Młoty udarowo-obrotowe (młotowiertarki) (0)

Młoty udarowo-obrotowe (młotowiertarki)

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Robienie otworów w twardych materiałów wymaga specjalistycznych narzędzi. Jednym z tych, dzięki którym naszą pracę możemy wykonać szybciej i z mniejszym nakładem siły jest młotowiertarka. Młoty obrotowo-udarowe świetnie sprawdzają się podczas wiercenia w trudnych materiałach, takich jak kamień czy beton. Elektronarzędzia te są również wykorzystywane do kłucia i dłutowania. Jak wybrać najlepszą młotowiertarkę? Czym się kierować podczas wyboru?

Charakterystyka trybów pracy
Wiercenie bez udaru - podczas pracy nie jest wykorzystywany udar, pracuje tylko sam silnik. Możemy w tym trybie wiercić tak jak zwykłą wiertarką w drewnie i metalu. Wiercenie z udarem - podczas pracy wykorzystywany jest udar pneumatyczny oraz silnik. Ten tryb pozwala na wiercenie w twardszych materiałach. Kłucie - w tym trybie pracuje pracuje tylko mechanizm udarowy.

Moc
Najważniejszy parametr każdego urządzenia. Wpływa on między innymi na długość pracy narzędzia bez przerwy, oraz na to, w jak twardym materiale będziemy mogli wiercić. Młotowiertarki do domu najczęściej nie przekraczają 1000W mocy. Taka moc jednak w zupełności wystarcza do prostych prac remontowych.

Energia i częstotliwość udaru
Energia udaru w przypadku młotowiertarek jest tak samo istotna jak moc. Większa częstotliwość i energia sprawia, że nasze narzędzie łatwiej poradzi sobie z twardymi materiałami. Młoty obrotowo-udarowe dla amatorów mają z reguły do 5J, do profesjonalnego zastosowania powyżej 10J.

Typ uchwytu
Podobnie jak w młotach udarowych tutaj też mamy dwa rodzaje uchwytów: SDS-Plus, który stosujemy do akcesoriów o maksymalnej średnicy uchwytu do 10mm, oraz SDS-Max nawet do 18mm.

Pozostałe parametry
Młotowiertarki są zasilane przede wszystkim w sposób sieciowy. Występuje też niewielka grupa urządzeń zasilana akumulatorowo, których zaletą jest brak kabla ograniczającego pracę. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcję. Jedną z takich, która sprawi, że nasz praca będzie bardziej komfortowa jest redukcja drgań.

Podsumowanie
Podczas wyboru dobrej młotowiertarki warto zaufać popularnym producentom, jak Makita, Graphite, Hitachi, Dewalt, Bosch czy Black&Decker. Niektóre modele tych producentów znajdziemy w przedziale do 500zł. Sprzęt do sporadycznego domowego stosowania możemy kupić już do 300zł. Nie możemy zapomnieć też o odpowiedniej konserwacji urządzenia, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w smar lub olej do młotowiertarek.