Środki grzybobójcze i pleśniobójcze (0)

Środki grzybobójcze i pleśniobójcze

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Środki grzybobójcze i pleśniobójcze, których używa się zaraz po ustaleniu i usunięciu przyczyny problemu, mają bardzo duże znaczenie. Często mimo usunięcia źródła wilgoci albo po poprawieniu wentylacji grzyby i pleśnie nie obumierają samoistnie. Ich kolonie są w stanie dość długo przetrwać nawet w niekorzystnych warunkach, dlatego zastosowanie odpowiednich preparatów chemicznych jest koniecznością.

Środki grzybobójcze, tak samo zresztą, jak preparaty owadobójcze, dzieli się według kilku kryteriów. Podstawowym jest typ zagrożenia, jakie środek ma zwalczać: typowe kolonie grzybowe mają inne optimum życiowe niż pleśń, więc środki grzybobójcze i środki pleśniobójcze mają inny skład. Dodatkowo często jako ich zamienniki lub uzupełnienie można zastosowań środek na mchy, środek na glony lub środek na porosty. Podobnie jak środki owadobójcze, również te specyfiki dzieli się na przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, co jest o tyle istotne, że zmienia się wówczas ich toksyczność, a także między innymi siła wiązania z podłożem (stosowane na zewnątrz muszą być silniejsze, aby działały mimo wpływu wiatru lub zwiększonej wilgoci).

Ogólnie rzecz biorąc, środki grzybo- i pleśniobójcze mają wiele zastosowań. W ofertach producentów znajdują się preparaty przeznaczone do stosowania na różnych materiałach i w różnych warunkach. Nie warto sugerować się faktem, że w wielu z tych preparatów stosowana jest ta sama substancja czynna – nie od niej jednej zależy skuteczność preparatu, więc wybór wyłącznie najtańszych środków nie jest najczęściej opłacalny. Cała receptura takiego biocydu jest dobrana ściśle pod kątem określonej grupy systematycznej, którą preparat ma zwalczać, ale również pod kątem określonych warunków stosowania. Bardzo często nawet stosunkowo niewielka zmiana w składzie może w drastyczny sposób zmienić właściwości użytkowe środka, dlatego tak ważne jest, aby przed zastosowaniem upewnić się co do zaleceń producenta dotyczących aplikacji preparatu.