Środki grzybobójcze i pleśniobójcze (1)

Środki grzybobójcze i pleśniobójcze

(1)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Tytan Środek do usuwania mchu i porostów 5L (MUT-US-MP-500)

Tytan Środek do usuwania mchu i porostów 5L (MUT-US-MP-500)

ID produktu: 3167652
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Mchy, glony, porosty
W sprayu: Tak
Zastosowanie: Do ścian
Pokaż więcej
Środki grzybobójcze i pleśniobójcze, których używa się zaraz po ustaleniu i usunięciu przyczyny problemu, mają bardzo duże znaczenie. Często mimo usunięcia źródła wilgoci albo po poprawieniu wentylacji grzyby i pleśnie nie obumierają samoistnie. Ich kolonie są w stanie dość długo przetrwać nawet w niekorzystnych warunkach, dlatego zastosowanie odpowiednich preparatów chemicznych jest koniecznością.

Środki grzybobójcze, tak samo zresztą, jak preparaty owadobójcze, dzieli się według kilku kryteriów. Podstawowym jest typ zagrożenia, jakie środek ma zwalczać: typowe kolonie grzybowe mają inne optimum życiowe niż pleśń, więc środki grzybobójcze i środki pleśniobójcze mają inny skład. Dodatkowo często jako ich zamienniki lub uzupełnienie można zastosowań środek na mchy, środek na glony lub środek na porosty. Podobnie jak środki owadobójcze, również te specyfiki dzieli się na przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, co jest o tyle istotne, że zmienia się wówczas ich toksyczność, a także między innymi siła wiązania z podłożem (stosowane na zewnątrz muszą być silniejsze, aby działały mimo wpływu wiatru lub zwiększonej wilgoci).

Ogólnie rzecz biorąc, środki grzybo- i pleśniobójcze mają wiele zastosowań. W ofertach producentów znajdują się preparaty przeznaczone do stosowania na różnych materiałach i w różnych warunkach. Nie warto sugerować się faktem, że w wielu z tych preparatów stosowana jest ta sama substancja czynna – nie od niej jednej zależy skuteczność preparatu, więc wybór wyłącznie najtańszych środków nie jest najczęściej opłacalny. Cała receptura takiego biocydu jest dobrana ściśle pod kątem określonej grupy systematycznej, którą preparat ma zwalczać, ale również pod kątem określonych warunków stosowania. Bardzo często nawet stosunkowo niewielka zmiana w składzie może w drastyczny sposób zmienić właściwości użytkowe środka, dlatego tak ważne jest, aby przed zastosowaniem upewnić się co do zaleceń producenta dotyczących aplikacji preparatu.