśnie na kolorach, a nie na przykład na składzie spoiwa, który ma przecież duże znaczenie dla odporności farb na szorowanie.

Farba emulsyjne akrylowa ma też inną poważną zaletę – jest przyjazna dla środowiska, w przeciwieństwie do farb olejnych na bazie rozpuszczalników organicznych. To ważne, ponieważ dzięki tej właściwości można ją bez obaw stosować w małym pokoju dziecięcym. Jednocześnie jednak farby emulsyjne – oczywiście nie wszystkie, ponieważ to zależy od ich dokładnego składu – świetnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Wiele z nich wzbogaconych jest dodatkowo o składniki przeciwdziałające rozwojowi kolonii grzybowych, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, przymierzając się do zakupu farby akrylowej? Do jej nakładania nie potrzeba szczególnie dużych umiejętności ani specjalistycznych narzędzi. Co więcej, wiele farb emulsyjnych można nakładać nie tylko pędzlem (najlepiej z włosiem syntetycznym) czy wałkiem, ale także pacą lub natryskowo. Oczywiście to także zależy od dokładnego składu, który determinuje między innymi gęstość i lepkość farby, natomiast jeśli szukasz farby łatwej do nakładania, to prawdopodobnie warto się zdecydować właśnie na emulsję akrylową.